Początki AltherEgo to rok 2007. To spotkanie po latach dwóch muzyków grających razem w jednej z głogowskich kapel na początku lat osiemdziesiątych. Jednym z nich był Waldek Wolanin, perkusista, który po latach braku kontaktu z instrumentem, dostaje na swoje 40 urodziny piękną czarną perkusję. Dlatego, jak tylko nadarza się okazja, zaprasza do siebie gitarzystę z dawnej kapeli, Roberta Rożka, i tak zaczyna się wspólna przygoda. Wkrótce dołącza do nich drugi gitarzysta Andrzej Jeda, a chwilę później basista Tomek Młynarczyk. Zespół opracowuje nowe wersje kilku starych kawałków granych w latach osiemdziesiątych, ale przede wszystkim tworzy nowe utwory. Pomimo wielu prób i poszukiwań, zespół długo nie może znaleźć odpowiedniego wokalisty. W roku 2011 do Głogowa powraca były wokalista wspomnianej kapeli z czasów szkolnych Remigiusz Kapinos. Byli muzycy szybko nawiązują kontakt i rozpoczynają próby już w komplecie. Uwieńczeniem tej pracy jest koncert po latach w Wentylatorni Głogowskiego Ośrodka Kultury w dniu 9 marca 2012 roku. Koncert był pięknym powrotem po latach, ale przede wszystkim spełnieniem marzeń wszystkich członków zespołu. Na koncercie, oprócz rodzin, znajomych i przyjaciół zespołu była spora grupa młodych ludzi, która wspaniale reagowała na muzykę zespołu. To sprawiło, że choć koncert był pierwotnie planowany jako pojedyncze zdarzenie, zespół zagrał jeszcze w tym samym roku sześć innych koncertów. Wśród nich koncerty na jednej scenie z takimi ikonami ciężkiego rocka jak TSA czy ARMIA. 

Pod koniec roku 2013 zespół rozpoczął nagrywanie pierwszej półprofesjonalnej płyty (tzw. EP-ki, zawierającej 5 utworów), którą wydano w czerwcu 2014 roku. Muzycy postanawiają kontynuować nagrania i w grudniu 2015 wydają płytę ze swoimi utworami pod nazwą „Pierwsza”. Repertuar płyty to 11 utworów, w tym 4 utwory powstałe jeszcze w latach osiemdziesiątych, choć przearanżowane i uwspółcześnione. Po nagraniu płyty z przyczyn rodzinnych zespół opuszcza basista Tomek Młynarczyk, a jego miejsce zajmuje Krzysiek Brade. Muzycy dalej koncertują i jednocześnie tworzą nowy materiał muzyczny. W listopadzie 2016 roku miejsce Krzyśka Brade na basie, zajmuje Piotr Zdobylak. Zespół planuje wydanie kolejnej płyty w przyszłym roku. Grupa dalej cały czas tworzy nowe utwory, a granie ciężkiej muzy jest dla nich niesamowitą przyjemnością. Po wakacjach 2017 planują hucznie uczcić swoje 10-cio lecie.

 

Skład zespołu:

Waldemar Wolanin - perkusja,

Robert Rożek - gitara,

Andrzej Jeda - gitara,

Remigiusz Kapinos - głos,

Tomasz Młynarczyk (do 2013 r.) - gitara basowa,

Krzysztof Brade (od 2013 do 2016r.) - gitara basowa,

Piotr Zdobylak (od 2016 r.) – gitara basowa.


  Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.