1,5 godziny

40 zł/miesiąc

Poniedziałki i Piątki, od godz. 16:30 do 18:30 

 

Więcej informacji w Biurze Obsługi MOK

tel. 76 833 65 74

 

Dzieci 10-15 lat Sala widowiskowa,Wentylatornia

Teatr Niebanalny to zajęcia, podczas których młodym ludziom otwierają się szerzej oczy, co pozwala im w lepszym rozumieniu rzeczywistości, to tam pobudzona zostaje ich wyobraźnia, rozbudzone staje się myślenie i emocje – młodzi ludzie zaczynają mówić o własnych emocjach za pomocą form teatralnych. Maska teatralna, którą przywdziewają, pomaga im w rozwiązywaniu tak naprawdę własnych problemów, z którymi borykają się w życiu szkolnym lub rodzinnym, a jak już zrozumieją to, co wcześniej było dla nich tak trudne, otwierają się, zaczynają cieszyć się prawdziwie i szczerze oraz – co najważniejsze - mogą bez zahamowań wyrażać siebie. Do tego właśnie dążę podczas zajęć: do prawdy.

Teatr Niebanalny to grupa działająca od października 2013 roku. Podczas zajęć poświęconych głównie poznawaniu siebie i swoich możliwości nie tylko aktorskich, sporo czasu spędzamy na rozmowach oraz zabawie – bo to one tak naprawdę spajają grupę i sprawiają, że młodzi ludzie łakną kontaktu z innymi osobami.

Udało nam się zrealizować dotychczas dwa spektakle prezentowane w Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka kultury : spektakl pt. „Bleee…” wg scenariusza Maliny Prześlugi, który swą premierę – pokaz dla uczniów szkół podstawowych – miał w marcu 2014r i spektakl pt. „Wielka podróż Malinowego Królika”, który zaprezentowany został w czerwcu 2015r. Grupa brała również w maju 2014r. udział w IX Przeglądzie Teatrów Amatorskich SILEBIA odbywającym się w Chojnowie, skąd wróciła z nagrodą, a także w prezentacjach teatralnych podczas Teatralnej Środy w czerwcu 2014r. i Teatralnego Poniedziałku w 2015r. W 2016 roku grupa otrzymała II miejsce podczas Dolnośląskiego Przeglądu Form Teatralnych „F-ART” w Kłodzku za spektakl pt „Skrzydełka”. Obecnie pracujemy nad sztuką pt. „Gdzie jest król?” według scenariusz Małgorzaty Szyszki.

 

 

Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska – mgr filologii polskiej oraz mgr pedagogiki o specjalności: animacja społeczno-kulturalna i specjalizacji: teatr, nauczycielka języka polskiego, instruktor zajęć plastycznych, instruktor zajęć teatralnych.

Bo w życiu ważne jest, aby wciąż szukać SIEBIE.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.