STYCZEŃ 2020, LUTY 2020
Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić Was na spektakl warsztatowy i panel dyskusyjny poświęcone Bitwie Warszawskiej.

W spektaklu, oprócz scen poświęconych żołnierzom i polu bitwy, znajdą się także wątki mniej znane – historia tych kobiet i dzieci, które musiały zostać w domach, kiedy mężczyźni walczyli. Całość okraszona zostanie pieśniami z czasów Bitwy Warszawskiej. Przygotowana zostanie tematyczna scenografia oraz kostiumy z czasów wojny polsko-bolszewickiej. Praca ze scenografią, kostiumami i muzyką na scenie najmłodszego teatru w Polsce.
Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w wydarzeniu, które łączy kulturę i sztukę z historią, o której warto Polakom opowiadać.

Po spektaklu odbędzie się panel dyskusyjny, podczas którego historycy dyskutować będą o przebiegu i znaczeniu Bitwy Warszawskiej. Panel poprowadzi Dariusz Czaja.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Darmowe wejściówki do odebrania od godziny 14:00 w środę (2.09):
- w Biurze Obsługi Klienta w Teatrze