Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.

Notice: Undefined property: Joomla\CMS\Categories\CategoryNode::$catid in /home/www/mok.glogow.pl/mayday/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 184

Notice: Undefined property: Joomla\CMS\Categories\CategoryNode::$link in /home/www/mok.glogow.pl/mayday/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 264

 40 minut

30 zł/miesiąc

Poniedziałek i Czwartek, od godz. 16:00 do 17:00 

 

 Więcej informacji w Biurze Obsługi MOK

tel. 76 833 65 74

 

Dzieci 6-9 lat Sala koncertowa MOK 

  

„Uśmiechnięty Teatrzyk” to nowa grupa teatralna dla dzieci. Działania podczas spotkań maja na celu odkrycie w dzieciach przez nie same tego, że zabawa w teatr jest naprawdę wyśmienita, a to, co kojarzy nam się z teatrem, wcale nie musi być poważne. Zajęcia - oprócz działań warsztatowych – łączą sferę plastyczną: dzieci czasami same wykonują rekwizyty, maski, lalki, które następnie zostają wykorzystane w ćwiczeniach. „Działania „Uśmiechniętego Teatrzyku” uświadamiają dzieciom, jak wielką wyobraźnię teatralną posiadają , tylko często w ogóle o tym nie wiedzą, a przy okazji – poprzez zabawy teatralne i parateatralne – dzieci nabywają pewności siebie i pozbywają się wstydu.

 

Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska – mgr filologii polskiej oraz mgr pedagogiki o specjalności: animacja społeczno-kulturalna i specjalizacji: teatr, nauczycielka języka polskiego, instruktor zajęć plastycznych, instruktor zajęć teatralnych.

Bo w życiu ważne jest, aby wciąż szukać SIEBIE.

TMK aka Piekielny - urodzony w roku 1992, raper i tekściarz pochodzący z Głogowa. Od 2008 roku zajmuje się robieniem muzyki. Początkowo jako członek grup Apogeum i Parafren, od 2010 roku głównie solowo. Przez siedem lat zdołał zaznaczyć swoją obecność nie tylko na lokalnej scenie hip-hopowej. Kilkadziesiąt koncertów zagranych w całej Polsce i setki tysięcy wyświetleń na youtube sprawiły, że o Tomku usłyszało spore grono ludzi w całym kraju.

Solowa dyskografia:
- Promo EP (2010)
- Po prostu 1-sze solo (czerwiec 2010)
- Zawsze EP (luty 2011)
- Zaczekaj na mnie LP (listopad 2011)
- Kilka Kartek LP (październik 2012)
- Mam 21 lat (wrzesień 2013/styczeń 2014)
- Piekielny Mixtape (wrzesień 2013)
- Lajt EP (luty 2014)
- Piekielny Mixtape 2 (wrzesień 2014)
- Abazja (wrzesień 2015)

Poza tym:
Apogeum (Hyzio & TMK) - Od A do M (2008/2009)
Parafren - To i tamto (2009)
Apogeum (Hyzio & TMK) - Ulepię ze słowa (2009)
Parafren - Punkt Widzenia (2010)
Apogeum (Hyzio & TMK) - Numer 3 EP (2010)
NTW & TMK aka Piekielny - Echo chodników (2010)


  Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PIVO - polski zespół rockowy założony na początku lat 90. w Głogowie w I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie Przez Garwolinskiego, Patyka i Orłowskiego. Od początku styl zespołu kojarzony był z hendrixowski rockiem.

1992-1999

W 1995 roku zdobył główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie Marlboro Rock-In (współorganizowanym przez magazyn Tylko Rock) w którym nagrodą był kontrakt płytowy z BMG Ariola Poland, w wyniku którego powstała debiutancka płyta zespołu („Dziki dziki” - wydana w listopadzie 1996 roku). Przez kolejne lata zespół z powodzeniem funkcjonował na scenach festiwalowych i klubowych polski. Z inicjatywy Garwolińskiego, ten etap kariery zakończył się 30 października 1999 roku. Zespół zagrał tego wieczoru ostatni koncert w składzie Garwoliński (gitara, śpiew), Patyk (gitara basowa, śpiew), Igiel (perkusja) w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.

1999-2012

Następnie wokalista i gitarzysta Wojtek Garwoliński współtworzył zespół kOŚCI, koncertował i nagrywał z Małgorzatą Ostrowską, Olafem Deriglasoffem, Kasią Kowalską, Romkiem Puchowskim oraz zespołem Blenders. Od 2011 Garwoliński prowadzi karierę solową pod pseudonimem artystycznym - G.Wolf. W sierpniu 2012 wydał w Londynie winylowy singiel „Street Thing”, gdzie do jego muzyki teksty napisał Pete Brown, nadworny tekściarz zespołu Cream. Promując to wydawnictwo, wrócił do grania z Marcinem Patykiem, z którym rozpoczynał swoją ścieżkę muzyczną.

2013 PIVO plays G.Wolf

8 marca 2013 roku Wojtek G.Wolf Garwoliński wydał nakładem wydawnictwa Experience Based Music album zatytułowany: „Magnetic Dog”. Przydotowując się do koncertów, Garwoliński, oprócz Patyka, zaprosił również niesamowitego perkusistę Oskara Podolskiego. Po jednym dniu prób, brzmienie, które wygenerowali w tym składzie, wszystko stało się jasne.
23 marca 2013 zespół PIVO przerwał koncertową i nagraniową ciszę.

Obecny skład:

- Wojtek G.Wolf Garwoliński - śpiew, gitara elektryczna
- Marcin Patol Patyk - gitara basowa, śpiew
- Oskar Podolski - perkusja

 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 601 586 041

Początki AltherEgo to rok 2007. To spotkanie po latach dwóch muzyków grających razem w jednej z głogowskich kapel na początku lat osiemdziesiątych. Jednym z nich był Waldek Wolanin, perkusista, który po latach braku kontaktu z instrumentem, dostaje na swoje 40 urodziny piękną czarną perkusję. Dlatego, jak tylko nadarza się okazja, zaprasza do siebie gitarzystę z dawnej kapeli, Roberta Rożka, i tak zaczyna się wspólna przygoda. Wkrótce dołącza do nich drugi gitarzysta Andrzej Jeda, a chwilę później basista Tomek Młynarczyk. Zespół opracowuje nowe wersje kilku starych kawałków granych w latach osiemdziesiątych, ale przede wszystkim tworzy nowe utwory. Pomimo wielu prób i poszukiwań, zespół długo nie może znaleźć odpowiedniego wokalisty. W roku 2011 do Głogowa powraca były wokalista wspomnianej kapeli z czasów szkolnych Remigiusz Kapinos. Byli muzycy szybko nawiązują kontakt i rozpoczynają próby już w komplecie. Uwieńczeniem tej pracy jest koncert po latach w Wentylatorni Głogowskiego Ośrodka Kultury w dniu 9 marca 2012 roku. Koncert był pięknym powrotem po latach, ale przede wszystkim spełnieniem marzeń wszystkich członków zespołu. Na koncercie, oprócz rodzin, znajomych i przyjaciół zespołu była spora grupa młodych ludzi, która wspaniale reagowała na muzykę zespołu. To sprawiło, że choć koncert był pierwotnie planowany jako pojedyncze zdarzenie, zespół zagrał jeszcze w tym samym roku sześć innych koncertów. Wśród nich koncerty na jednej scenie z takimi ikonami ciężkiego rocka jak TSA czy ARMIA. 

Pod koniec roku 2013 zespół rozpoczął nagrywanie pierwszej półprofesjonalnej płyty (tzw. EP-ki, zawierającej 5 utworów), którą wydano w czerwcu 2014 roku. Muzycy postanawiają kontynuować nagrania i w grudniu 2015 wydają płytę ze swoimi utworami pod nazwą „Pierwsza”. Repertuar płyty to 11 utworów, w tym 4 utwory powstałe jeszcze w latach osiemdziesiątych, choć przearanżowane i uwspółcześnione. Po nagraniu płyty z przyczyn rodzinnych zespół opuszcza basista Tomek Młynarczyk, a jego miejsce zajmuje Krzysiek Brade. Muzycy dalej koncertują i jednocześnie tworzą nowy materiał muzyczny. W listopadzie 2016 roku miejsce Krzyśka Brade na basie, zajmuje Piotr Zdobylak. Zespół planuje wydanie kolejnej płyty w przyszłym roku. Grupa dalej cały czas tworzy nowe utwory, a granie ciężkiej muzy jest dla nich niesamowitą przyjemnością. Po wakacjach 2017 planują hucznie uczcić swoje 10-cio lecie.

 

Skład zespołu:

Waldemar Wolanin - perkusja,

Robert Rożek - gitara,

Andrzej Jeda - gitara,

Remigiusz Kapinos - głos,

Tomasz Młynarczyk (do 2013 r.) - gitara basowa,

Krzysztof Brade (od 2013 do 2016r.) - gitara basowa,

Piotr Zdobylak (od 2016 r.) – gitara basowa.


  Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 MANESCAPE to głogowskie trio powstałe w roku 2006. Wydali demo „D-Tape” (2007) i EP-kę „In Progress EP” (2008).

W 2009 r. zespół podpisał umowę wydawniczą z małą, niezależną wytwórnią Rebel Rockers i wszedł do studia, by zarejestrować utwory na debiutancki album, który ukazał się w listopadzie 2009 roku pod nazwą „Ex – Internal”.

Producent debiutanckiego albumu Manescape - Maciej Cieślak (Ścianka, Cieślak i Księżniczki) o „Ex-Internal”:
„Dobra płyta, groźna, transowa, wciągająca. Jak 'nie z Polski', co niestety wciąż jest komplementem.”

Grupa zagrała już serie koncertów w kilkunastu polskich miastach, m.in. z Kombajnem Do Zbierania Kur Po Wioskach czy ze szwedzkim składem PG LOST.
 
 
 
Członkowie: 
Daniel Paluszek - Guitars/Vocals 
Piotr Lubiak - Bass 
Mario Bielski - Drums
 
Gatunek: Psychedelic/Shoegaze/Alternative
 
 
 Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 


 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.