PAŹDZIERNIK 2018

- 50zł/w dniu koncertu.

Dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK i na www.ekobilet.pl

KROKE
Od początku istnienia ideą zespołu było ciągłe szukanie czegoś nowego, także w nas samych.
Chcielibyśmy – przyznają muzycy – aby nasza muzyka była nazywana po prostu muzyką Kroke.

Kroke to:
Tomasz Kukurba (altówka),
Jerzy Bawoł (akordeon),
Tomasz Lato (kontrabas).

"Uważam ich za fantastycznych, uduchowionych muzyków. To wspaniały zespół."

Peter Gabriel

"To, co tak skutecznie pociąga mnie w muzyce Kroke, to ich duchowa rzeczywistość, to znaczy szczerość i autentyczność w tej muzyce. "

Nigel Kennedy

Kroke to zespół, który święci tryumfy na światowej scenie muzycznej od wielu lat.
Początkowo był kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, a w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje.
W ten sposób zespół stworzył własny, unoszący się ponad granicami i formami styl występując na całym świecie z wybitnymi artystami od Petera Gabriela,
Tomasza Stańko po Nigela Kennedy’ego.

W 2017 roku Kroke obchodziło 25-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej okazji ukazały się dwa albumy: Traveller i dwupłytowa kompilacja „25 The Best Of”
z najważniejszymi utworami z całego okresu działalności zespołu. Natomiast nakładem Świata Książki została wydana bogato ilustrowana książka ze zdjęciami
archiwalnymi Kroke i rozmowami z artystami.

25-lecie Kroke to także szereg wyjątkowych koncertów z gośćmi specjalnymi z całego świata, z którymi zespół współpracował na przestrzeni lat.
Wśród nich znaleźli się Anna Maria Jopek, Zohar Fresco czy Tomasz Stańko.