Plan tygodniowy sekcji Klubu Mayday 2020/2021
Regulamin zasad przebywania i korzystania z pomieszczeń w Klubie Mayday POBIERZ
Regulamin uczestnictwa w imprezach Klubu Mayday w czasie epidemii POBIERZ

www.prze-twory.glogow.pl

Na projekt PRZE-TWORY składają się trzy działania. Pierwszym z nich jest akcja „SPIŻARNIA POMYSŁÓW” angażująca społeczność Głogowa, drugim są PODCASTY w cyklach i na wybrane tematy i na końcu e-zin artysyczny „SPINACZ”.

SPIŻARNIA POMYSŁÓW – W ramach akcji zbieramy od społeczności lokalnej pomysły, które po zakończeniu pandemii wspólnie zrealizujemy (w miarę naszych możliwości). Wszystkie spisane pomysły razem z inspiracjami np. kapslem, kawałkiem drewna, okładką płyty itp zostaną włożone do słoików, które opiszemy imieniem pomysłodawcy. Następnie przygotujemy specjalne miejsce i regał, gdzie będziemy przechowywać wszystkie pomysły-przetwory. W ten sposób powstanie „spiżarnia” pomysłów do zrealizowania.

PODCASTY – realizujemy publikacje dźwiękowe lub filmowe w postaci cyklicznych odcinków. Początkowo zostanie utworzona jedna seria: muzyczna (wywiady, reportaże, notatki dźwiękowe) . Z czasem będziemy powiększać serie o inną tematykę i skierowaną do innych odbiorców np. seniorów.

E-ZIN – wydajemy nakładem internetowym „SPINACZ”, na który składają się fotografie i grafiki Wolnej Grupy Fotograficznej, jak i zaproszonych gości. E-zin publikowany jest raz w miesiącu jako pdf i udostępniony na stronie projektu.

Głównym celem projektu jest inicjowanie i rozwijanie nowych form działalności kulturalnej Klubu Mayday opartej o propozycje i uczestnictwo mieszkańców powiatu głogowskiego w nowej rzeczywistości w czasie / i po pandemii wirusa COVID-19.

Cele szczegółowe

1. Zwiększenie obszaru promocji i dostępu do oferty kulturalnej Klubu Mayday po przez realizacje podcastów i e-zinów artystycznych udostępnianych w sieci dla mieszkańców powiatu głogowskiego.

2. Stworzenie optymalnych warunków w Internercie dla działalności edukacyjnej i artystycznej po przez założenie strony projektu prze-twory.com

Odbiorcami projektu są mieszkańcy powiatu głogowskiego oraz ościennych powiatów. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców, którzy zaangażują się w jego realizację lub będą korzystać z działań: dorośli, seniorzy, młodzież. Pośrednimi odbiorcami są uczestnicy tacy jak zaproszeni artyści, muzycy itp.

Skład grupy projektowej: Jacek Olszewski, Agnieszka Lewandowska, Rafał Pawlak, Piotr Gajek

Projekt realizowany przez Klub Mayday.

Koordynator: Rafał Pawlak, Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.