Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.

Mini Nawar - 30 minut

Nawar - 45 minut

Mini Nawar- 45 zł/miesiąc

Nawar - 50zł/miesiąc

Wtorek i Czwartek, (Mini Nawar) od godz. 16:00 do 16:30

Wtorek i Czwartek, (Nawar) od godz. 16:45 – 17:30

 

 Więcej informacji w Biurze Obsługi MOK

tel. 76 833 65 74,

76 835 66 30

 

Dzieci 5-6 lat (Mini Nawar) i 7-12 lat (Nawar) Sala baletowa MOK

Miniformacja NAWAR to zespół tańca orientalnego, który powstał we wrześniu 2016 roku. Obecnie tworzy go osiem utalentowanych dziewczynek w wieku od 7 do 10 lat, które spotykają się dwa razy w tygodniu, aby wspólnie rozwijać swoje taneczne zainteresowania i umiejętności. Szkolą się pod okiem wykwalifikowanego instruktora, a ich celem jest nie tylko prezentacja podczas różnorodnych wydarzeń artystycznych, lecz również rywalizacja sportowa. Nabór do zespołu odbywa się raz w roku, na początku roku szkolnego - w razie potrzeb przeprowadzane są nabory uzupełniające - w drugiej połowie stycznia, lub po feriach zimowych.

Zajęcia skierowane do dziewczynek w wieku 4 – 12 lat, podzielonych na dwie grupy wiekowe. Dla wielu z nich, szczególnie tych najmłodszych, to pierwsze zderzenie z światem rytmiki i tańca. W ramach tych zajęć dzieci kształcą umiejętności słuchania muzyki, rozpoznawania akcentów i fraz, poruszania się do rytmu. To podstawowe ćwiczenia klasyczne wzbogacone o zabawy, wpływające na równowagę, postawę sylwetki, wzmocnienie ciała, a także podstawowe figury tańca orientalnego, dostosowane do wieku dzieci. „Orient z podstawami baletu” to nie tylko dobra zabawa, muzyka rozwijająca wyobraźnię czy podstawowe ruchy taneczne, lecz również okazja do kontaktu dziecka z grupą rówieśniczą, oswajania go z relacją nauczyciel – uczeń, budowania u dziecka pewności siebie przed pójściem do przedszkola czy szkoły. Zajęcia rozwijające: koordynację ruchową, pamięć wzrokową i mięśniową, poczucie rytmu i wrażliwość muzyczną. Zapewniają solidną podstawę do nauki tańca w różnych stylach, nie tylko baletowym czy orientalnym.

 

 

 

Małgorzata Łętkowska - tancerka, choreograf, instruktor tańca towarzyskiego i tańca orientalnego, trzykrotna finalistka Mistrzostw Polski Belly Dance/Oriental Show International Dance Organization 2011, 2012, 2014, II Wicemistrzyni Polski Belly Dance/Oriental Show IDO 2012, laureatka V miejsca w Mistrzostwach Polski Belly Dance/Oriental Show IDO w 2014 roku. Tańczy od 15 lat, początkowo taniec towarzyski (dwukrotna mistrzowska klasa taneczna "A" w tańcach standardowych i tańcach latynoamerykańskich), od kilku lat taniec orientalny. Na co dzień pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie, ucząc tańca towarzyskiego oraz tańca orientalnego z elementami baletu. Reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego w Czechach (I miejsce latin), oraz na Mistrzostwach Świata Belly Dance/Oriental Show IDO w Kaliningradzie (top 10.).

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.