Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.

1 godzina

Bezpłatne

Spotkania organizacyjne
Poniedziałek, od godz. 16.00 do 17.00
Zajęcia ustalane indywidualnie

 

 Więcej informacji
w Biurze Obsługi Klienta MOK
tel.  76 835 66 30
i u opiekuna grupy
tel. 76 833 65 79

 

Młodzież gimnazjalna i licealna Wentylatornia MOK

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie jest jednostką podległą administracji publicznej, a co za tym idzie spełnia wymogi Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Wolontariat w MOK powstał ok. 2002 roku i był nieformalną grupą młodych ludzi zainteresowaną współpracą z instytucją kultury. Pierwszym opiekunem grupy była Pani Ewa Karlińska, która odeszła z MOK w połowie 2007 roku. Od maja 2007r. opiekunem Wolontariatu w MOK jest Pani Agnieszka Lewandowska.

Praca wolontarystyczna w MOK, to przede wszystkim pomoc przy organizacji i przebiegu imprez kulturalnych, reklama tych imprez i współpraca z instruktorami przy warsztatach, kołach i sekcjach zainteresowań. Jest to wolontariat stały, z rocznym okresem rozliczeniowym (rok szkolny) nastawiony na rozwój instytucji i współpracującymi z nią ludźmi. My czerpiemy z nich, a oni czerpią z nas. Nasi wolontariusze roznoszą do szkół, instytucji, przedszkoli i w inne publiczne miejsca plakaty i ulotki informacyjne o imprezach. Pomagają instruktorom przy sekcjach. Uczą się obsługi sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego. Pomagają przy większości przebiegu imprez odbywających się w MOK, oraz na plenerach. Pomagają w szatni, sprawdzają bilety, wprowadzają widzów do Sali widowiskowej MOK, pomagają im znaleźć odpowiednie miejsca, ustawiają krzesła i sprzęt, bawią się z dziećmi itp. Najważniejszym zadaniem wolontariuszy MOK w ciągu roku jest przygotowanie, organizacja i przebieg Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (wspólnie zrobiliśmy już 10 Finałów).
Sztab WOŚP przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie w roku 2017 otrzymał medal okolicznościowy od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wydany z okazji 25 rocznicy powstania Fundacji, za wieloletnią i wyjątkową współpracę :)

Wolontariat MOK jest pomysłodawcą Głogowskiej Olimpiady Wolontariatu o Przechodni Puchar Prezydenta Miasta Głogowa.
Wolontariusze MOK brali czynnie udział w Szlachetnej Paczce w grudniu 2015r, zbierali również materiały szkolne i zabawki dla dzieci z Afryki, biorą czynny udział w Światowym Dniu Downa, Dniu Autyzmu, obchodach Rocznicy Powstania w Getcie – Akcja Żonkil, ONE BILLION RISING, Festiwal Alternatywnej Zjednoczonej Aktywności – FAZA FEST i wielu innych.
Młodość Optymizm Kultura to hasło działaczy mokowskiego Wolontariatu, bo wnoszą do MOK MŁODOŚĆ, OPTYMIZM, a KULTURĘ dostają w zamian… 
Obecnie Wolontariat MOK w roku szkolnym 2017/2018 liczy 13 osób. 

 

 

Agnieszka Lewandowska – animator kultury, kulturoznawca, instruktor, od 2007r. opiekun Wolontariatu w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie, Szef Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w MOK, pomysłodawca Głogowskiej Olimpiady Wolontariatu. Absolwentka PWSZ w Głogowie na kierunku Kulturoznawstwo, o specjalności Animacja Społeczno-Kulturalna, oraz absolwentka Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKIBA we Wrocławiu o specjalności Animacja Społeczności Lokalnych. W 2017r. ukończyła szkolenie Arteterapia I - metodą KORART (techniki teatralne, kotwice arteterapeutyczne mandala, techniki plastyczne, ścieżka emocjonalna, interpretacja i diagnoza poprzez rysunek, lalka, drama). Interesuje się muzyką, kinem, teatrem, literaturą, poezją i jogą. Zaszczepia w młodych ludziach miłość do kultury i sztuki, uwrażliwia na potrzeby innych, uczy pracy w zespole, akceptacji i odpowiedzialności, prowadzi z nimi niekończące się dyskusje o filmie i życiu.  

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.