1 godzina

Wg ustaleń z instruktorem

 Poniedziałek, Środa i Piątek

od godz. 19:00 do 20:00, 

 

 Więcej informacji w Biurze Obsługi MOK

tel. 76 833 65 74

 

Młodzież, dorośli Sala baletowa MOK, Sala konferencyjna MOK

Popularny aerobik jest rodzajem filozofii życiowej, stylu bycia, "mody na sprawność" i sportową sylwetkę. To nie tylko ćwiczenia fizyczne, to także sposób postępowania mający na celu zwiększenie wydolności fizycznej organizmu, regulacji masy ciała i rozładowania napięcia psychicznego. Termin "aerobik" pochodzi od greckich słów aer (powietrze) i bios (życie), co oznacza, że aby być zdrowym należy dostarczać organizmowi tlen poprzez ruch czyli ćwiczenia gimnastyczne. Z punktu widzenia fizjologii człowieka aerobik można zdefiniować jako ćwiczenia fizyczne, podczas których większość energii niezbędnej do wykonania pracy mięśniowej powstaje w procesach tlenowych czyli aerobowych. 

Aerobik to ćwiczenia wykonywane w rytm muzyki w dość szybkim tempie i wielokrotnie powtarzane. W ćwiczeniach, które zawiera aerobik, dominują kroki taneczne połączone z elementami gimnastyki. Odpowiedni dobór ćwiczeń angażuje kolejno wszystkie partie mięśniowe, a odpoczynkiem są ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne. 

Jest to najbardziej popularna forma treningu grupowego. Aerobik pomaga schudnąć, odreagować, wymodelować sylwetkę i na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Równie ważną zaletą regularnego uczestnictwa w zajęciach aerobiku jest poprawa odporności psychicznej, odprężenie i relaks. 

Zajęcia aerobiku w Miejskim Ośrodku Kultury są przeznaczone zarówno dla osób, które uwielbiają ćwiczenia przy muzyce i mają dobrze rozwiniętą koordynację ruchową, jak i dla tych, które uważają, iż nie mają poczucia rytmu i boją się skomplikowanych choreografii. U nas każdy odnajdzie coś dla siebie, a w wyborze najodpowiedniejszej dla Państwa formy ćwiczeń pomogą Państwu nasze instruktorki.

 

Jola Siwerska - instruktor aerobiku 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.