2 godziny

Bezpłatne

 Środa, od godz. 10:00 do 12:00

 

 Więcej informacji w Biurze Obsługi MOK

tel. 76 833 65 74

 

Dorośli Sala plastyczna

Zespół "RADOCHA" działa od 1994 roku i powstał z inicjatywy Pani Doroty Kwiatkowskiej, która też była kierownikiem zespołu do 2004 roku. Od 2004 roku kierownikiem była Pani Felicja Niemczewska. Od grudnia 2007 funkcję tą pełni Pani Helena Kamińska. W skład zespołu wchodzi 19 osób. Akompaniament na organach - Zenon Bryła.

W repertuar wchodzą piosenki o różnorodnej tematyce tj. folklorystyczne, ludowe, sakralne i inne. Autorem niektórych piosenek jest Pani Aneta Kozłowska.Zespół "RADOCHA" uczestniczy w imprezach organizowanych przez Miasto Głogów, Gminę oraz Powiat i jest zapraszany do ościennych gmin na różnego rodzaju imprezy i uroczystości. Zapraszany jest również do USC na uroczystości 50-lecia pożycia małżeńskiego.

"RADOCHA" ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Między innymi w roku 2006 otrzymali dyplom Ministra Kultury za osiągnięcia w dziedzinie szerzenia kultury w mieście i okolicy, a także w październiku 2006 r. zajęli 2 miejsce spośród 9-ciu zespołów "W jesiennym śpiewaniu zespołów śpiewaczych", za co również otrzymali dyplom i puchar ufundowany przez prezydenta Miasta Głogowa.

Wspomniane wyżej osiągnięcia dotyczą tylko 2-ch przypadków spośród wielu innych osiągnięć uzyskiwanych w poprzednich latach.

Zespół Radocha od wielu lat czynnie uczestniczy w programie artystycznym przygotowywanym na Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w MOK Głogów.

Opiekun: Helena Kamińska

 

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.