STYCZEŃ 2020, LUTY 2020

Seria "G-Live: Głogów gra na żywo" zagości także w budynku Teatru im. Andreasa Gryphiusa. Już w najbliższą niedzielę zapraszamy Państwa na pierwszy spektakl z publicznością w czasie pandemii. Całość będzie oczywiście tradycyjnie transmitowana na profilu facebook Miejskiego Ośrodka Kultury.

Oczywiście, stosujemy się do wszystkich obostrzeń. Powstał regulamin, z którym Państwa zapoznamy. Publiczność musi pojawić się w maseczkach bądź przyłbicach oraz zachować zalecany dystans od siebie. Miejsca siedzące również zostaną przygotowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

„DZIKIE DANDY”
Reżyseria: MICHAŁ WNUK
Obsada: Agnieszka Ogrodnik, Angelika Puchniarz, Adrian Olszewski
Muzyka: Karolina Gryka

czas: 60 min

Natura i ideał życia małżeńskiego zostały opisane już w Księdze Rodzaju w sposób, który oddaje ich wielką godność. W dziele stworzenia Bóg nie poprzestał na stworzeniu człowieka Adama. Ukoronowaniem dzieła kreacji jest stworzenie mężczyzny i kobiety, jako jedności. Stwarzając ich jedno na swój obraz i podobieństwo Bóg obdarzył ich płciowością, dzięki której mogą oni darować sobie nawzajem to, czym sami zostali obdarzeni–istnieniem, miłością i tym wszystkim, co składa się na dom–miejsce, w którym człowiek może wzrastać. W naturze ludzkiej seksualności znajdują się więc cele, które z woli Stwórcy winny być w małżeństwie realizowane.

„Białe Małżeństwo” Tadeusza Różewicza to tekst wymagający wyjątkowo uważnej lektury, jest on bowiem zamknięty w literackiej formie. Poruszający arcytrudne tematy zarówno w latach siedemdziesiątych jak i tych współczesnych. Niejednokrotnie został uznany za obrazoburczy. Szokujący swoją dosłownością. W PRL-u potępiony przez środowiska katolickie, które dokładały wszelkich starań by inscenizację spektaklu ściągano z afisza.

„Dzikie Dandy” to poetycki spektakl, w którym dwie młode kobiety, walczą o swoją seksualną tożsamość, buntują się narzuconym im tradycjom. Bianka i Paulinka stoją u progu dojrzałości – zmagając się z demonami budzących się w nich świadomości seksualności i indywidualizmu. Adaptacja tekstu Różewicza w reżyserii Michała Wnuka, to próba zmierzenia się z tematem trudnym, wciąż często pomijanym w Polskich domach.

Serdecznie zapraszamy!

SPEKTAKL DLA WIDZÓW POWYŻEJ 16-go ROKU ŻYCIA

Na spektakl obowiązują darmowe wejściówki, do odebrania wyłącznie w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w dzień spektaklu, od godziny 17:00.