Notice: Undefined property: Joomla\CMS\Categories\CategoryNode::$catid in /home/www/mok.glogow.pl/teatr/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 184

Notice: Undefined property: Joomla\CMS\Categories\CategoryNode::$link in /home/www/mok.glogow.pl/teatr/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 264

67. EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

SZCZEBEL WOJEWÓDZKI

TEATR IM. ANDREASA GRYPHIUSA W GŁOGOWIE

 

protokol-woj_-dolnoslaskie-1

 

protokol-woj_-dolnoslaskie-2

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie w kooperacji z Lubuskim Teatrem i Fundacją Asocjacja pracuje nad spektaklem „Jutro wrócimy do domu”. Bezpośrednią inspiracją dla powstania tej opowieści były „Pippi Pończoszanka” oraz „Alicja w Krainie czarów” i zdolność bohaterek do kreowania w głowie zachwycających światów. Podziw dla ich wyobraźni – szalonej, nieskrępowanej, czystej fantazji stał się inspiracją tekstu „Jutro wrócimy do domu” autorstwa Tomasza Olczaka.
Czym jest „powrót do domu”? Te słowa dają ukojenie i spokój. Niosą poczucie bezpieczeństwa, ponieważ wszyscy znamy powiedzenie, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Kochamy nasze „stare śmieci” – przedmioty, których smak, zapach, kolor i fakturę znamy na pamięć, bo dają nam one poczucie bezpieczeństwa. Dlatego dom jest miejscem dobrym, nawet idealnym. Tu są ukochani rodzice, rodzeństwo, przyjaciele, zwierzaki i zabawki. To nasz schron. Mieć DOM to mieć gdzie być, mieć z kim być i mieć kogoś, do kogo można się przytulić i komu wypłakać. Powrót do domu – nie tylko dla dziecka – jest powrotem do ostoi, do bezpiecznej przystani, do siebie.
 
Główną bohaterką „Jutro wrócimy do domu” jest dziewczynka, niewinne dziecko. Jej supermocą w walce z rzeczywistością są fantazja i zdolność do odnajdowania w sobie radości i uśmiechu, niezależnie od tego jak trudne zdarzenia stają na jej drodze. Dziewczynka jest rozbrajająco naiwna. Pewnego dnia budzi się w świecie, którego nie rozumie, ale na swój sposób czuje, że nie jest on bezpieczny i dobry. Nie jest w domu. Kiedy zaczyna pojmować sytuację, na jej drodze pojawia się nieznajomy mężczyzna - człowiek spokojny, opanowany, wokół którego powstaje przestrzeń wypełniona zaskakującą, jak na sytuację, pewnością siebie. W trudnych czasach mężczyzna zdaje się nie tracić głowy: sprawia wrażenie że wie, co należy robić.
Dziś trudno o bardziej aktualną sztukę teatralną. Wybuch wojny w Ukrainie sprawił, że historia opowiedziana w „Jutro wrócimy do domu” uległa modyfikacji - rzeczywistość nadała jej nowy wymiar i pogłębiła znaczenie. W efekcie powstaje projekt, będący hołdem dla wszystkich dzieci (bez względu na wyznanie, kolor skóry i miejsce urodzenia), którym wojna odebrała ich największy skarb: Dzieciństwo. Bezlitośnie zabrała im cenny dar: czas, w którym dzieją się rzeczy magiczne, w którym małemu człowiekowi fizyka i ekonomia nie pętają nóg, w którym wiara w dobro i w drugiego człowieka jest sprawą fundamentalną.
 
Opowieść jest próbą pokazania procesu odradzania się nadziei w sercu dziecka. To historia mierzenia się „czystej, naiwnej” dziecięcej świadomości ze światem zewnętrznym, często okrutnym i złym. Projekcje fantastycznego świata są Piątym Elementem, czynnikiem, który pozwoli dziecku przetrwać i zachować wiarę. Ta sztuka jest konfrontacją nieskażonego, dziewiczego świata dziecięcego umysłu z pełnym bólu i goryczy światem wojennej rzeczywistości. Przywodzi na myśl przepiękny i wzruszający „Grobowiec świetlików” ze Studia Ghibli.
 
Spektakl „Jutro wrócimy do domu” reżyserują dyrektor Lubuskiego Teatru, Robert Czechowski oraz Michał Wnuk, na co dzień kierownik Teatru im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. Za scenografię (rodem z filmów grozy) oraz oryginalne kostiumy odpowiadają Ewa oraz Piotr Tetlak. Klimatyczną muzykę do spektaklu stworzył Mariusz Szaban, znany z programu „The Voice of Poland”. Na scenie zobaczymy Ewę Dobrucką, Magdalenę Jaworską, Sylwię Gajdemską, Marka Sitarskiego, Jakuba Mikołajczaka, Daniela Zawadę, Radosława Walendę, Bartłomieja Adamczaka oraz Tomasza Olczaka.
 
Przedstawienie opowiada o Ukrainie, ale nie tylko - w równej mierze mówi o każdym kraju, który w historii świata konał w wojennej zawierusze. Realizacja tej sztuki jest formą wsparcia, jakie Artyści chcą przesłać do naszych wschodnich sąsiadów – najzręczniej posługujemy się sztuką, dlatego przy jej użyciu chcemy wyrazić to, co tak trudno ubrać w słowa i uchwycić rozumem. Zapraszamy na „Jutro wrócimy do domu” - bo kiedyś wszyscy znów poczujemy się bezpiecznie, wrócimy do domu...
 
Spektakl w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa zagramy 1 czerwca i 2 czerwca o godzinie 18:00.
 
Bilety w cenie 50 zł dostępne na www.ekobilet.pl/mok-glogow oraz w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.
 
jutro-wrocimy-daty-internet-2

Kochani, często słyszymy, że nie dotarły do Was informacje o wydarzeniu, na którym chętnie byście się pojawili. Dlatego chcemy wyjść z nową inicjatywą. ❤ 

Zapiszcie się na newsletter MOK, a na mail lub drogą SMS będą do Was docierały newsy o tym, co organizujemy. 🙂 

Obiecujemy nie spamować, a jedynie od czasu do czasu dawać znać i zapraszać na wydarzenia!


Napiszcie mail na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub SMS na nr 783 403 503.

Bądźmy w kontakcie! 🙂

 

newsletter

Prezentujemy harmonogram 67. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa dnia 12.05.2022 roku.

 

harmonogram-okr-glogow-1

Zachęcamy do obejrzenia sześciu hitów 19. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity w ramach Weekendu z Festiwalem MDAG!
MDAG to jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino najwyższej próby. Zeszłoroczna hybrydowa edycja przyciągnęła ponad 134 000 widzów! W tym roku festiwal odbędzie się w datach 13-22 maja w ośmiu miastach: Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Lublinie i Bydgoszczy, a także online w datach 24 maja – 5 czerwca na stronie mdag.pl. Zależy nam na tym, żeby kino dokumentalne jak najszerzej docierało do polskich widzów, dlatego, podobnie jak w latach poprzednich organizujemy Weekend z Festiwalem MDAG, który w tym roku przypada na 20-22 maja.
 
Bilety stacjonarnie na pojedynczy film dostępne w kasie biletowej. 
Bilety online na pojedynczy film na stronie https://ekobilet.pl/mok-glogow
 
Karnety na cały festiwal dostępne tylko w kasie biletowej.
 
 
Program Weekendu z Festiwalem 19. edycji Millennium Docs Against Gravity:
 
20 maja 2022 / godz. 18:00
Poznaliśmy się w wirtualnej rzeczywistości
(We Met in Virtual Reality)
Wielka Brytania, 2022, 91 min
reż.: Joe Hunting
Ten rewolucyjny film powstał w całości w wirtualnej rzeczywistości i dokumentuje emocje uczestników oraz zażyłość tworzonych w tym świecie związków, w nowym ruchu społecznym, wyrosłym z komunikacji online. Reżyser przez dwa lata dokumentował podróż po VRChacie, który jest społeczną platformą wirtualnej rzeczywistości. W tym równoległym świecie każdy może być kim chce i występować pod postacią awatara. Chociaż bohaterów obserwujemy pod postaciami np. Kermita i innych fikcyjnych bohaterów, nie osłabia to przekazu.
 
20 maja 2022 / godz. 20:00
Rzeka (River)
Australia, 2021, 75 min
reż.: Jennifer Peedom
Rzeki od zawsze kształtowały Ziemię, przepływały przez kontynenty, rzeźbiły krajobraz, a także nasze potrzeby, kultury i sny. Te arterie świata są tętnicami ludzkości – bogatym źródłem życia. Zapierające dech w piersiach obrazy (m.in. autorstwa Yanna Arthusa-Bertranda) uzupełnia poetycki scenariusz napisany przez pisarza Roberta Macfarlane’a i czytany przez Willema Dafoe. Muzyka w wykonaniu Australijskiej Orkiestry Kameralnej zawiera zarówno utwory klasyczne, jak i autorstwa Radiohead.
 
21 maja 2022 / godz. 18:00
Krowa
(Cow)
Wielka Brytania , 2021, 94 min.
reż.: Andrea Arnold
Bohaterką filmu jest krowa Luma. Obserwujemy cykl jej życia i zanurzamy się w jej emocjach. Wybitna reżyserka Andrea Arnold („American Honey”) skupia się na czystej obserwacji. Jedyne głosy, jakie docierają do naszych uszu, to komendy bezimiennych pracowników pewnej brytyjskiej farmy mlecznej, zagłuszane przez szczęk metalowych krat, zgrzyt maszyn i niskie, pełne trwogi muczenie krów. To pozbawione narracji filmowe studium życia Lumy jest próbą filozoficznego rozważenia losu i praw zwierząt hodowlanych, bezrefleksyjnie przez nas wykorzystywanych.
 
21 maja 2022 / godz. 20:00
Podwodne życie Jacques’a Cousteau
(Becoming Cousteau)
USA, 2021, 92 min
reż.: Liz Garbus
Nominowana do Oscara® Liz Garbus, znana z filmowych portretów Niny Simone i Marilyn Monroe, pokazuje życie Jacques’a Cousteau – francuskiego podwodnego naukowca, odkrywcy, pisarza i reżysera. Film wykorzystuje fragmenty fenomenalnych podwodnych filmów Cousteau, a także nieznane dotąd materiały archiwalne. Wycinki z jego pamiętników czyta Vincent Cassel. Louis Malle opowiada o jego talencie reżyserskim, który przyniósł mu Złotą Palmę i Oscara®. Dziś jego ostrzeżenia o kryzysie klimatycznym rozbrzmiewają silniej niż kiedykolwiek.
 
22 maja 2022 / godz. 18:00
Dom z drzazg
(House Made of Splinters)
Dania, Szwecja, Finlandia, Ukraina, 2022, 88 min
reż.: Simon Lereng Wilmont
Historia tymczasowego domu dziecka, położonego w samym środku ukraińskiej strefy wojennej, zaledwie 20 kilometrów od linii frontu. Poznajemy to miejsce oczami przebywających w nim podopiecznych. Pochodzą z rozbitych rodzin, przeżyli różne traumy i chowają w sobie wiele trudnych wspomnień. Dom dziecka może wydawać się zimnym i nieprzyjaznym schronieniem, w rzeczywistości jednak jest ciepłą, opiekuńczą przystanią. Pracownicy starają się zapewnić magiczną, bezpieczną atmosferę dzieciom, których los leży w rękach sądu.
 
22 maja 2022 / godz. 20:00
McCurry. W pogoni za kolorem
(McCurry: The Pursuit of Colour)
Hiszpania, Wielka Brytania, 2021, 93 min
reż.: Denis Delestrac
Pierwszy pełnometrażowy portret współczesnego amerykańskiego fotoreportera Steve'a McCurry'ego – autora kultowych fotografii dokumentujących najważniejsze wydarzenia XX i XXI wieku: atak na WTC, wojny domowe w Libanie i Kambodży czy też ikoniczną zielonooką afgańską dziewczynkę. Film, który powstawał przez pięć lat, przedstawia kulisy jego życia i burzliwej 40-letniej kariery. Obserwujemy poszczególne etapy procesu twórczego McCurry’ego i poznajemy niepublikowane do tej pory zdjęcia.
Bilety na pojedyczny film w cenie 15 zł
Karnet na cały festiwal 60 zł (karnety dostępne tylko w Biurze Obsługi Klienta w teatrze i CK). 
 
 
 
projekt-bez-tytulu-17
Kochani, miło nam poinformować, że w tym roku jesteśmy organizatorami 67. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego na szczeblu wojewódzkim. 🙂
 
Bardzo dziękujemy Towarzystwu Kultury Teatralnej za nominację. Cieszymy się, że już 12.05.2022 r. naszą scenę przejmą recytatorzy z całego województwa.
 
W konkursie na naszej scenie wystartują 24 osoby, laureaci eliminacji rejonowych.
 
 
67_-edycja-ogolnopolskiego-konkursu-recytatorskiego-szczebel-wo_p17859

Teatr w Głogowie zaprasza na kolejny spektakl dla dzieci. :)

Mieszka w pięknym zamku, ma jedenaście sypialni, pokoje gościnne, olbrzymi ogród i prywatnego lokaja. Jednak Drakula poszukuje miłości, by czuć się naprawdę spełniony. Ukochana, Rita, odrzuciła jego uczucia, kiedy poznała wampirzy sekret. Czy Drakula zrezygnuje z rodzinnej tradycji dla prawdziwej miłości? I dlaczego jest taką niezdarą? Gdzie się podział zaprzyjaźniony nietoperz, który przez lata przecież nie opuszczał zamku? I w końcu, czy Rita pokocha wampira? - marionetkowa komedia dla dzieci już wkrótce na scenie naszego teatru.

Reżyseria: Michał Wnuk
Scenariusz: Tomasz Olczak
Scenografia Romuald Werner
Muzyka: Mirosław "Kuba" Kaczmarek

Obsada:
Michał Wnuk
Bartłomiej Adamczak

Bilety stacjonarnie w kasie biletowej teatru.

Bilety online tutaj: EKOBILET.PL

 

projekt-bez-tytulu-15

Zapraszamy na kolejny film w ramach syklu "Kino Mocne".
 
Tym razem będzie to "Zwariować ze szczęścia". Pełna ciepła opowieść o dwóch kobietach, które uciekają z ośrodka psychiatrycznego.
Beatrice (Valeria Bruni Tedeschi) jest gadatliwą mitomanką, która śni o potędze. Wierzy, że do jej najlepszych przyjaciół należą światowi liderzy. Donatella (Micaela Ramazzotti) natomiast to wrażliwa introwertyczka, która średnio radzi sobie z rzeczywistością. Wychudzona i wytatuowana dziewczyna pełna jest tajemnic i lęków. Kobiety przebywają w położonym w Toskanii ośrodku psychiatrycznym o nazwie Villa Biondi, z którego pewnego dnia postanawiają uciec. Słodko-gorzka komedia o niezwykłej przyjaźni, która połączyła dwie całkowicie różne od siebie kobiety.

Trzykrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej, znany dzięki obrazowi Kapitał ludzki reżyser Paolo Virzì (także: Ból dorastania, Coś pięknego) tworzy pełną ciepła opowieść, która zachwyca błyskotliwym scenariuszem i wyraziście nakreślonymi postaciami. W role uciekających z ośrodka psychiatrycznego bohaterek wcieliły się brawurowo dwukrotna laureatka Nagrody im. Francesco Pasinettiego na MFF w Wenecji Valeria Bruni Tedeschi (Czas, który pozostał, Kapitał ludzki) oraz żona reżysera Micaela Ramazzotti (Sercowa sprawa, Coś pięknego. Produkcja otrzymała liczne wyróżnienia na międzynarodowych festiwalach filmowych. We Włoszech zdobyła trzy statuetki Davida di Donatello – w tym dla najlepszego filmu i dla najlepszej aktorki (Valeria Bruni Tedeschi) – oraz pięć nagród przyznawanych przez włoskich krytyków filmowych.
 
 
Bilety w cenie 15 zł.
Stacjonarnie w kasie biletowej.
Online: https://ekobilet.pl/.../kino-mocne.../471220-bilety-na-film 
 
 
kino-mocne-tlo-wydarzenie-3

STAND-UP: RAFAŁ RUTKOWSKI
6.05.2022 o godz. 19:00
Bilety 60 zł

Bilety online tu: EKOBILET.PL

Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.


„Śmiejmy się Bracia i Siostry” to najnowszy stand-up comedy Rafała Rutkowskiego. Rutkowski w swoim programie jak zwykle punktuje absurd i głupotę którą zauważa we współczesnym świecie. Z perspektywy dojrzałego mężczyzny komentuje świat social mediów, kulturę i politykę w naszym kraju. Podczas występu dowiecie się między innymi dlaczego coraz trudniej zrobić w polskim filmie karierę przez łóżko oraz o trudach wychowania hokeisty . Dowiecie się też jak został chirurgiem amatorem, dlaczego nudna telewizja jest fascynująca i kto w Polsce jest mistrzem w obrażaniu się.

 

poziomo-nowyprogram

Kwiecień! ❤
 
Z przyjemnością prezentujemy Wam repertuar na kolejny miesiąc. A w nim muzyka, spektakle, stand-up i film - dla każdego coś miłego. 🙂
 
✅ Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

 

kalendarz-teatrany-kwiecien-www

7.04 o godz. 19:00
Bilety 50 zł 
 
"Chciałbym się mylić" to nowy program stand-upowy Michała. Michał mówi w nim żarty. Bo Michał jest komikiem i właśnie tym się zajmuje.
 
Michał Leja to stand-uper, improwizator i gospodarz programu „Mini Leja Show”, który szturmem zdobył uznanie publiczności w całej Polsce oraz uznanie środowiska komediowego. Niecodzienne spojrzenie na świat, świetna interakcja z publicznością oraz otwartość na inne formy sprawiają, że każdy występ Michała to rozrywka na najwyższym poziomie.
 
Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.
 
 
leja

DE MONO "OSIECKY"

23.04.2022 o godz. 19:00

Teatr im. Andreasa Gryphiusa

12.03 / 18:00
KINO MOCNE: "Eastern" - film w reż. Piotra Adamskiego

Bilety 15 zł


„Eastern” to szokująca wizja Polski, w której broń jest legalna, obowiązuje prawo krwawej zemsty, a pomiędzy zwaśnionymi rodami trwa wojna. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Szybko okazuje się jednak, że w takim świecie nikomu nie jest wygodnie. Strach, konieczność wykonania zadania za wszelką cenę i wszechobecna podejrzliwość stają się nie do zniesienie. Czy jest możliwe wystąpić przeciw tak ułożonemu systemowi?

Bilety na EKOBILET.PL

 

kino-mocne-tlo-wydarzenie-1

2.04 / 19:00
Koncert Andrzeja Grabowskiego

Bilety 80 zł

Andrzej Grabowski - wybitny aktor teatralny i filmowy oraz kabareciarz, śpiewa teraz w zupełnie innym wydaniu. Na wyjątkowym koncercie koncercie poznacie Państwo dwie twarze tego artysty. Pierwszą, komediową – obecną w piosenkach takich jak "Plaża" czy "Zróbmy grilla", gdzie Grabowski ironizuje na temat narodowych wad Polaków; a także tę drugą, poważniejszą, która odsłania Andrzeja Grabowskiego jako filozofa i poetę zastanawiającego się nad sensem i celem życia, czego dowodzi np. piosenka "Młodości wróć", do której nakręcony został teledysk z Janem Nowickim. Pomiędzy piosenkami Grabowski jak z rękawa sypie żartami, opowieściami i anegdotami.

Artyście na scenie towarzyszy Piotr Krakowski, kompozytor i aranżer wykonywanych piosenek.

Bilety na EKOBILET.PL

 

grabowski-1

27.03 / 12:00
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU: Lalkowe Show dla dzieci - Niccolo Marionette Theatre (Gruzja)

Bilety 20 zł


Bakhva Tserediani w 2003 roku ukończył Gruziński Instytut Teatralny im. Shoty Rustaveliego w specjalności aktor teatralny i kinowy. W 2004 roku odbył kurs reżyserii sztuk teatralnych. Od 2004 do 2006 pracował jako uznany aktor w różnych teatrach dramatycznych. W latach 2006 - 2009 - pracował jako aktor w Gruzińskim Teatrze Lalek pod dyrekcją Rezo Gabriadze. W 2009 roku zajmował się przygotowywaniem autorskich lalek i spektakli inscenizowanych.

2009 stworzył improwizowany teatr uliczny.

Bilety na EKOBILET.PL

 

niccolo

20.03 / 19:00
"A planety szaleją... (Młodzi w Hołdzie Korze)" - koncert w wykonaniu studentów z Akademii Teatralnej A. Zelwerowicza w Warszawie

Bilety 80 zł

Na spektakl składają się piosenki z repertuaru zespołu MAANAM, w wykonaniu studentów Akademii Teatralnej. Dobrze znane utwory w nowych aranżacjach, wykonywane
z młodzieńczym entuzjazmem, przy akompaniamencie instrumentów w rzadko spotykanym składzie: harfa, kontrabas i pianino, nabierają nowych znaczeń.
Hołd młodych artystów dla charyzmatycznej piosenkarki Kory, to pokaz umiejętności wokalnych, wrażliwości i energii.

PRZEDSTAWIENIE TRWA 65 min. BEZ PRZERWY

Bilety na EKOBILET.PL

 

planety-plakat

11.03 / 19:00
"Bóg Mordu" - Fundacja Teatru Scena Poczekalnia

Bilety 50 zł


Dwa małżeństwa spotykają się, aby omówić niesforne zachowanie swoich pociech. Co się wydarzy? Spokojna i racjonalna rozmowa między dorosłymi? Może jednak coś mniej cywilizowanego? To, co zaczyna się jako dialog pełen konwenansów, szybko przeradza się w prawdziwe pole bitwy na słowa i emocje. "Bóg mordu" Yasminy Rezy to błyskotliwie rozpisane dialogi, pełne ironii i czarnego humoru, które są doskonałym pretekstem do wirtuozerskiej gry aktorów. To czarna komedia z manierami bez manier! Na podstawie tego dramatu Roman Polański nakręcił film, nie przypadkowo nadając mu tytuł "Rzeź"! "Bóg mordu" w reżyserii Zbigniewa Rybki jest kolejną premierą Fundacji Teatru Scena Poczekalnia.

Bilety na EKOBILET

 

bog-mordu

5.03 / 19:00
Stand-up Tomek Kołecki "Monetyzacja porażki"

Bilety 40 zł


Tomek Kołecki - komik, niedoszły socjolog, niedoszły biznesmen, niedoszły kochanek. Oprócz tego fan Konopii oraz coraz starszy dzieciak. Przygodę ze Stand-upem zaczął w 2013 roku kiedy to miał 16 lat. Możecie go kojarzyć z tekstem najmłodszy komik w Polsce, kto by pomyślał, że ten tytuł nie jest na zawsze?

Ma za sobą mnóstwo występów scenicznych na małych i dużych scenach. Grał na wielkich obiektach jak Krakowska Tauron Arena, Stadion Legii Warszawa, Stadion Lecha Poznań, Spodek czy Opera Leśna w Sopocie, ale grał tam głównie dlatego, że zna ludzi sławniejszych od siebie. Nagrał już 3 dłuższe programy stand-upowe oraz wiele krótszych, które dostępne są na platformie youtube.

Program "Monetyzacja Porażki" jest swego rodzaju terapią. Terapią na której dowiecie się jak najlepiej radzić sobie z porażkami, swoimi oraz cudzymi. Porozmawiamy o kwarantannie, euro 2021, sklepie żabka, kredytach, goleniu okolic intymnych oraz zróżnicowaniu Polskich miast. Na koniec Tomek podzieli się pewną historią ze swojego życia, ale więcej szczegółów nie zdradzamy ;)

Przed wejściem do sali porzućcie wszelkie bariery, hamulce, konwenanse, na ogóły przyjęte taboo i przygotujcie się na intensywne śmianie. Będzie grubo i bezkompromisowo.

Do zobaczenia!

 

kolecki

Zapraszamy serdecznie na marcowe wydarzenia w teatrze!

 

5.03 / 19:00
Stand-up Tomek Kołecki "Monetyzacja porażki"

Bilety 40 zł


Tomek Kołecki - komik, niedoszły socjolog, niedoszły biznesmen, niedoszły kochanek. Oprócz tego fan Konopii oraz coraz starszy dzieciak. Przygodę ze Stand-upem zaczął w 2013 roku kiedy to miał 16 lat. Możecie go kojarzyć z tekstem najmłodszy komik w Polsce, kto by pomyślał, że ten tytuł nie jest na zawsze?

Ma za sobą mnóstwo występów scenicznych na małych i dużych scenach. Grał na wielkich obiektach jak Krakowska Tauron Arena, Stadion Legii Warszawa, Stadion Lecha Poznań, Spodek czy Opera Leśna w Sopocie, ale grał tam głównie dlatego, że zna ludzi sławniejszych od siebie. Nagrał już 3 dłuższe programy stand-upowe oraz wiele krótszych, które dostępne są na platformie youtube.

Program "Monetyzacja Porażki" jest swego rodzaju terapią. Terapią na której dowiecie się jak najlepiej radzić sobie z porażkami, swoimi oraz cudzymi. Porozmawiamy o kwarantannie, euro 2021, sklepie żabka, kredytach, goleniu okolic intymnych oraz zróżnicowaniu Polskich miast. Na koniec Tomek podzieli się pewną historią ze swojego życia, ale więcej szczegółów nie zdradzamy ;)

Przed wejściem do sali porzućcie wszelkie bariery, hamulce, konwenanse, na ogóły przyjęte taboo i przygotujcie się na intensywne śmianie. Będzie grubo i bezkompromisowo.

Do zobaczenia!


11.03 / 19:00
"Bóg Mordu" - Fundacja Teatru Scena Poczekalnia

Bilety 50 zł


Dwa małżeństwa spotykają się, aby omówić niesforne zachowanie swoich pociech. Co się wydarzy? Spokojna i racjonalna rozmowa między dorosłymi? Może jednak coś mniej cywilizowanego? To, co zaczyna się jako dialog pełen konwenansów, szybko przeradza się w prawdziwe pole bitwy na słowa i emocje. "Bóg mordu" Yasminy Rezy to błyskotliwie rozpisane dialogi, pełne ironii i czarnego humoru, które są doskonałym pretekstem do wirtuozerskiej gry aktorów. To czarna komedia z manierami bez manier! Na podstawie tego dramatu Roman Polański nakręcił film, nie przypadkowo nadając mu tytuł "Rzeź"! "Bóg mordu" w reżyserii Zbigniewa Rybki jest kolejną premierą Fundacji Teatru Scena Poczekalnia.

12.03 / 18:00
KINO MOCNE: "Eastern" - film w reż. Piotra Adamskiego

Bilety 15 zł


„Eastern” to szokująca wizja Polski, w której broń jest legalna, obowiązuje prawo krwawej zemsty, a pomiędzy zwaśnionymi rodami trwa wojna. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Szybko okazuje się jednak, że w takim świecie nikomu nie jest wygodnie. Strach, konieczność wykonania zadania za wszelką cenę i wszechobecna podejrzliwość stają się nie do zniesienie. Czy jest możliwe wystąpić przeciw tak ułożonemu systemowi?

13.03 / 19:00
"Odcinek" - monodram Grzegorza Cinkowskiego, Teatr Nowy w Zabrzu

Bilety 30 zł


Monodram inspirowany dramatem Jeana Pierre’a Dopange pt. „Belfer” w brawurowym wykonaniu Grzegorza Cinkowskiego. To ponad godzinne spotkanie z nauczycielem i aktorem, a może aktorem i nauczycielem… Zarówno w jednym i drugim wcieleniu Grzegorz Cinkowski zadaje sobie wiele podstawowych pytań.

Zastanawia się jakim jest nauczycielem i aktorem, jakimi środkami dysponuje, kim są autorytety w dzisiejszym świecie? Czy w ogóle jeszcze istnieją? Podejmuje z widzem/uczniem subtelną, a może jednak ryzykowną grę? Na ile pasja i poczucie misji mogą zwyciężyć nad potrzebą aprobaty, uwielbienia, chęcią bycia przydatnym? Kim jest w dzisiejszym świecie nauczyciel i aktor? Wspaniały popis aktorskich umiejętności Grzegorza Cinkowskiego wprowadzi Państwa w świat pełen dylematów, rozterek, czułości a jednocześnie rozbawi, poruszy i na pewno nie pozostawi obojętnymi!

20.03 / 19:00
"A planety szaleją... (Młodzi w Hołdzie Kory)" - koncert w wykonaniu studentów z Akademii Teatralnej A. Zelwerowicza w Warszawie

Bilety 80 zł

Na spektakl składają się piosenki z repertuaru zespołu MAANAM, w wykonaniu studentów Akademii Teatralnej. Dobrze znane utwory w nowych aranżacjach, wykonywane
z młodzieńczym entuzjazmem, przy akompaniamencie instrumentów w rzadko spotykanym składzie: harfa, kontrabas i pianino, nabierają nowych znaczeń.
Hołd młodych artystów dla charyzmatycznej piosenkarki Kory, to pokaz umiejętności wokalnych, wrażliwości i energii.

PRZEDSTAWIENIE TRWA 65 min. BEZ PRZERWY


27.03 / 19:00
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU: Lalkowe Show dla dzieci - Niccolo Marionette Theatre (Gruzja)

Bilety 20 zł


Bakhva Tserediani w 2003 roku ukończył Gruziński Instytut Teatralny im. Shoty Rustaveliego w specjalności aktor teatralny i kinowy. W 2004 roku odbył kurs reżyserii sztuk teatralnych. Od 2004 do 2006 pracował jako uznany aktor w różnych teatrach dramatycznych. W latach 2006 - 2009 - pracował jako aktor w Gruzińskim Teatrze Lalek pod dyrekcją Rezo Gabriadze. W 2009 roku zajmował się przygotowywaniem autorskich lalek i spektakli inscenizowanych.

2009 stworzył improwizowany teatr uliczny.

 

80-zl

Koncert Vito Bambino
25.02.2022 o godz. 19:00
Bilety 80 zł

Bilety dostępne na EKOBILET.PL

oraz w Biurze Obsługi Stacjonarnej w teatrze.

Vito, a właściwie Mateusz Dopieralski to aktor znany głównie z niemieckich produkcji czy scen teatralnych na których występował głównie będąc młodym, początkującym artystą.
Vito Bambino wśród polskiej publiczności jest rozpoznawany przede wszystkim jako piosenkarz. To właśnie dzięki muzyce stał się popularny w Polsce. Jego głos jest nam dobrze znany przede wszystkim z utworów zespołu Bitamina, którego jest wokalistą. Rozgłos dały mu również współprace z takimi artystami jak Quebonafide, Sanah, Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow czy Jan-rapowanie.

Utwory nagrywane z artystami z różnych gatunków muzycznych pozwoliły mu pokazać się wielu różnym grupom odbiorców. Muzyka Vito Bambino to przede wszystkim indie rock, indie-pop, hip-hop czy ogólnie pojęta muzyka alternatywna. W ramach projektu "Wszystko mi mówi" razem z Sanah, Arturem Rojkiem i Kwiatem Jabłoni przygotował własną interpretację utworu Skaldów - "wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał". Rosnąca popularność artysty przyciąga wielu fanów na jego występy.

 

vito-wydarzenie-fb

Już 13. lutego zapraszamy na kolejny spektakl dla dzieci!

"Król Maciuś Pierwszy" - powieść Janusza Korczaka, napisana 1922 roku. Król Maciuś, czyli mały chłopiec, który nagle zostaje królem i chce rządzić jak najlepiej. Książka obrazuje zarówno dobre strony rządzenia, jak i wyzwania, z jakimi musi się zmierzyć władca, ponadto pokazuje, jak radzić sobie z ludźmi, którzy nie są życzliwi i w jaki sposób wyrażać wdzięczność za to, co dobrego nas spotyka.

Spektakl w wykonaniu aktorów Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze, w reżyserii Czesława Sieńko.

13.02.2022 o godz. 12:00
Teatr im. Andreasa Gryphiusa

Bilety online: EKOBILET.PL

Bilety stacjonarnie dostępne w Biurze Obsługi Klienta.

 

img_9171

Walentynki w teatrze: "Pierwiastek z miłości" - spektakl komediowy
14.02.2022 o godz. 18:00
Bilety 60 zł
 
UWAGA! Zmiana godziny, spektakl rozpocznie się o 18:00.
 
Spektakl estradowy w oparciu o sceny satyryczne z cyklu „Tragedie małżeńskie” Stefanii Grodzieńskiej i piosenki nawiązujące do małżeńskiej tematyki, męsko-damskich zależności w konwencji komediowej, czy jak kto woli żartobliwej, ale też poważniejsze o miłości, zdradzie, tęsknocie i namiętności. Słowem , opowieść o kobiecie i mężczyźnie w związku lub osobno, o samotności mimo pozorów szczęśliwego życia.
Historie małżeńskie na scenie cieszą się wielkim powodzeniem u publiczności – „Sceny z życia małżeńskiego” Bergmana, czy „Małe zbrodnie małżeńskie” Schmita. Widzowie odnajdują w nich swoje lub znajomych doświadczenia, podobieństwo zdarzeń , perypetii, znajome wątki, a często nawet te same zdania. Identyfikują się i kibicują bohaterom, a we wzruszeniu lub w uśmiechu znajdują spokój, wyrozumiałość i wytchnienie. Chodzi oczywiście przede wszystkim o rozrywkę, ale z odrobina wartości dodanej.
 
Piosenki autorstwa Tuwima, Gałczyńskiego, Hemara, Kofty czy Wysockiego gwarantują najwyższy poziom literacki, bo mówimy tu właśnie o piosence literackiej, która stanowi podstawę dla aktorskiej interpretacji. Akompaniament na żywo ze sceny.
 
Reżyser: Marcin Sosnowski
Występują: Anna Ludwicka - Mania, Jacek Grondowy
Muzyka: Pianino- Robert Wróblewski
Skrzypce - Marcelina Wróblewska
 
 
 
dsc_7053
Błażej Krajewski po lockdownie powraca ze swoim najnowszym programem "Rzut za dwa"!
 
Bydgoski komik znany z opowiadania historii z rodzinnego miasta, wielu wpadek , które Błażej przyciąga do siebie jak magnes oraz wcieleniami w barwne postacie zaczerpnięte ze świata popkultury.
 
Bilety dostępne tutaj: EKOBILET.PL
Bilety stacjonarnie dostępne w Biurze Obsługi Klienta.
 
 
rzd_fb-cover-wydarzenie-4
 
 
„Poszli - znaleźli, czyli Radość Wielka”
 
9.01.2022 o godz. 12:00

Tradycyjne jasełka lalkowe Teatru Lalka w Trasie.
Pastuch, Diabeł, Król i Pan. Wszyscy wokół stołu.
Poszli, znaleźli - Radość Wielką przynieśli.
Czy wpuścicie ich do domu?
Czy zaprosisz ich do stołu?
Tę historię zna każdy. Jeśli nie - to trudno.
Przypomnijmy sobie wszyscy jak to było...
 
Teatr Lalka w Trasie zaprasza na tradycyjne jasełka lalkowe. Klasyczny tekst zaadaptowany na potrzeby teatru lalkowego. Dwoje aktorów a wraz z nimi na scenie wiele barwnych postaci. Aktorzy są jednocześnie reżyserami spektaklu oraz twórcami scenografii i lalek.
 
Występują: Anna Olechnowicz-Lachowska i Kamil Lachowski
Zawodowi aktorzy-lalkarze.
Absolwenci Wydziału Lalkarskiego (PWST Wrocław).
Aktorzy Teatru Klinika Lalek.
Założyciele Teatru Lalka w Trasie.
 
Bilety w cenie 20 zł
- online: TUTAJ
- stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.
 
poszli-znalezli

Chwytaj dzień – największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego śpiewa Robert Rozmus”

13.01.2022 o godz. 19:00

Bilety 80 zł

Bilety online: EKOBILET.PL


Śpiewający aktor, gwiazda topowych musicali, szerokiej publiczności znany z Biesiad Zbigniewa Górnego, Kabaretu Olgi Lipińskiej i grupy Tercet, czyli kwartet (którą tworzy z Hanną Śleszyńską, Piotrem Gąsowskim i Wojtkiem Kaletą) oddaje hołd wielkiemu artyście. Koledze z estrady.

Rozmus i Wodecki spotykali się dziesiątki razy, podczas różnych występów estradowych, w kraju i za granicą.

W spektaklu „Chwytaj dzień” Robert Rozmus – wykonując najsłynniejsze piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego – wspomina te spotkania, przywołuje ludzi i miejsca. Prezentuje, nie tylko część bogatej twórczości Wodeckiego, wybitnego muzyka i kompozytora, ale także pokazuje go od bardziej prywatnej strony – jako świetnego kompana i przyjaciela, otwartego, skromnego człowieka, przemierzającego tysiące kilometrów, by nie zawieść swojej publiczności.

Siłą projektu, oprócz wokalu Rozmusa, są aranże nagrane z udziałem orkiestry kierowanej przez Tomka Szymusia (autorami aranży są Tomasz Szymuś i Kuba Lubowicz). Do udziału w spektaklu Rozmus zaprosił utalentowaną altowiolistkę, multiinstrumentalistkę i wokalistkę Oliwię Kędziorę, która występowała m.in. u boku Edyty Górniak, Roda Stewarta, Placido Domingo, Andrei Bocellego, Maryli Rodowicz, Waldemara Malickiego i właśnie Zbigniewa Wodeckiego.

Realizatorzy

Scenariusz Robert Rozmus

Opieka reżyserska Zbigniew Rybka

Aranżacje muzyczne Tomasz Szymuś, Jakub Lubowicz

Obsada

Robert Rozmus - śpiew
Oliwia Kędziora - altówka, śpiew
Piotr Kubiak - fortepian, chórki

 

slider_facebook_chwytaj_dzien

Grzegorz Dolniak "Sztuka Relaksu"

21.01.2022 o godz. 19:00

Teatr im. Andreasa Gryphiusa

 

Najnowszy program Grzegorza Dolniaka, w którym sprawdzicie jak żyć spokojnie i być wypoczętym człowiekiem. Grzegorz akurat nie ma pojęcia jak to zrobić, dlatego właśnie się wypowie. Z charakterystyczną sceniczną ekspresją i obserwacjami punktującymi absurdy dnia codziennego zdemaskuje przeszkody stojące na drodze do prawdziwego spokoju ducha. Zabierze Was w podróż po meandrach niełatwej sztuki relaksu, w której jak zawsze zobaczycie swoje odbicie.

Bilety w cenie 50 zł.

Dostępne online: EKOBILET
oraz stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Prosimy o uważny zakup biletów.

 

stand-up-grzegorz-dolniak-1

W sobotę 11 grudnia zapraszamy na pokaz teatralny, wieńczący warsztaty komedii dell'arte. W programie pokaz etiud teatralnych. 

Warsztaty prowadzi pani Agnieszka Cianciara-Frohlich.

Pokaz finałowy rozpocznie się o godzinie 15:00. Wstęp wolny.

 

 

warsztaty-komedii-dellarte-zakonczone-pokazem

Z powodu choroby jednego z aktorów jesteśmy zmuszeni przełożyć spektakl "Ożenek".

Nowy termin to 21.12.2021 o godz. 19:00.

 

ozenek-4

Kochani, już 6 lutego pojawi się u nas legenda sceny kabaretowej - Marcin Daniec!

Kabaret Marcina Dańca to program kabaretowo - muzyczny na najwyższym poziomie.


Program opiera się na monologach Marcina Dańca, który w różnych wcieleniach komentuje sprawy społeczne i polityczne. Ponadto satyryk wykonuje kilka piosenek.

Daniec słynie ze znakomitego kontaktu z publicznością, w związku z czym układa program na bieżąco, dostosowując go do charakteru imprezy i poczucia humoru publiczności.

 

Stand-up: Marcin Daniec
6.02.2022 o godz. 19:00
Teatr im. Andreasa Gryphiusa

Bilety w cenie 80 zł dostępne na www.ekobilet.pl/mok-glogow oraz stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

 

daniec-plakat

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu "KINO MOCNE". Tym razem wyświetlimy film "Najpiękniejszy chłopiec na świecie".
 
W 1970 roku Luchino Visconti szukał w różnych krajach młodego chłopca, który mógłby wcielić się w rolę Tadzia w ekranizacji "Śmierci w Wenecji" Tomasza Manna. Visconti był już zmęczony długimi i bezskutecznymi poszukiwaniami.
Wykonał ponad 150 przesłuchań. Po castingu w Sztokholmie angaż otrzymał 15-letni Björn Andresen. Rok później, podczas premiery filmu w Londynie, w obecności królowej Elżbiety Visconti okrzyknął swojego aktora "najpiękniejszym chłopcem na świecie". Kilka miesięcy potem w trakcie festiwalu w Cannes agent muzyczny zaprosił Björna do Japonii. Tam stał się on pierwszą zachodnią gwiazdą pop, występował w sesjach zdjęciowych oraz w reklamówkach. Przydomek nadany przez Viscontiego przykleił się do Björna na resztę życia i stał się jego przekleństwem. Dziś, pół wieku później, Björn walczy z uzależnieniami i wewnętrznymi demonami. Odkrywa tajemnicę swojej matki i jej nagłego odejścia. Kontynuuje też swoją karierę, grając m.in. w horrorze "Midsommar".
 
"Najpiękniejszy chłopiec na świecie" to intymny obraz osoby, która próbuje pogodzić się ze swoją przeszłością i odzyskać kontrolę nad życiem. Ukazuje również kulisy powstania legendarnego filmu dzieła oraz odsłania struktury władzy w przemyśle filmowym i proces wykorzystywania, który dzisiaj szerzej dyskutuje się dzięki ruchowi #metoo.
 
Bilety dostępne!
 
 
kino-mocne-tlo-wydarzenie

„Czuwanie” to dość osobliwe spotkanie, jedno z tych najważniejszych ale i najtrudniejszych.

Był czas, kiedy zmarłemu towarzyszyło się aż do samego końca, jego ziemskiej obecności.
Ostatnie chwile, spędzane przy nim, nazywano pustymi nocami. Były modlitwy, wspomnienia, śpiew...milczenie.

Pięć nocnych godzin, sam na sam, po 23 latach małżeństwa.
Ona, wdowa Carmen – wychowana w duchu najconalizmu, staroświeckich przekonań o roli kobiety, podziale na warstwy społeczne, katoliczka a przy tym materialistka, z rozrzewnieniem wspominająca czasy monarchii.

On, nieboszczyk Mario – lewicowy intelektualista, nauczyciel liceum, demokrata, tolerancyjny, otwarty na zmiany, na świat, antyfaszysta. Nie przeszkadza mu to jednak korzystać z „męskich” przywilejów, w celu powołania na świat, wbrew `woli żony, licznego potomstwa.
Skazani na siebie, jak wrogowie, którzy ani wygrać ani wycofać się z pola walki nie mogą.

Kiedy w 1966 r. na rynku wydawniczym ukazała się powieść hiszpańskiego pisarza Miguela Delibesa „Pięć godzin z Mariem” uznano ją za śmiałą, nowatorską, wręcz eksperymentalną w formie. Jako bodaj największy walor powieści, podkreślano fakt, że analiza psychologiczna bohaterów, była w istocie analizą społeczeństwa, rozdartego na „dwie Hiszpanie” – liberalną, lewicową, postępową i faszystowską, zacofaną, katolicką.
Dwa śmiertelnie wrogie obozy, które prześladuje jakieś fatum.
Carmen i Mario stali się tego rozdarcia symbolami.

Spektakl „Czuwanie” SMFT ETIUDA, to bodaj pierwsza w Polsce próba przeniesienia na deski teatru powieści Delibesa.
Główną postać, Carmen, na przestrzeni prawie 40 lat, grała tylko jedna aktorka, Lola Herrera.
Sztukę zagrano w Hiszpanii kilka tysięcy razy, a jej adaptacji dokonał nie kto inny, jak sam autor.

Spektakl w wykonaniu Studia Małych Form Teatralnych ETIUDA, w reżyserii Bożeny Rudzińskiej odbędzie się 15 grudnia o godzinie 19:00.

Darmowe wejściówki do odebrania w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

 

czuwanie-tlo-wydarzenie

„Ożenek” – spektakl Lubuskiego Teatru w reżyserii Roberta Czechowskiego.
 
NOWA DATA!
21.12.2021 o godz. 19:00

W inscenizacji wchodzimy w świat gogolowskiej, przewrotnej, mądrej komedii o ludziach, którzy związek małżeński traktują jako rodzaj handlowej transakcji. Matrymonialne perypetie Iwana Kuźmicza Podkolesina i Agafii Tichonownej to zaskakujący splot pragnień i zamiarów, „Niewiarygodne zdarzenie w dwóch aktach”, jak autor nazwał „Ożenek”.
 
To zjawiskowa teatralna uczta, tempo, wigor i intryga. W przedstawieniu twórcy pytają, czym dzisiaj może być Ożenek? To walka płci czy próba dopełnienia swojego istnienia drugą osobą? Czy człowiek rzeczywiście nie jest samowystarczalny? Czy obecnie ludzie świadomie nie wybierają samotności jako bardziej atrakcyjnej i umożliwiającej samorealizację? Balansując między światem klasycznym i współczesnym z ironią przyjrzymy się relacjom damsko-męskim.
 
W świecie szaf wypełnionych gadżetami związanymi ze ślubem – krawatami, welonami, butami – poczujemy się jak w magazynie, albo w podróży do najdalszych zakamarków wyobraźni.
 
Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.
 
 
ozenek-4

Zapraszamy na spektakl lalkowy dla dorosłych w wykonaniu Teatru Barnaby. 

W czasach, kiedy po morzach pływały drewniane statki, a w sklepach płaciło się złotem, żyli ludzie, którym los płatał przedziwne figle. Jednym daje, drugim zabiera. Naszemu bohaterowi Egeonowi morskie fale odebrały jednego z dwóch najukochańszych synów. Nadzieja jednak w nim nie zgasła. Po ciężkich osiemnastu latach rozdziału postanowił wraz z młodszym synem odnaleźć połowę swojego serca. Wyruszył więc w podróż. Czy odnajdzie syna? Czy dwóch takich samych chłopaków odnajdzie się po katastrofie morskiej? Wszystko zależy od tego, czy koło fortuny obróci się w dobrą stronę.
 
Spektakl pacynkowy na jednego aktora i siedem lalek.
 
Gra: Marcin Marzec
 
Spektakl odbędzie się 11.12.2021 o godz. 19:00.
 
Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.
 
 
ozenek-5

Zapraszamy na spektakl grupy Decem Toys z Rawicza. Na scenie klasyczny spektakl "Damy i huzary" w reżyserii Sylwestra Różyckiego.

WYSTĘPUJĄ:
Michał Balcerek
Eliza Banaszkiewicz
Igor Hanusek
Oleksandra Holumbowska
Damian Karliński
Maria Kośmider
Jan Marciniak
Agata Nadrowska
Natalia Nowacka
Adrian Pruchnik
Maria Szymkowiak
Kinga Turek
Olga Waleron
Małgorzata Wieruszewska 
 
Darmowe wejściówki możliwe do odbioru w Biurze Obsługi Klienta.
 
damy-i-huzary
Serdecznie zapraszamy na spektakl dla dzieci w ramach Dni Świętego Mikołaja.
 
"Cyrk i Afryka w teatrze lotnika" to opowieść o szacunku i miłości. Na scenie Aleksandra Paprocka z Teatru Lalki i Aktorki.
 
Spektakl odbędzie się 5 grudnia o godzinie 18:00.
 
Darmowe wejściówki na spektakl do odbioru w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.
 
 
dzien-uwielbienia-kosciol-ulotka
Zapraszamy serdecznie na spektakl "Powroty" Teatru Bez Granic.
 
"Kiedyś byłem w Vigeland Park w Oslo. Znajdujące się tam rzeźby przedstawiają życie od narodzin po ostatnie dni. Niesamowite wrażenie. To coś takiego jak Vigeland Park, tylko przedstawione tańcem, ruchem, muzyką. Tańczyły aktorki, tańczyła widownia. To naprawdę wspaniałe" Zbigniew Ciesielski, widz
 
Obsada: Ewa Baranowska, Bożena Dąbrowska, Danuta Karnicka, Maria Krzyżanowska, Beata Ogrodnik
 
Scenariusz, reżyseria, scenografia:
Koryna Opala-Rybka
 
Konsultacje sceniczne:
Grażyna Tabor
 
Darmowe wejściówki na spektakl do odbioru w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.
 
Spektakl odbędzie się 3 grudnia o godzinie 17:00.
 
 
ozenek-6

Z przyjemnością prezentujemy repertuar teatralny na grudzień 2021 roku. :)

Bilety online tutaj: www.ekobilet.pl/mok-glogow

Bilety stacjonarnie oraz darmowe wejściówki w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

 

kalendarz-teatralny_grudzien-2021d

Bilety na sylwestrowy wieczór w teatrze już dostępne! 🎭

✅ Online: https://ekobilet.pl/mok-glogow/sylwester-w-teatrze--seks-dla-opornych--spektakl-teatru-im-c-k-norwida-w-jeleniej-gorze-38997/453015-bilety-na-spektakl
✅ Stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

"Seks dla opornych" to spektakl Sceny Inicjatyw Aktorskich w Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze. Alice i Henry to małżeństwo z dwudziestopięcioletnim stażem, które spędza weekend w najmodniejszym w mieście, ekskluzywnym hotelu „L”. Pragną odnaleźć utraconą z czasem dawną namiętność. Ma im w tym pomóc wykradziony przez Alice z biblioteki podręcznik „Seks dla opornych”. Czy rady zawarte w książce pozwolą naszym bohaterom ponownie zbliżyć się do siebie i ugruntować trwałość związku?

Jeżeli nie macie planów na sylwestrowy wieczór, zachęcamy, aby rozpocząć go w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa.

"Seks dla opornych"
31.12.2021 o godz. 19:00
Teatr im. Andreasa Gryphiusa

 

Autor: Michele Riml

Hanna Szczerkowska

Henryk Adamek

Wojciech Jankowiak

Rafał Smoleń

Magdalena Dąbrowska, Jacek Grondowy

 

sylwester-gpi

"BIAŁA BLUZKA" - monodram Krystyny Jandy

20.12.2021 o godz. 19:00

Bilety 80 zł (online na www.ekobilet.pl/mok-glogow oraz stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta)

„Biała bluzka” oparta na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej to opowieść o miłości niemożliwej, bo miłości do opozycjonisty. Historia kobiety niemogącej sobie poradzić ze sobą i z Polską lat stanu wojennego. Tytułowa biała bluzka była marzeniem i znakiem przystosowania do życia w kraju zakazów i nakazów, cenzury, opozycji, kartek na mięso, zaświadczeń z miejsca pracy, dowodów, stempelków i godziny policyjnej i więźniów politycznych. Kraju braku wolności, w którym ułańska fantazja podlewana alkoholem, miłość, przyjaźń i poczucie humoru pozwalały czuć smak życia. Z czasem spektakl stał się „kultowy”, był grany w całej Polsce. Przeglądała się w nim dorastająca młodzież, która uznała, że bohaterka Osieckiej mówi, myśli i czuje jak oni.

Dziś powrót do tamtej opowieści oznacza przedstawienie datowane znów w tamtych czasach. Ale bohaterka – dziś dojrzała kobieta po przejściach – i interpretuje, i myśli odmiennie. To samo, ale w innym zabarwieniu, inaczej akcentując problemy. Spektakl opowiada także nowym pokoleniom, w sposób specyficzny dla Osieckiej, klimat i koloryt czasu minionego. W spektaklu emocje opowiadane są także przy pomocy dziesięciu najważniejszych piosenek Agnieszki Osieckiej. To spektakl muzyczny ilustrowany materiałami filmowymi.

Reżyseria: Magda Umer

Adaptacja: Magda Umer
Opracowanie i kierownictwo muzyczne: Janusz Bogacki
Producent wykonawczy: Alicja Przerazińska

Zespół w składzie:

Janusz Bogacki: fortepian
Tomasz Bogacki: gitara
Paweł Pańta: kontrabas
Bogdan Kulik: perkusja
Światło: Piotr Pawlik
Koncepcja scenograficzna: Magda Umer
Realizacja scenografii: Małgorzata Domańska
Montaż materiałów filmowych: Zofia Halwic
Realizacja dźwięku: Mirosław Bestecki
Realizacja światła: Paweł Szymczyk
Realizacja wideo: Piotr Buźniak
Obsada:
Elżbieta – Krystyna Janda
 
 
bialabluzkafot1robertjaworski

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: ”Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny''. To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka.


Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.
„Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ) i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo, że każdy z nich z coraz większym przekonaniem może potwierdzić, że starość nie jest dla mięczaków.”


Z BE - jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz - „słowa sypią się jak gó....o z barana”. BZ zazwyczaj milcząc okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom, lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg, lekturę, czy gitarę. Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności.


Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne. Stały jest też bałwochwalczy stosunek do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują. Od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach.
Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania.


Wszystko jest inspiracją…
Tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei…
Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka…

 

Bilety online: https://ekobilet.pl/mok-glogow/piotr-baltroczyk-starosc-nie-jest-dla-mieczakow--standup-38997/453767-bilety

Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta.

 

image0

20.11.2021 o godz. 19:00
Bilety 50 zł
„Gąska” – Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego

Bilety online: KUP TUTAJ

oraz stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

Godziny otwarcia BOK znajdziesz tutaj: GODZINY OTWARCIA BOK

 

„Gąska” Nikołaja Kolady to gorzka komedia, nad którą unosi się duch uniwersalnego cytatu z „Rewizora” Nikołaja Gogola: „Z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie!”. Oto za kulisami prowincjonalnego teatru w Dechowsku rozgrywa się rozpisany na trzy kobiety i dwóch mężczyzn dramat miłosny. Główną rolę odgrywa w nim młoda aktorka Nonna burząca swoimi romansami zastany, nieco zatęchły porządek mieszczańskiej egzystencji. Ta część „Gąski” śmieszy do łez. Tyle, że farsa stopniowo zmienia się w podszyty gorzkimi refleksjami dramat o pozbywaniu się złudzeń, a zabawa ustępuje miejsca wzruszeniu…
Nic dziwnego, że Nikołaj Kolada jest, obok Antona Czechowa, najczęściej inscenizowanym autorem rosyjskim na świecie. Potrafi bowiem w mistrzowski sposób budować ten, jakże rosyjski, słodko-gorzki nastrój. Śmiesząc, jednocześnie zadaje ważne pytania: kogo ujrzymy kiedy opadną maski przybierane przez nas wszystkich na co dzień? Jacy jesteśmy w tej krótkiej chwili, w której zostajemy wyrwani z nieustającej gry pozorów?

Twórca koszalińskiej „Gąski” Paweł Szkotak, wybitny reżyser spektakli teatralnych i operowych doskonale wyczuwa ten tragifarsowy nastrój i wielowarstwowość tekstu. Jednocześnie nie zapomina, że „Gąska” to rasowa komedia, która bawi widza: dynamiczną akcją, zabawnymi dialogami i wyrazistymi kreacjami aktorskimi.

 

gaska1     gaska5  gaska3

19.11.2021 o godz. 19:00
Bilety 50 zł
Stand-up: Paweł Chałupka

Bilety online: KUP TUTAJ

oraz stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta.

Godziny otwarcia BOK znajdziesz tutaj: GODZINY OTWARCIA BOK

 

Zapraszamy na premierę nowego programu Pawła Chałupki!
Paweł Chałupka

Zdobył serca widzów prawdziwymi historiami z życia z czasów pracy w gastronomii, jednak pod maską frustrata skrywa skrzydlatą duszę i pięknie pokręcony umysł. Nie zdziwcie się, jeśli jego występ nagle zacznie wykraczać znacznie poza ramy tradycyjnego stand-upu.

+ support

 

chalupkaaa

Wracamy z cyklem "Kino Mocne". :)

Tym razem pokażemy film "Van Gogh. U bram wieczności". Najnowsze dzieło Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka. Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką.

 

 

Oscary 2019: Najlepszy aktor pierwszoplanowy Willem Dafoe - nominacja
Złote Globy 2019: Najlepszy aktor w dramacie Willem Dafoe - nominacja
MFF w Wenecji 2018: Nagroda Fundacji Mimmo Rotelli, Nagroda Zielona Kropla ('Green Drop'), Najlepszy aktor Willem Dafoe, Złoty Lew - nominacja

Bilety online: KUP TUTAJ

Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

Godziny otwarcia BOK znajdziesz tu: GODZINY OTWARCIA BOK

 

van-gogh

"Orkiestra" już 7 listopada na naszej scenie! 🥁🎷🎺
 
7.11.2021 o godz. 19:00
Teatr im. Andreasa Gryphiusa
 
Opowieść o muzykach kopalnianego zespołu, których śmierć kolegi popycha do wędrówki w krainę wspomnień. Pokazana po raz pierwszy na scenie historia ludzi, którzy stworzyli Zagłębie Miedziowe i poświęcili mu swoje życie.
Spektakl, w którym nie brak żadnego z odcieni życia: humoru ani goryczy, powagi ani absurdu, heroizmu ani podłości. Pokazuje się tu historię, ale nie tę wielką, polityczną, lecz zwyczajną, ludzką, o której milczą podręczniki.
 
Spektakl pierwotnie planowany był na marzec 2020 roku. Jeżeli zakupili Państwo wtedy bilety i nie zwrócili ich do tej pory, wciąż zachowują swoją ważność.
 
Bilety online: KUP TUTAJ
Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w Teatrze.
 
Godziny otwarcia biura znajdą Państwo tutaj: GODZINY OTWARCIA BOK
 
 
45222690_2062446310445044_5342551845749391360_n

Serdecznie zapraszamy na listopadowe wydarzenia w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa.

 

kalendarz-teatralny_listopad2021b

 

7.11.2021 o godz. 19:00
Bilety 50 zł

„Orkiestra” – spektakl Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
(zakupione wcześniej bilety zachowują ważność)

Prywatne losy ludzi, którzy zakochują się, kłócą, pobierają, zdradzają, kradną, będą warunkowane historią i narzucanymi ideologiami. Poprzez pryzmat małej, specyficznej zbiorowości, Jacek Głomb opowiada o historii kraju. Czyni to z dużym wyczuciem, bez popadania w encyklopedyczność, lecz z troską o ludzką prawdę. Aktorzy legnickiego teatru tworzą wyśmienitą orkiestrę. Nie ma osoby, która zagrałaby źle; każda z nich zachwyca umiejętnościami warsztatowymi. Ich grze towarzyszy dystans i dobre wyczucie ironii, inteligentne myślenie o tekście i sytuacji scenicznej. Pokaz Teatru Modrzejewskiej mógłby stać się nauką dla artystów stołecznych, którym legniccy twórcy w niczym nie ustępują. Legnickiego skarbu trzeba strzec. (za e-teatr.pl)

 

orkiestra_5_f

 

 

13.11.2021 o godz. 18:00
Bilety 15 zł

KINO MOCNE: „Van Gogh. U bram wieczności” – film w reż. Juliana Schnabela, z udziałem Willema Defoe

Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka. Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką.

 

 van-gogh3

19.11.2021 o godz. 19:00
Bilety 50 zł

Stand-up: Paweł Chałupka

Zapraszamy na premierę nowego programu Pawła Chałupki!

Paweł Chałupka
Zdobył serca widzów prawdziwymi historiami z życia z czasów pracy w gastronomii, jednak pod maską frustrata skrywa skrzydlatą duszę i pięknie pokręcony umysł. Nie zdziwcie się, jeśli jego występ nagle zacznie wykraczać znacznie poza ramy tradycyjnego stand-upu.

+ support

 

chalupkaaa


20.11.2021 o godz. 19:00
Bilety 50 zł

„Gąska” – Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego

„Gąska” Nikołaja Kolady to gorzka komedia, nad którą unosi się duch uniwersalnego cytatu z „Rewizora” Nikołaja Gogola: „Z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie!”. Oto za kulisami prowincjonalnego teatru w Dechowsku rozgrywa się rozpisany na trzy kobiety i dwóch mężczyzn dramat miłosny. Główną rolę odgrywa w nim młoda aktorka Nonna burząca swoimi romansami zastany, nieco zatęchły porządek mieszczańskiej egzystencji. Ta część „Gąski” śmieszy do łez. Tyle, że farsa stopniowo zmienia się w podszyty gorzkimi refleksjami dramat o pozbywaniu się złudzeń, a  zabawa ustępuje miejsca wzruszeniu…

Nic dziwnego, że Nikołaj Kolada jest, obok Antona Czechowa, najczęściej inscenizowanym autorem rosyjskim na świecie. Potrafi bowiem w mistrzowski sposób budować ten, jakże rosyjski, słodko-gorzki nastrój. Śmiesząc, jednocześnie zadaje ważne pytania: kogo ujrzymy kiedy opadną maski przybierane przez nas wszystkich na co dzień? Jacy jesteśmy w tej krótkiej chwili, w której zostajemy wyrwani z nieustającej gry pozorów?

Twórca koszalińskiej „Gąski” Paweł Szkotak, wybitny reżyser spektakli teatralnych i operowych doskonale wyczuwa ten tragifarsowy nastrój i wielowarstwowość tekstu. Jednocześnie nie zapomina, że „Gąska” to rasowa komedia, która bawi widza: dynamiczną akcją, zabawnymi dialogami i wyrazistymi kreacjami aktorskimi.

 

gaska3

"Chcemy żeby jednocześnie były święta i czereśnie" - pisze mistrz subtelnego dowcipu i poezji rodem z krainy łagodności. Artysta mówi o sobie, że nie jest ani poetą, ani twórcą. Satyryk, a zwłaszcza refleksyjny, ma prawo tak z siebie żartować. Ma na koncie setki wierszy oraz piosenek, które pisał m.in. dla Elżbiety Adamiak, Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, do muzyki m.in. Włodzimierza Nahornego, Jerzego Satanowskiego, Seweryna Krajewskiego. Recital Andrzeja Poniedzielskiego to prawdziwy rarytas dla wielbicieli inteligentnej, myślącej satyry, przeciwstawiającej się medialnym trendom. Znany bard łączy w swoich tekstach poetyckie frazy i ostrze ironii.
Wszystkich zmęczonych prozą dnia codziennego zapraszamy na spotkanie z poetyckim poczuciem humoru Andrzeja Poniedzielskiego. W programie: satyryczne komentarze do aktualnej rzeczywistości w formie piosenek i monologów.

Wieczór humoru niezwykle inteligentnego, a zarazem łagodnego. Teksty Andrzeja Poniedzielskiego (a także jego osoba i swoisty, urokliwy sposób bycia na scenie) pozwalają na zatrzymanie się w pędzie prozaicznej codzienności i przypomnienie sobie o całej poezji życia, o marzeniach, tęsknotach i miłości.

30.10.2021 o godz. 19:00
Bilety w cenie 60 zł

✅Bilety online: KUP TUTAJ

✅ Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

 

andrzej-poniedzielski

„Przyszedł mężczyzna do kobiety” - czyli pewnego razu w Łodzi to szósta premiera Teatru Scena Poczekalnia. Twórcy spektaklu próbują w niejednoznaczny sposób odczytać treść prezentowanego dramatu. Łączą odrębne światy przenosząc swoich bohaterów w czasie, ubierając w klasyczny kostium. Całość dopełnia scenografia inspirowana miejską tkanką Łodzi. Nigdy nie możesz być pewien tego, co może Cię spotkać w Galerii Sztuki...

Dina Fiodorowna: Izabela Noszczyk
Wiktor Piotrowicz: Dariusz Taraszkiewicz

autor: Siemion Złotnikow
tłumacz: Andrzej Wanat
reżyseria/scenografia: Sebastian Nowicki
kostiumy: Agnieszka Warcholińska - Nowak
opracowanie muzyczne: Damian Neogenn – Lindner
identyfikacja graficzna/plakat: Marcin Nowak
producent: Fundacja Teatru Scena Poczekalnia

Czas trwania przedstawienia: 75 minut ( bez przerwy )
Spektakl dla Widzów od 16 lat

17.10.2021 o godz. 19:00
Bilety w cenie 40 zł

✅Bilety online: KUP TUTAJ

✅ Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

 

1038034-800

Przyszłość Ziemi została przesądzona. Jeśli nie powstrzymamy naszych przyzwyczajeń do nadmiernego dobrobytu oraz ekspansji na naturę, planeta Ziemia nie będzie zdatna do życia w przeciągu kilku tysięcy lat. Naukowcy już znaleźli możliwą drugą przystań dla człowieka - planetę „Kepler 22b”. To właśnie tam rozgrywa się akcja spektaklu, gdzie budowniczowie nowego ustroju próbują stworzyć nowy, lepszy świat. Czy stworzą tam utopię? Czy wystawieni na próbę i kierowani przez instynkt okażą się dobrymi ludźmi czy może wręcz przeciwnie - ominięcie warstwy uprzejmości wydobędzie z nich to co najgorsze i pozbawi ich empatii? Będą powielać błędy obecnego świata czy uda im się wyciągnąć z nich wnioski i zatrzymać powtarzające się w historii zapętlone koła zdarzeń? Jaka jest natura człowieka? Po stanfordzkim eksperymencie, Philip Zimbardo napisał: „Możemy przyjąć, że większość ludzi przez większość czasu pozostaje istotami moralnymi. Lecz wyobraźcie sobie, że owa moralność jest jak drążek skrzyni biegów, który od czasu do czasu zostaje przełączony na luz”. Który bieg zostanie wrzucony na planecie „Kepler 22b”?

grupa wiekowa: młodzież i dorośli
scenografia: Artur Wytrykus
choreografia: Bartek Woszczyński
muzyka: ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)
dramaturgia: Patryk Dariusz Gacki
data premiery: 29 grudnia 2020

16.10.2021 o godz. 18:00
Bilety w cenie 30 zł

✅Bilety online: KUP TUTAJ

✅ Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

 

kepler_22b_-_fot__michal_moryl_-_1

Mieszko Minkiewicz - stand-uper z dziesięcioletnim komediowym stażem. Trochę gruby i włochaty. Romansował z kabaretem, improwizacją i youtubem. Owoce tej miłości szwendają się do tej pory po Internetach. Grał na większości festiwali komediowych, gdzie zgarnął sporo nagród solowych i zespołowych. Zdarzało mu się też robić stand-up z gitarą, przez co nie przepadają za nim ani stand-uperzy, ani kabareciarze. Zdążył wystąpić na antenie Polsatu, TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central zanim ktoś mu nie powiedział, że nikt już nie ogląda telewizji. Aktywnie animuje komedię na Podlasiu, skąd pochodzi.

10.10.2021 o godz. 19:00
Bilety w cenie 40 zł

✅Bilety online: KUP TUTAJ

✅ Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

 

241523512_374524874245356_1190614393701906244_n

6.10.2021 o godz. 18:00
Bilety w cenie 30 zł

SPEKTAKL INSPIROWANY MALARSTWEM I STREET ART'EM

Są obrazy, które każą nam się na chwilę zatrzymać. Niezależnie od tego, czy spacerujemy przez muzealne sale, czy wertujemy albumy, czy – jak coraz częściej bywa – wpatrujemy się w ekran komputera albo telefonu. Bez względu na okoliczności zwracają naszą uwagę. Dlaczego akurat one? Przecież powstały w różnych epokach i technikach, rozmaita jest ich tematyka. Niektóre z nich są bardzo znane, inne widzimy po raz pierwszy. A jednak – coś je łączy. Zapewne to, że próbują nam coś „powiedzieć”. Zawierają więcej, niż pokazują. Niosą tajemnicę. Budują skojarzenia. Pokazują złożoność świata. Uczą empatii i tolerancji. Wszystko to stanowi o ich potencjale narracyjnym.

Oczywiście dobór dzieł, za pośrednictwem których opowiemy o świecie obrazów, jest względny – warunkowany wrażliwością i aktualnymi zdarzeniami. Zresztą, nie stworzyliśmy tej kompozycji sami. Impuls do przywołania na scenie konkretnych obrazów dał nam tajemniczy artysta – wandal i geniusz, który posiada niezwykłą zdolność redefiniowania pojęcia sztuki. W naszym wspólnym performansie możliwe jest spotkanie twórczości Leonarda da Vinci, Matejki, Dixa, Velazqueza, Gierymskiego, Bilińskiej, Duchampa, Delacroix, Picassa, Warhola i... Banksy'ego. Osobliwa to Galeria, tym bardziej, że jej bohaterowie, którzy zazwyczaj patrzą na nas niemi i nieruchomi, dostają tu szansę na wyjście ze swojej ramy; poza ramy tradycyjnie rozumianej sztuki.

Produkcję spektaklu dofinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku, Województwa Podlaskiego i Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Realizację spektaklu dofinansowano ze środków z budżetu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania COVID-19.

czas trwania: 70 minut
grupa wiekowa: młodzież i dorośli
scenografia: Maks Mac
choreografia: Anna Sawicka-Hodun
muzyka: Natasza Topor, Dariusz Chociej
dramaturgia: Elżbieta Chowaniec (opieka dramaturgiczna)
data premiery: 30 listopada 2020

3.10.2021 o godz. 18:00
Bilety w cenie 30 zł

✅Bilety online: KUP TUTAJ

✅ Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

 

gallery_of_modern_heart_teatr_papahema_fot__marek_zimakiewicz_2_p81726

2.10.2021 o godz. 18:00

„Laboratorium Dźwięku” opowiada o muzyce. Scena staje się swoistym laboratorium instrumentów oraz dźwięku jako takiego. Aktorzy odziani w stosowne do sytuacji, laboratoryjne kostiumy eksplorują to wyżej wskazane zjawisko, towarzyszące nam przecież od zarania dziejów.

Prowodyrem badań jest profesor muzyki klasycznej doskonale władający sztuką gry na fortepianie. Instrument ten ulegnie jednak procesowi dekonstrukcji. Rozebrany zostanie na poszczególne części w celu poszukiwania dźwięku pierwotnego – tego, który stanowił przyczynek do powstania fascynującej sztuki zwanej dziś „muzyką”.

Tak oto przed naszymi oczami (a przede wszystkim USZAMI) pojawią się obiekty grające, z którymi nikt, poza widzami naszego spektaklu, nigdy nie miał dotąd styczności. Ich kształty i brzmienia są niezwykłe! Niektóre przypominają przedmioty użytku codziennego, inne zaś jawią się jako twory abstrakcyjne. W ten sposób zaczynamy tworzyć nową muzyczną jakość.

Czeka nas zatem nieprawdopodobnie ciekawa podróż po świecie muzyki, który zdaje się być przecież nieskończony! Pytanie tylko, czy odnajdziemy ten wspomniany wcześniej „pierwszy” dźwięk; ten, od którego cała ta przygoda się zaczęła?

Co najistotniejsze w „Laboratorium Dźwięku” absolutnie nie dzielimy stylów muzycznych na „lepsze” czy „gorsze”. Każdy z nich jest po prostu INNY!

czas trwania: 50 min.
grupa wiekowa: wszyscy
scenografia: Dariusz Panas
choreografia: Marta Bury
muzyka: Wojciech Błażejczyk
dramaturgia: Ewa Piotrowska
data premiery: 4 lipca 2020
miejsce premiery: Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu

2.10.2021 o godz. 18:00
Bilety w cenie 25 zł

✅Bilety online: KUP TUTAJ

✅ Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

 

2_593

Recital wokalny Karoliny Gryki

1.10.2021 o godz. 18:00

Bilety w cenie 15 zł

 

Karolina Gryka - Dyplomowana śpiewaczka operowa, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu w specjalności śpiew operowy. W jej wykonaniu usłyszymy utwory uznawane za najpiękniejsze arie świata! Nie zabraknie również pieśni w kilku językach: francuskim, polskim i rosyjskim.

Repertuar:
1. F. Maklakiewicz - A jeśli chcesz zapomnieć
2. W.A. Mozart - aria koncertowa "Vado ma dove? Oh dei"
3. Poldowski - Colombine
4. P. Czajkowski - Kanariejka
5. B. Smetana - aria i recytatyw z opery 'Prodana Nevesta' - Ah' jaky żal/Ten lasky sen jak krasny byl
6.F. Cilea- aria z opery 'Adriana Lecouvreur' - Io son l'umile ancella
7.G. Puccini - aria z opery Gianni Schicchi - O mio babbino caro
Pianistka: Alicja Kosznik

1.10.2021 o godz. 18:00
Bilety w cenie 15 zł

✅Bilety online:
https://ekobilet.pl/mok-glogow/recital-wokalny-karoliny-gryki-38997/449605-bilety-na-spektakl

✅ Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

 

man-in-leather-jacket-birthday-party-facebook-event-cover

Serdecznie zapraszamy na październikowe wydarzenia do Teatru im. Andreasa Gryphiusa.

 

 

1.10.2021 BILETY  godzina: 18:00, 15 ZŁ Recital Wokalny Karoliny Gryki

Karolina Gryka - Dyplomowana śpiewaczka operowa, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu w specjalności śpiew operowy. W jej wykonaniu usłyszymy utwory uznawane za najpiękniejsze arie świata! Nie zabraknie również pieśni w kilku językach: francuskim, polskim i rosyjskim. Pianistka: Alicja Kosznik

 

2.10.2021 godzina: 18:00, Bilety 25 złotych „Laboratorium dźwięku” – spektakl dla dzieci. Teatr Baj Pomorski, Teatr Polska

 „Laboratorium Dźwięku” opowiada o muzyce. Scena staje się swoistym laboratorium instrumentów oraz dźwięku jako takiego. Aktorzy odziani w stosowne do sytuacji, laboratoryjne kostiumy eksplorują to wyżej wskazane zjawisko, towarzyszące nam przecież od zarania dziejów.

Prowodyrem badań jest profesor muzyki klasycznej doskonale władający sztuką gry na fortepianie. Instrument ten ulegnie jednak procesowi dekonstrukcji. Rozebrany zostanie na poszczególne części w celu poszukiwania dźwięku pierwotnego – tego, który stanowił przyczynek do powstania fascynującej sztuki zwanej dziś „muzyką”. Tak oto przed naszymi oczami (a przede wszystkim USZAMI) pojawią się obiekty grające, z którymi nikt, poza widzami naszego spektaklu, nigdy nie miał dotąd styczności. Ich kształty i brzmienia są niezwykłe! Niektóre przypominają przedmioty użytku codziennego, inne zaś jawią się jako twory abstrakcyjne. W ten sposób zaczynamy tworzyć nową muzyczną jakość. Czeka nas zatem nieprawdopodobnie ciekawa podróż po świecie muzyki, który zdaje się być przecież nieskończony! Pytanie tylko, czy odnajdziemy ten wspomniany wcześniej „pierwszy” dźwięk; ten, od którego cała ta przygoda się zaczęła?

Co najistotniejsze w „Laboratorium Dźwięku” absolutnie nie dzielimy stylów muzycznych na „lepsze” czy „gorsze”. Każdy z nich jest po prostu INNY

 

6.10.2021 godzina 18:00 „Gallery of modern heART” – spektakl Teatru Papahema, Teatr Polska Bilety 30 zł

SPEKTAKL INSPIROWANY MALARSTWEM I STREET ART'EM

Są obrazy, które każą nam się na chwilę zatrzymać. Niezależnie od tego, czy spacerujemy przez muzealne sale, czy wertujemy albumy, czy – jak coraz częściej bywa – wpatrujemy się w ekran komputera albo telefonu. Bez względu na okoliczności zwracają naszą uwagę. Dlaczego akurat one? Przecież powstały w różnych epokach i technikach, rozmaita jest ich tematyka. Niektóre z nich są bardzo znane, inne widzimy po raz pierwszy. A jednak – coś je łączy. Zapewne to, że próbują nam coś „powiedzieć”. Zawierają więcej, niż pokazują. Niosą tajemnicę. Budują skojarzenia. Pokazują złożoność świata. Uczą empatii i tolerancji. Wszystko to stanowi o ich potencjale narracyjnym.

Oczywiście dobór dzieł, za pośrednictwem których opowiemy o świecie obrazów, jest względny – warunkowany wrażliwością i aktualnymi zdarzeniami. Zresztą, nie stworzyliśmy tej kompozycji sami. Impuls do przywołania na scenie konkretnych obrazów dał nam tajemniczy artysta – wandal i geniusz, który posiada niezwykłą zdolność redefiniowania pojęcia sztuki. W naszym wspólnym performansie możliwe jest spotkanie twórczości Leonarda da Vinci, Matejki, Dixa, Velazqueza, Gierymskiego, Bilińskiej, Duchampa, Delacroix, Picassa, Warhola i... Banksy'ego. Osobliwa to Galeria, tym bardziej, że jej bohaterowie, którzy zazwyczaj patrzą na nas niemi i nieruchomi, dostają tu szansę na wyjście ze swojej ramy; poza ramy tradycyjnie rozumianej sztuki.

Produkcję spektaklu dofinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku, Województwa Podlaskiego i Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Realizację spektaklu dofinansowano ze środków z budżetu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania COVID-19.

 

8.10.2021 godzina 20:00 Głogowskie Konfrontacje Literackie

„Ecce Weiss” – monodram w wykonaniu Jarosława Figury, Bilety 10 złotych

 

10.10.2021 godzina 19:00 Stand-up: Mieszko Minkiewicz, Bilety 40 złotych

Mieszko Minkiewicz - stand-uper z dziesięcioletnim komediowym stażem. Trochę gruby i włochaty. Romansował z kabaretem, improwizacją i youtubem. Owoce tej miłości szwendają się do tej pory po Internetach. Grał na większości festiwali komediowych, gdzie zgarnął sporo nagród solowych i zespołowych. Zdarzało mu się też robić stand-up z gitarą, przez co nie przepadają za nim ani stand-uperzy, ani kabareciarze. Zdążył wystąpić na antenie Polsatu, TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central zanim ktoś mu nie powiedział, że nikt już nie ogląda telewizji. Aktywnie animuje komedię na Podlasiu, skąd pochodzi.

16.10.2021 godzina 18:00 „Kepler 22B” – spektakl Fundacji B’Causse / B’cause Dance Company, Teatr Polska, Bilety 30 złotych

Przyszłość Ziemi została przesądzona. Jeśli nie powstrzymamy naszych przyzwyczajeń do nadmiernego dobrobytu oraz ekspansji na naturę, planeta Ziemia nie będzie zdatna do życia w przeciągu kilku tysięcy lat. Naukowcy już znaleźli możliwą drugą przystań dla człowieka - planetę „Kepler 22b”. To właśnie tam rozgrywa się akcja spektaklu, gdzie budowniczowie nowego ustroju próbują stworzyć nowy, lepszy świat. Czy stworzą tam utopię? Czy wystawieni na próbę i kierowani przez instynkt okażą się dobrymi ludźmi czy może wręcz przeciwnie - ominięcie warstwy uprzejmości wydobędzie z nich to co najgorsze i pozbawi ich empatii? Będą powielać błędy obecnego świata czy uda im się wyciągnąć z nich wnioski i zatrzymać powtarzające się w historii zapętlone koła zdarzeń? Jaka jest natura człowieka? Po stanfordzkim eksperymencie, Philip Zimbardo napisał: „Możemy przyjąć, że większość ludzi przez większość czasu pozostaje istotami moralnymi. Lecz wyobraźcie sobie, że owa moralność jest jak drążek skrzyni biegów, który od czasu do czasu zostaje przełączony na luz”. Który bieg zostanie wrzucony na planecie „Kepler 22b”?

 

17.10.2021 godzina 19:00 „Przyszedł mężczyzna do kobiety, czyli pewnego razu w Łodzi”, Bilety 40 złotych

„Przyszedł mężczyzna do kobiety” - czyli pewnego razu w Łodzi to szósta premiera Teatru Scena Poczekalnia. Twórcy spektaklu próbują w niejednoznaczny sposób odczytać treść prezentowanego dramatu. Łączą odrębne światy przenosząc swoich bohaterów w czasie, ubierając w klasyczny kostium. Całość dopełnia scenografia inspirowana miejską tkanką Łodzi. Nigdy nie możesz być pewien tego, co może Cię spotkać w Galerii Sztuki...

Dina Fiodorowna: Izabela Noszczyk
Wiktor Piotrowicz: Dariusz Taraszkiewicz

autor: Siemion Złotnikow
tłumacz: Andrzej Wanat
reżyseria/scenografia: Sebastian Nowicki
kostiumy: Agnieszka Warcholińska - Nowak
opracowanie muzyczne: Damian Neogenn – Lindner
identyfikacja graficzna/plakat: Marcin Nowak
producent: Fundacja Teatru Scena Poczekalnia

 

30.10.2021 godzina 19:00 Recital Andrzeja Poniedzielskiego, Bilety 60 złotych

"Chcemy żeby jednocześnie były święta i czereśnie" - pisze  mistrz subtelnego dowcipu i poezji rodem z krainy łagodności. Artysta mówi o sobie, że nie jest ani poetą, ani twórcą. Satyryk, a zwłaszcza refleksyjny, ma prawo tak z siebie żartować. Ma na koncie setki wierszy oraz piosenek, które pisał m.in. dla Elżbiety Adamiak, Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, do muzyki m.in. Zygmunta Nahornego, Jerzego Satanowskiego, Seweryna Krajewskiego. Recital Andrzeja Poniedzielskiego to prawdziwy rarytas dla wielbicieli inteligentnej, myślącej satyry, przeciwstawiającej się medialnym trendom. Znany bard łączy w swoich tekstach poetyckie frazy i ostrze ironii.

Wszystkich zmęczonych prozą dnia codziennego zapraszamy na spotkanie z poetyckim poczuciem humoru Andrzeja Poniedzielskiego. W programie: satyryczne komentarze do aktualnej rzeczywistości w formie piosenek i monologów.

Wieczór humoru niezwykle inteligentnego, a zarazem łagodnego. Teksty Andrzeja Poniedzielskiego (a także jego osoba i swoisty, urokliwy sposób bycia na scenie) pozwalają na zatrzymanie się w pędzie prozaicznej codzienności i przypomnienie sobie o całej poezji życia, o marzeniach, tęsknotach i miłości.

 

 

Bilety online:

https://ekobilet.pl/mok-glogow/

 

Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

 

kalendarz-teatralny_pazdziernik-2021_z-gkl

"Pogrzeb kumpla" - spektakl dla dorosłych, Teatr Jednego Mostu

26.09.2021
Godz. 19:00

Darmowe wejściówki do odbioru w Biurze Obsługi Klienta

Autor: Tomasz Olczak

Reżyseria: Michał Wnuk

Obsada: Karol Frankowski, Tomasz Olczak, Szczepan Parchimowicz, Żaneta Baczyńska

 

"Pogrzeb kumpla" to opowieść o grupie przyjaciół z liceum, którzy po latach spotykają się w nieprzyjemnych okolicznościach - na pogrzebie jednego z nich. Taczka, Jolka i Fifi wspominają stare czasy, jednocześnie twierdząc, że w ich życiu w ostatnich latach wszystko układa się jak należy. Kiedy jednak chłopaki postanawiają uczcić pamięć kolegi wspólnym spożywaniem alkoholu, okazuje się, że nie są wobec siebie do końca szczerzy. 

 

 10409616_1450088695290548_6532388179324036493_n

„Niemy Kelner”

Spektakl komediowy – Mikołaj Roznerski i Piotr Szwedes

25.09.2021
Godz: 17:00 i 20:00

Cena biletu 60 zł

Bilety online na www.ekobilet.pl/mok-glogow

Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta

 

Tajemniczy pokój, Wielki Brat i Tarantino…

Zapraszamy Państwa do pokoju w dziwnym hotelu z dwoma co najmniej   dziwnymi   gangsterami,   gdy   na   zewnątrz   zaczai   się   świat   w   postaci tajemniczego „dyspozytora”. Jakże eksploatowany obecnie, zapowiadany już dawno przez Orwella, wszechobecny Wielki Brat.

Para typów podejrzanego autoramentu to intrygujący motyw zarówno filmowy jak i literacki. U Becketta: Vladimir i Estragon, u Quentina Tarantino? A proszę, chociażby w   Pulp   Fiction:   pamiętacie   taniec   Travolty,   psalmy   głoszone   przez   Samuela   L. Jacksona, czy też zegarek skrzętnie przechowany w-i po- ojcu Bruce’a Willisa..?

Na scenie wystąpią: Mikołaj Roznerski i Piotr Szwedes.

Reżyseria: Wojciech Malajkat

 

afisz-spektakl-niemy-kelner--kopia

„Bambi, opowieść leśna” – Teatr Pleciuga

Spektakl familijny w ramach projektu Teatr Polska

24.09.2021
Godz: 18:00

Cena biletu: 30 zł

Bilety online na www.ekobilet.pl/mok-glogow

Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta

Spektakl o życiu i przygodach małego, a potem dorosłego jelenia Bambi.

Powieść dla dzieci "Bambi, opowieść leśna" została napisana i opublikowana przez austriackiego pisarza Felixa Saltena w 1923 roku. To historia żyjących w lesie zwierząt, wśród których jelenie stanowią grupę niemal arystokratyczną. Leśne życie opisane przez Saltena to nie sielanka. Obok miłych i pięknych chwil zdarzają się bowiem sytuacje pełne agresji czy wręcz tragedie, a zwierzęcy bohaterowie powieści zdają się być lustrzanym odbiciem społeczeństwa ludzkiego. Są wśród nich bohaterowie i tchórze, agresorzy i obrońcy, a cała powieść do złudzenia przypomina powstałą długo później historię z „Króla Lwa”.

Czas trwania spektaklu: 75 min.

 

4d8a484b0a1c8233279b

„Pan Mniam Mniam” - spektakl dla dzieci

19.09.2021
Godz: 12:00

Cena biletu: 20 zł

Bilety online na www.ekobilet.pl/mok-glogow

Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta

 

Owiany złą sławą Pan Mniam Mniam to rzekomy porywacz niegrzecznych dzieci, które mało jedzą. Czy Tomkowi Grymasińskiemu uda się uniknąć pożarcia przez okrutnego głodomora?

 

Scenariusz: Tomasz Olczak, Michał Wnuk
Reżyseria: Michał Wnuk
Obsada: Bartłomiej Adamczak, Michał Wnuk

Sponsorem spektaklu jest Paterka Promotor.

Premiera spektaklu odbyła się na Festiwalu Wertep w Hajnówce i w Białowieży.

 

pio07108

 

„Stand-up Kacper Ruciński”

05.09.2021
Godz. 20:00

Cena biletu: 60 zł

Bilety online na www.ekobilet.pl/mok-glogow

Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta

Kacper Ruciński – młody polski satyryk, stand-up’er pochodzący z Malborka. Ceniony w towarzystwie komediowym jak i stand-upowym.  Na scenie debiutował w 2009 roku wraz z grupą improwizacyjną W Gorącej Wodzie Kompani. Zdobył kilkanaście nagród i wyróżnień na festiwalach i przeglądach kabaretowych.

Kacper Ruciński w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa wystąpi ze swoim najnowszym programem pt. MOJITO VIRGIN!


Pionier polskiej sceny stand-upowej przedstawi przed Wami swój najnowszy materiał. Musisz tam być!

Support: Czarek Sikora, Śliwa

 

pobrane

Kochani, mamy dla Was świetne wiadomości! ❤ Tworzymy kolejny spektakl dla dzieci.
 
Owiany złą sławą Pan Mniam Mniam to rzekomy porywacz niegrzecznych dzieci, które mało jedzą. Czy Tomkowi Grymasińskiemu uda się uniknąć pożarcia przez okrutnego głodomora?
 
Scenariusz: Tomasz Olczak, Michał Wnuk
Reżyseria: Michał Wnuk
Obsada: Bartłomiej Adamczak, Michał Wnuk
 
Sponsorem spektaklu jest Paterka Promotor, serdecznie dziękujemy.
 
Premiera odbędzie się na Festiwalu Wertep w Hajnówce i w Białowieży. Głogowska premiera już we wrześniu! 🙂
 
Do zobaczenia i trzymajcie kciuki!
 
 
221503672_973102940198696_1813071160786716177_n

„Hazard live”

Niedziela, 25.07.2021
Godz. 21:00

Plac przy teatrze, wstęp wolny

 

Ten spektakl czy raczej artystyczny hazard to alinearna metafora - obraz oglądany z jakiegoś ponad ludzkiego dystansu. To proces , poszukiwanie prawd uniwersalnych w prostych niezwykłościach i historiach. To krótki poemat, a raczej jazzowa kompozycja o stałym rytmie z bardzo gęstniejącym klimatem niepokoju. To namnażanie kolejnych wariacji zawsze i z uporem wokół jednego tematu. To dreszcz chodzący po plecach, którego nie jesteśmy wstanie zdiagnozować. To wreszcie obraz pamięci -szaleństwa naszych głów-kolejna interpretacja odwiecznej mantry. Tu nie ma miejsca na wesołkowatość -jako reakcje obronną.  Tak tu pusto i głucho że wzbierają chęci zrobienia czegoś z własnym życiem, własną miłością.Tu przekraczamy granicę, których na codzień nie przekraczamy. Robimy to wszystko, czego codzienność nie potrafi. Nie jako człowiek, ale jako aktor. A jednak człowiek. Dwoje ludzi. Dwoje w małej ciasnej przestrzeni z tym co ich określa jako ludzi -kochanków-wrogów-konkurentów, jako zwierzęta którym bóg dał szanse, a które rzadko potrafią to wykorzystać. Poczujcie się zafrapowani. Wystarczy otworzyć oczy i nie myśleć. Wystarczy nie myśleć. Wystarczy czuć.

Script, direction: Darek Skibiński
Performing by: Paulina Staniaszek, Bartłomiej Ostapczuk

A3TEATR i WARSZAWSKIE CENTRUM PANTOMIMY

Video projections: Przemysław Wojsław
Sound: Mateusz Kacprzak

Produkcja: Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”

 

zrzut-ekranu-2021-07-10-o-13_05_59

25.07.2021r. godz.19.00
plac przy teatrze

"ROZPRAWA O ŚREDNIOWIECZU" to autorski spektakl teatralny przygotowany przez Teatr MASKA w Jeleniej Górze.
 
Wydarzenie teatralne jest skierowane do szerokiego grona odbiorców, miłośników sztuki w każdym wieku.
Na spektakl składa się najbardziej wartościowa literatura świecka i kościelna wieku średniego w Polsce przygotowana przez zawodowych twórców z wieloletnim doświadczeniem z Teatru MASKA z Jeleniej Góry oraz Wrocławskiego Teatru Pantomimy .
Spektakl "Rozprawa o średniowieczu" to zwarte i zabawne kompendium wiedzy o epoce średniowiecza. Słynne fragmenty literatury średniowiecznej są zawarte w spektaklu i tworzą osobne sceny spektaklu (m.in. "Bogurodzica", "Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią", "Pieśń słoneczna Św. Franciszka"). W spektaklu nie brakuje zabawnych i wymownych scen "Nędza z bidą", "Diabły z Lucyferem" itp. Motorem spektaklu jest postać Błazna, który wprowadza widza w klimat epoki, prowokuje kolejne sceny spektaklu oraz komentuje w dowcipny sposób.
 
Dużym atutem spektaklu jest możliwość prezentacji w warunkach plenerowych - co w obecnej sytuacji pandemicznej jest walorem.
 
Scenariusz i reżyseria: Honorata Magdeczko-Capote
Scenografia: Teatr MASKA
Muzyka - aranżacje: Paweł Sikora
 
Występują:
Honorata Magdeczko-Capote
Jan Kochanowski
Krzysztof Rogacewicz
 
Wstęp wolny, wydarzenie na placu przy teatrze.
 
web-spektakl-sedniowiecze-1
24.07.2021r. godz. 21.00
plac przy teatrze

SŁOŃCE NA WSCHODZIE, NA ZACHODZIE KSIĘŻYC.
SEN O NOCY LETNIEJ.
PARADA LAMPIONÓW
 
Wieczorna parada – w miastach, wśród drzew i parków. Niesforna i przewrotna w akacji, porywa widzów do tańca, ujmuje śpiewem, wodzi na pokuszenie muzyką i korowodami, nie grzeszy prowokacją.
Rozświetla noc wielkimi lampionami-maskami, których światłem są tylko drgające świece, ukryte wewnątrz. W postaciach mitycznych stworów: jednorożca, byka, konia, ryby, smoka – ukryci są aktorzy, dzwony i dzwonki.
W spektaklu nie ma słów, jest siła muzyki granej na żywo, śpiew ludzkiego głosu.
 
Spektakl grany ciepłą letnią nocą lub jesienią, o zmierzchu i po zachodzie słońca – łączy dalekie brzmienia szekspirowskiego dramatu z pogańskim obrzędem Nocy Kupały. Jest fuzją zachodniej mitologii ze wschodnim mistycyzmem.
 
Wydarzenie odbędzie się na placu przy teatrze. Wstęp wolny.
 
bialystok-noc-4
24.07.2021r. godz.19.00
plac przy teatrze

Serdecznie zapraszamy na koncert młodej wokalistki o oryginalnej barwie głosu Zuzanny Moczek.
 
Zuzanna – wedle słownikowej definicji jest wokalistką, multiinstrumentalistką i tekściarką, ale woli myśleć o sobie jako o dziewczynie piszącej piosenki. Tutaj liczy się każde słowo - jej autorska twórczość to piosenka literacka najwyższej próby, doprawiona odrobiną folkowych brzmień. Tradycyjne formy muzyczne ubrane we współczesne spojrzenie oraz ekspresję tworzą ciekawą i spójną opowieść. Śpiewa, akompaniując sobie na pianinie, gitarze i akordeonie.
 
Na koncie ma kilkadziesiąt nagród najważniejszych krajowych festiwali piosenki artystycznej, od kilku lat regularnie koncertuje w całej Polsce - występowała między innymi także podczas Enea Spring Break w Poznaniu oraz Songwriter Łódź Festiwal. Na co dzień stara się żyć bez pośpiechu, na wsi, w bliskim kontakcie z naturą.
 
Koncert odbędzie się na placu przy teatrze. Wstęp wolny.
 
13316977_1279021018792114_4132448128478011308_o

4 lipca 2021 o godz. 19:00

Wstęp wolny, spektakl odbędzie się na placu przy teatru.

 

„Kraina ułudy” Teatru TAQ to widowisko plenerowe nawiązujące bezpośrednio do przygód błędnego rycerza z La Manczy. Przygody rycerza są powszechnie znane i wciąż aktualnie, bowiem nawiązują do różnych sytuacji życiowych. Jest więc w przedstawieniu kilka scen, których nie ma w pierwowzorze literackim ale klimatem i nastrojem doskonale wkomponowują się w myśl Cervantesa. Postać don Kichota wykreowana przez Cezarego Molendę jest barwna, a jednocześnie tragiczna i prześmiewcza, zawierająca w sobie wszystkie cechy człowieka, szlachetnie urodzonego, ale jednocześnie też wizjonera i niegroźnego szaleńca. Jego poczynania odbierane przez obserwatorów traktowane są z dystansem i przymrużeniem oka. Partneruje mu równie komiczna i prześmiewcza postać Sancho Pansy, która próbuje spełnić wszystkie zachcianki swego pana ale poprzez chaotyczną komiczność swoich poczynań, tworzy jeszcze jeden punkt nieopisanego harmideru. W roli tej doskonale wypada Konrad Gramont. Ten duet uzupełnia niewiarygodnie malownicza Dulcynea, w którą wciela się Monika Chojnacka.

Jednym słowem „Kraina ułudy” to dobra zabawa dla każdej grupy wiekowej.

Aktorzy

Obecny skład zespołu
Cezary Molenda – Don Quijote
Konrad Gramont – Sancho Pansa
Monika Chojnacka – Dulcynea

Eliasz Gramont, Adriana Boś, Katarzyna Peca, Małgorzata Peca, Magdalena Budzyniak, Marta Chorążyk, Agata Remfeld, Kinga Nowak, Natalia Baik, Karol Kolba.

 

kraina-uludy-765x400

"Księga błazna" - spektakl dla dorosłych i dzieci

3 lipca 2021 o godz. 12:00

występują:
Beata Beling
Artur Beling
Mariusz Wasiewski
Paweł Stachowiak – minstrel

Spektakl “Księga błazna – moralitet plebejski” to rekonstrukcja późnośredniowiecznego teatru lalkowego, oparta na autorskim tekście, zawierającym elementy tradycyjnych wątków moralitetowych potraktowanych w przewrotnie zabawny sposób. Osiowa postać błazna, Figraszek, jest wpisany w funkcję bohatera popularnego, załatwiającego wszelkie kwestie za pomocą inteligencji i poczucia humoru, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych bohaterów, rozwiązujących wszystko brutalną siłą. Na swej drodze spotyka między innymi takie postaci, jak śmierć, smok, rycerze, król, czy diabeł i z każdą nawiązuje specyficzną relację, prowadzącą do pouczającej pointy. Oprócz warstwy lalkowych form różnej wielkości, w spektaklu ważne są relacje między aktorami – Mistrzem, jego żoną Małgorzatą i uczniem Emilem. Konflikty między nimi są integralną częścią przedstawienia i okazją do komicznych scen. Całość przepleciona jest wykonywanymi z towarzyszeniem różnych instrumentów (w tym rekonstrukcyjnych), krótkimi balladami kwitującymi wiele z granych scen. Spektakl zawiera także elementy interakcji z widzami. Przedstawienie jest skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

czas trwania (szacowany): 1h 15min.

 

Wstęp wolny, spektakl odbędzie się na placu przy teatrze.

 

ksiega-blazna-15

Już dziś zapraszamy Was serdecznie na nasze lipcowe i sierpniowe wydarzenia. 

 

3.07.2021 (12:00) - "Księga błazna" - spektakl dla dzieci, teatr rozrywki trójkąt

4.07.2021 (19:00) - "Kraina ułudy" Teatr Terminus A Quo

 

24.07.2021 (19:00) - "Zuzanna śpiewa piosenki" koncert Zuzanny Moczek

24.07.2021 (21:00) - "Słońce na wschodzie, na zachodzie księżyc. Sen nocy letniej" - parada lampionów - Teatr A3 kolekcjonerzy wzruszeń, Hajnówka

  

25.07.2021 (19:00) - "Rozprawa o średniowieczu" Teatr Maska, Jelenia Góra

25.07.2021 (21:00) - "Hazard life" Teatr A3 kolekcjonerzy wzruszeń, Hajnówka

 

Wszystkie wydarzenia odbędą się na placu przy Teatrze im. Andreasa Gryphiusa. Wstęp wolny.

 

czarne-i-biale-slub-facebook-wydarzenie-zdjecie-w-tle-2

KINO MOCNE: Film "Książę i dubyk"

Seans odbędzie się 19.06.2021 o godz. 19:30

Wracamy do cyklu "KINO MOCNE" w teatrze. Tym razem wyświetlimy film "Książę i dybuk". To filmowa podróż śladami Michała Waszyńskiego, autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo, reżysera mistycznego, żydowskiego "Dybuka", a także producenta hollywoodzkich hitów z Sofią Loren i Claudią Cardinale.

Film Niewiery i Rosołowskiego stara się rozwikłać tajemnicę Waszyńskiego, który w życiu często zmieniał swoją tożsamość i pisał od nowa własną biografię. Ludzie, którzy mieli okazję się z nim zetknąć, zapamiętali go jako: dystyngowanego arystokratę, notorycznego kłamcę, Żyda - wiecznego tułacza oraz homoseksualistę i męża włoskiej hrabiny w jednej osobie.
 
Bilety 20 zł
 
Bilety w sprzedaży:
- ONLINE na www.ekobilet.pl/mok-glogow
- tradycyjnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze
 
ksiaze-i-dybuk
"SAMOLUB" - spektakl dla dzieci w reżyserii Michała Wnuka
 
Spektakl odbędzie się w dwóch terminach:
19.06.2021 o godz. 16:00
20.06.2021 o godz. 12:00
 
Przedstawienie na podstawie opowiadania Oskara Wilde’a to wzruszająca opowieść o ogrodzie Olbrzyma Samoluba, do którego chętnie wbiegają dzieci, aby się pobawić. Po kilkuletniej nieobecności Samolub wraca, przegania dzieci i stawia wokół ogrodu wielki mur. Mijają kolejne pory roku, a ogród wciąż jest zasypany śniegiem.
 
Jedynym miejscem, do którego wiosna nie chce przyjść, jest zamrożony ogród. Mijają kolejne pory roku a ogród wciąż jest zasypany śniegiem. Dopiero, gdy do ogrodu wracają małe dzieci, przedostając się przez dziurę w murze, Samolub dostaje szansę, aby odmrozić zarówno miejsce wokół siebie, jak i swoje serce.
 
Autor: Tomasz Olczak
Reżyseria: Michał Wnuk
Scenariusz, teksty piosenek: Tomasz Olczak
Scenografia: Joanna Kinder
Muzyka: Dorota Drozd, Mirosław „Kuba” Kaczmarek
Wizualizacje: Jakub Wantuła
 
Bilety 20 zł
 
Bilety w sprzedaży:
- ONLINE na www.ekobilet.pl/mok-glogow
- tradycyjnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze
 
samolub

„Goła Baba” – monodram w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

Spektakl odbędzie się 13.06.2021 godz. 19:00

Zapraszamy na wyjątkowy komediowy monodram w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej.

Monodram a raczej „monokomedia” napisana przez Joannę Szczepkowską grana jest od 1997 roku na scenach całej Polski, i w wielu innych krajach. Aktorka gra dwie zupełnie różne kobiety rywalizujące ze sobą jako artystki.

Każda z nich rozumie swój zawód inaczej – jedna , idealistka, uprawia sztukę „nieskażoną”, czyli koncert gry na ciszy, wymagający specjalnego stanu ducha publiczności, druga to uosobienie szmiry i bezczelności a jej „sztuka” to prymitywne dowcipy i beznadziejny, pośpieszny striptiz. Obie nawiązują kontakt z publicznością, która nie może pozostać bierna. Spektakl dzieje się tu i teraz, publiczność jest istotnym bohaterem, przez co każde przedstawienie nabiera innego wymiaru. Niespodziewana pointa sztuki stawia widza przed pytaniem czy to z czego się zaśmiewał nie jest też ludzkim dramatem.

Bilety 60 zł (te zakupione wcześniej zachowują ważność)

Sprzedaż biletów:
- ONLINE na www.ekobilet.pl/mok-glogow
- tradycyjnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze 

 

gola-baba-tlo-wydarzenie

 

„Ławeczka” – spektakl komediowy Fundacji Teatru, Izabela Noszczyk i Dariusz Taraszkiewicz

Spektakl odbędzie się 6.06.2021 o godz. 19:00.

Słynna komedia rosyjskiego dramatopisarza była już w Polsce grana ponad dwadzieścia razy. To słodko-gorzka opowieść o mężczyźnie z przeszłością i kobietą po przejściach. Ona i On spotykają się przez przypadek w parku. On chciałby się wprosić na noc, ona pragnie miłości i stabilizacji. On – tajemniczy i oszczędny w słowach, ona subtelna i wrażliwa. Czy spotkanie na tytułowej ławeczce odmieni ich los? Być może gdzieś już kiedyś się poznali? To opowieść o potrzebie bliskości i zrozumienia, a także o tym, że relacja pomiędzy kobietą a mężczyzną to nieustanna gra pozorów.

„Ławeczka” to wspólne dzieło dwójki uznanych aktorów – Izabeli Noszczyk i Dariusza Taraszkiewicza. Spektakl spotkał się z dużą przychylnością kaliskiej publiczności.

Bilety 40 zł

Bilety:

- online na www.ekobilet.pl/mok-glogow

- tradycyjnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze


laweczka-1-plener

Stand-UP: Antoni Syrek-Dąbrowski "Kronika Filmowa"

Wydarzenie odbędzie się 28.05.2021 o godz. 19:00.

 Antoni Syrek-Dąbrowski - komik, improwizator, scenarzysta i aktor. Działa na scenie komediowej od 2010 roku. Zaczynał jako stand-upper w takich programach jak: HBO Stand-up Comedy Club, obu sezonach Comedy Central Prezentuje: Stand-up!, Tylko dla dorosłych w TVP2 oraz Roaście Kuby Wojewódzkiego w TVN. Udało mu się również zakwalifikować do anglojęzycznego programu Stand-up Express - kolaboracji komików z całej Europy Wschodniej. Poza stand-upem zajmuje się również improwizacją komediową, której uczył się od mistrzów tej formy w teatrze "IO" w Chicago. Improwizuje od ponad czterech lat w teatrze "Hofesinka", który co tydzień można oglądać na deskach Resortu w Warszawie.

 + Support: Łukasz Kowalski z programem "Bakłażan"

 Bilety: 50 zł

Bilety w sprzedaży:
- ONLINE na www.ekobilet.pl/mok-glogow
- tradycyjnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze 

 

fb-tlo-kronika1

„O Przyszczycerzu i Królewnie Pięknotce” – spektakl dla dzieci, Teatr Barnaby

Spektakl 23.05.2021 o godz. 12:00

 

Zapraszamy na przepiękny spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Barnaby.

O rękę Królewny Pięknotki ubiegają się trzej kandydaci: Książę Bławatek, Baron Modniak, Królewicz Piękniewicz, oraz znacznie ustępujący im urodą, Rycerz Pryszczycerz z tajemniczo opuszczoną przyłbicą. Królewna poddała zalotników dość zaskakującej próbie.

Kto jej sprostał i stanął na ślubnym kobiercu? Sprawdźcie sami, poznając zabawną historię „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”.

Bilety 20 zł (te zakupione wcześniej zachowują ważność)

Bilety:

- online na www.ekobilet.pl/mok-glogow

- tradycyjnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze

 

5_-o-pryszczycerzu

Zapraszamy serdecznie na monodram "O co biega kobietom" do Teatru im. Andreasa Gryphiusa.
 
To miał być spektakl o kobietach kochających bieganie. Ale jest też o tych, które go nienawidzą.
 
Panie i dziewczyny setkami, nawet tysiącami, dają sobie wycisk w parkach i na masowych zawodach. Pocą się tak dla zdrowia, głodu rywalizacji, ładnej sylwetki? Dla tych, które tego nie wiedzą – i dla tych wszystkowiedzących – powstał tekst „O co biega kobietom”. Oraz dla każdego, kto bez względu na płeć i kondycję, czuje przypływ endorfin płynących z kameralnej sceny. Na naszej – sześć postaci, których losy skrzyżują się podczas biegu ogarniającego pół miasta.
 
Reżyser spektaklu – Mateusz Olszewski ma na koncie ogromne doświadczenie w dziedzinie monodramu – jego „Novecento” jest jednym z najbardziej nagradzanych spektakli teatru jednego aktora w Polsce.
 
Wykonawczynią monodramu jest aktorka - Angelika Olszewska - absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, uczestniczyła m.in. w międzynarodowych warsztatach przy Teatrze Schaubuhne w Berlinie, odbyła staż w Ecole Nationale de Théâtre À Cannes et Marseille. Olszewska w grudniu 2015 r. zadebiutowała swoim autorskim monodramem "O matko z córką", za który została nagrodzona na V Koszalińskich Ogólnopolskich Dniach Monodramu - Debiuty (Nagroda "Uwaga: Nadzieja") oraz otrzymała Nagrodę na XIV Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem "O Złotą Podkowę Pegaza”.
 
BILETY STACJONARNIE
w Biurze Obsługi Klienta w Teatrze
⚪ 8.03.2021r. (poniedziałek) - nieczynne
⚪ 9.03.2021r. (wtorek) - 14:00 - 18:00
⚪ 10.03.2021r. (środa) - 14:00 - 18:00
⚪ 11.03.2021r. (czwartek) - 14:00 - 18:00
⚪ 12.03.2021r. (piątek) - 14:00 - 18:00
⚪ 13.03.2021r. (sobota) - 17:00 - 18:00

Wszystkie wydarzenia odbywają się w zgodzie z obowiązującymi obostrzeniami.
 
Do zobaczenia!
 
 
4_-o-co-biega-kobietom

Kochani, z przyjemnością prezentujemy repertuar teatralny na marzec 2021 roku. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach!

Przygotowaliśmy dla Was zróżnicowaną ofertę wydarzeń kulturalnych. Od przepięknej muzyki Krzysztofa Antkowiaka na Dzień Kobiet, poprzez stand-up Piotrka Szumowskiego, film "Kobieta", monodramy Joanny Szczepkowskiej i Angeliki Olszewskiej, aż do bajki dla najmłodszych w wykonaniu Teatru Barnaby. 

BILETY ONLINE:

Od 2.03.2021r. o godz. 11:00 na www.ekobilet.pl/mok-glogow

BILETY STACJONARNIE
w Biurze Obsługi Klienta w Teatrze

1.03.2021r. (poniedziałek) - nieczynne
2.03.2021r. (wtorek) - 14:00 - 18:00
3.03.2021r. (środa) - 14:00 - 18:00
4.03.2021r. (czwartek) - 14:00 - 18:00
5.03.2021r. (piątek) - 14:00 - 18:00
6.03.2021r. (sobota) - 18:00 - 19:00
7.03.2021r. (niedziela) - nieczynne

Wszystkie wydarzenia odbędą się w zgodzie z obowiązującymi obostrzeniami.

Do zobaczenia!

repertuar-teatr-marzec-1

 

18.10 o godz. 12:00

„Mam Emocje!” – spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym

Oktawiana Balbina Koturbińska - bohaterka przedstawienia, ukochana Wnusia swojej Babci, dzięki bujnej wyobraźni przemierza świat pełen kolorów. W ten sposób mierzy się ze swoją złością. Z pomocą dzieci poznaje, jaką siłę rażenia ma radość i śmiech. Dowiaduje się, że nawet strach można oswoić, a chwilka płaczu ją oczyści i znów wyjdzie słońce... W spektaklu wykorzystane są techniki audiowizualne, które pozwalają wtopić się głównej bohaterce i jej animatorce w białą niepozorną scenografię i przenieść się w dotychczas nieosiągalne przestworza. Scenografia nabiera kolorów z każdą nową emocją, jaką przeżywa Oktawiana.

Przedstawienie poza dobrą zabawą ma przekazać, że żadna emocja, którą przeżywamy, nie jest zła, trzeba tylko umieć nad nią zapanować lub zrozumieć skąd się wzięła.

Spektakl dla dzieci od 3 - 10 lat. ( Choć dla dorosłych, również okazuje się atrakcyjną rozrywką, głównie dzięki technikom audiowizualnym).

Bilety w cenie 15 zł

- dostępne w Biurze Obsługi Klienta w Teatrze
- online na www.ekobilet.pl/mok-glogow

 

mam-emocje-fb

DARMOWE WEJŚCIÓWKI JUŻ DOSTĘPNE!
 
"Imigrantka" - spektakl w reżyserii Piotra Mosonia
 
5 października o godzinie 19:00
 
Opowieść o tym że nie każda podróż dobrze się kończy. Że trzeba mieć odwagę by zawrócić. Że zgoda na samą siebie jest w życiu ważniejsza niż blichtr świateł Wielkiego Miasta. Że czasem raj okazuje się zmywakiem u Turka na Bronxie. Że przychodzi moment gdy trzeba spalić nie tylko mosty ale i ostatnią sukienkę która przypomina życie sprzed katastrofy...
 
Na spektakl obowiązują darmowe wejściówki. Do ich odebrania zapraszamy do Biura Obsługi Klienta w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa (od wtorku do piątku w godzinach 14:00 - 18:00). 
 
119939969_357360212312578_2795390851159543744_n
Bilety już dostępne!
 
„Fortepianowa Podróż” Patryk Adamkiewicz i Izabela Rudnicka – Międzynarodowy Dzień Muzyki
4 października o godzinie 19:00

Koncert „FORTEPIANOWA PODRÓŻ” w wykonaniu Patryka Adamkiewicza i Izabeli Rudnickiej z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. W Programie usłyszą Państwo Słynne Arie z Oper takich jak „Carmen” G. Bizeta, „Trubadur” czy „Stride la Vampa" G. Verdiego, pieśni polskich kompozytorów oraz utwory musicalowe.
 
Pianista Patryk Adamkiewicz ukończył szkołę muzyczną w Pucku w klasie fortepianu. Jest laureatem gitarowych konkursów muzycznych, m.in. Wojewódzkiego Konkursu Muzyki Gitarowej w Gdańsku (2 miejsce) czy konkursu „Odkrywamy talenty na Pomorzu” (finalista) w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Gra w zespołach jazzowych i big bandach w Gdyni, Władysławowie i Szczecinie. Regularnie występuje jako pianista – akompaniator współpracując z zespołami chóralnymi i solistami. Obecnie studiuje na Wydziale Edukacji Muzycznej w klasie dyrygentury chóralnej i fortepianu jazzowego oraz na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu w Akademii Sztuki w Szczecinie.
 
Bilety w cenie 25 zł dostępne:
- w Biurze Obsługi Klienta w Teatrze (od wtorku do piątku w godzinach 14:00 - 18:00),
- online na www.ekobilet.pl/mok-glogow
 
 
teal-and-green-photo-grid-mens-grooming-facebook-cover
Szanowni Państwo,
 
zapraszamy do obejrzenia "Koncertu Świątecznego" wyjątkowego duetu - Jacek Wójcicki i Beata Rybotycka. Artyści gościli na deskach Teatru im. Andreasa Gryphiusa.
 
Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.
 
Artystyczny dorobek Beaty Rybotyckiej obejmuje m.in. kilkadziesiąt ról teatralnych, w tym Dagny Born w spektaklu "Fortynbras się upił" Janusza Głowackiego w reż. Jerzego Stuhra (Stary Teatr), Elianta w "Mizantropie" Moliera w reż. Krzysztofa Nazara (Stary Teatr), Księżniczka w "Śnie srebrnym Salomei" Juliusza Słowackiego w reż. Jerzego Jarockiego (Stary Teatr). Z okazji jubileuszu 50-lecia Teatru STU Beata Rybotycka została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony kulturze gloria artis” oraz odznaką Honoris gratia przez Prezydenta Miasta Krakowa.
 
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
 
 
 
 
 
 
 
 
Święty Mikołaj jak co roku przybył do Głogowa.
 
Okoliczności jednak sprawiły, że nie może się spotkać z dziećmi w rynku, jak to bywało w poprzednich latach. Pan z siwą brodą przywiózł nam jednak wyjątkowy prezent - spektakl teatralny dla najmłodszych.
 
"Mam Emocje" to opowieść o tym, jak radzić sobie ze strachem. Dowiecie się także, co zrobić, aby panować nad swoimi emocjami, bo to, że je mamy, jest darem, nie problemem. Na scenie Aleksandra Paprocka z Teatru Lalki i Aktorki.
 
Wszystkiego dobrego z okazji dnia św. Mikołaja! 🙂
 
Realizacja: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie
 
 
 
129275160_409169197161289_2548709507583824054_o

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, wydało kalendarz ścienny na 2021 rok, który ukazał się w ramach nowej serii „Głogowskie zabytki”.

Na łamach wydawnictwa znajdują się fotografie Macieja Basa, Piotra Gajka, Piotra Krzemińskiego, Dariusza Mikołajewicza, Agnieszki Ruty, Ryszarda Sanojcy i Dariusza Czai, a związane są z odbudową i działalnością teatru.

Kalendarz można nabyć m.in. w Księgarni „Feniks” przy Alei Wolności, Saloniku Prasowym na ul. Grodzkiej i Bibliotece PWSZ. Część nakładu trafiła do Centrum Kultury oraz Teatru im. Andreasa Gryphiusa, w którym kalendarz również jest rozprowadzany. 🙂

 

130764480_413912110020331_2349484502231927395_o

Szanowni Państwo, za nami ferie zimowe, za nami także konkursy, które dla Was przygotowaliśmy. Na poniższej grafice prezentujemy zwycięzców.

Nagrodami w konkursach są bony do empiku, o wartości od 50 do 200 zł.  🙂

Gratulujemy i dziękujemy za udział w zabawie!

 

139756178_438166787594863_9189643203022544003_o

W Teatrze im. Andreasa Gryphiusa powstał teledysk do utworu "Łemek" zespołu Sekcja. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia! :)

Tytuł: Łemek Wykonawca: SEKCJA & Sestry Boczniewicz
Album: „2"
Label: RYMOBITTOFABRYKA
Nagranie | Mix | Mastering: Bartosz Miszczyk - Studio M:23
Zdjęcia: Wojciech Skalski
Montaż: Rafał Ogrodowczyk
Światło: Jakub Wantuła
MUA: Ewelina Zakrzewska
Wystąpili: Zaprzyjaźnieni Łemkowie i Łemkinie oraz zespół Sekcja.

Podziękowania: Teatr Miejski im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie

Kochani, bardzo nam miło poinformować, że najnowsza płyta DVD pana Andrzeja Poniedzielskiego została nagrana w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa. Niebawem premiera.

Wspaniały to był dzień, nie zapomnimy go nigdy. 🙂
 
 
pio08814-03
 
pio08782-03
 
pio08778-03
 
pio08711
 
pio04659-02
fot. Piotr Gajek
 
Szanowni Państwo,
z przyjemnością prezentujemy spektakl "Narodziny Gwiazdy". Na scenie Dominik Złotkowski oraz Grzegorz Ciemnoczułowski.
 
Zapraszamy do oglądania! 🙂
 
Spektakl został zrealizowany w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa.
 
KOCHANI, WRACAMY! I od razu mamy dla Was wyjątkową propozycję na WALENTYNKI. Chodźcie do teatru. ❤
 
Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na spektakl komediowy pt. "Mąż mojej żony" w wykonaniu aktorów z Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze. Gwarantujemy mnóstwo dobrej zabawy!
 
To dość nieoczekiwane wydarzenie, gdy mężczyzna spotyka… męża swojej żony. Bohaterowie po wybuchu pierwszych gwałtownych emocji powoli nawiązują nić porozumienia, by w końcu stać się powiernikami swoich rozterek. A dotyczą one nikogo innego, jak ich wspólnej żony. Miro Gavran, jeden z najwybitniejszych chorwackich dramatopisarzy, nie szczędzi dowcipu i błyskotliwego dialogu pełnego nagłych zwrotów akcji i zabawnych point. Dwóch mężczyzn na skraju żałości, gniewu i euforii. Mieszanka wybuchowa.

Spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. To przedsięwzięcie zainicjowane przez grających w sztuce aktorów, którzy do współpracy zaprosili reżysera Henryka Adamka znanego już jeleniogórskiej publiczności z popularnego spektaklu „Scrooge. Opowieść Wigilijna”. Piotr Konieczyński w duecie z Jackiem Grondowym udowodnią nie tylko swoje umiejętności, ale przede wszystkim zagwarantują pełen wrażeń i śmiechu wieczór.

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 40 min

 
Spektakl rozpocznie się o godzinie 18:00.
 
Bilety już teraz możecie kupić na stronie www.ekobilet.pl/mok-glogow, a jutro także w Biurze Obsługi Klienta w teatrze w godzinach 10:00 - 18:00.
 
Oczywiście działamy przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i stosowaniu się do rządowych obostrzeń. Obowiązują maseczki, dezynfekcja dłoni przy wejściu oraz zachowanie bezpiecznego dystansu. 🙂
 
 
plakat-duzy-dyr_-wnuk
Kochani, nie zwalniamy tempa. Zapraszamy Was do teatru! 🙂
 
Jeszcze w lutym odbędą się dwa wydarzenia, które musieliśmy przełożyć:
 
- spektakl dla dzieci "Mam Emocje!",
- Recital Zbigniewa Zamachowskiego,
 
na oba te wydarzenia ważność zachowują bilety zakupione wcześniej (pod warunkiem, że nie zostały przez Państwa zwrócone). Na oba wydarzenia mamy także jeszcze ostatnie bilety.
 
Zapraszamy również na stand-up, na scenie trio Michał Kutek, Wojtek Pięta i Tomek Kołecki. Imprezę poprowadzi Ewa Stasiewicz.
 
SPRZEDAŻ BILETÓW:
- w środę (17.02) od godziny 10:00 online na www.ekobilet.pl/mok-glogow
- w środę (17.02) od godziny 14:00 stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w Teatrze.
 
Oczywiście wszystkie wydarzenia odbędą się w zgodzie z obostrzeniami. Widzów obowiązuje zakrywaniu ust oraz nosa, przy wejściu obowiązkowa dezynfekcja dłoni i podpisanie oświadczenia.
 
 
kalendarz_teatr_luty21-1
Aktualizacja!
BILETY WYPRZEDANE
 
 
26.02 o godz. 19:00
Recital Zbigniewa Zamachowskiego
 
Recital autorski Zbigniewa Zamachowskiego, aktora teatralnego i filmowego - to spotkanie z piosenką aktorską w znakomitej interpretacji. Talent muzyczny aktora wraz z perfekcyjną techniką i kulturą wokalną sprawiają, że wykonywane piosenki na długo zostają w pamięci.
 
W koncercie znajdują się utwory autorskie Zbigniewa Zamachowskiego (między innymi "Credo życiowe", "W małym miasteczku") oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Wasowskiego, Przybory, Młynarskiego, Korcza, Nohavicy, Dębskiego, Satanowskiego, Stachury, Bukartyka i wielu innych.
 
Wykonawca śpiewa również utwory pochodzące z przedstawienia Teatru Syrena - "Zamach na MoCarta", a więc przede wszystkim przebój radiowej "Trójki" - "Kobiety jak te kwiaty".
 
Bilety w cenie 60 zł, dostępne:
- w Biurze Obsługi Klienta w Teatrze
- online na www.ekobilet.pl/mok-glogow
 
 
recital-zbigniewa-zamachowskiego-w-teatrze-im_-andreasa-gryphiu_p33677
Aktualizacja!
BILETY WYPRZEDANE 
 
Stand-up – Michał Kutek, Wojtek Pięta, Tomek Kołecki
 
27.02.2021 r.
Godz. 19:00

Michał Kutek - Były adwokat wydalony dyscyplinarnie z palestry przez pasję do komedii. Parafrazując słowa Ryszarda Pei „Gdyby stand-up był zbrodnią dożywocie by siedział”. Prezentuje inteligentny humor i dobrze skonstruowane żarty. Cały czas szuka, głównie siebie na scenie. Funkcjonujący w oparach delikatnego rozczarowania sobą i światem bardzo krytycznie podchodzi do wszystkiego co go spotyka i otacza. W komedii Michała dostrzeżecie, że on nad każdym tematem, o jakim pisze, się pochyla, zagłębia w niego, żeby żart sięgnął do możliwie jak największej liczby synaps, pobudzając przy tym słuchacza.
Wojtek Pięta - Wystąpił na scenach każdego z większych miast w Polsce oraz w telewizji w programie Kuby Wojewódzkiego i Comedy Central. Finalista Antrakt Stand-up Festiwal 2016. Mówi o życiu widzianym z perspektywy chłopaka, który rzucając pracę, niedawno rozpoczął swoją nową drogę życia. Jego występ to nie tylko żarty z absurdów codzienności, ale również opowieść o życiu człowieka, który za tymi żartami stoi.
Tomek Kołecki - Najmłodszy komik w Polsce, rocznik 1997. Mimo młodego wieku od trzech lat daje sobie radę w świecie polskiego stand-upu. Objechał z żartami całą Polskę, ale mogliście go też widzieć w takich programach telewizyjnych, jak "Tylko dla dorosłych" czy "Kuba Wojewódzki". W swoim występie stara się przybliżyć publice, jakie rozterki oraz emocje wobec otaczającego świata targają młodym człowiekiem wchodzącym w świat dorosłości. Członek grupy Po prostu Stand-up.
Imprezę poprowadzi Ewa Stasiewicz.
 
Bilety 50 zł
- online od 10:00 na www.ekobilet.pl/mok-glogow
- stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w Teatrze
 
 
 
baner_wydarzenie_fb_stand-up
 
Szanowni Państwo, mamy dla Was wyjątkową wiadomość. Przy naszej współpracy z Teatrem Lubuskim powstaje spektakl dla dzieci pt. "Samolub" na podstawie opowieści Oscara Wilde. 🙂
 
Jest to dla nas wyjątkowy moment i bardzo się cieszymy. Przygotowujemy dla Was spektakl z udziałem zawodowych aktorów z Zielonej Góry. W pracę zaangażowani są nasi pracownicy.
 
"Samolub"
Reżyseria: Michał Wnuk
Scenariusz, teksty piosenek: Tomasz Olczak
Scenografia: Joanna Kinder
Muzyka: Dorota Drozd, Mirosław Kuba Kaczmarek
Wizualizacje: Jakub Wantuła
Oprawa graficzna: Magdalena Ogrodnik
Obsada: Joanna Wąż, Aleksander Stasiewicz, Marek Sitarski, Bartłomiej Adamczak
 
Produkcja: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie oraz Teatr Lubuski.
 
Spektakl swoją uroczystą premierę w Teatrze Lubuskim będzie miał 6 marca, a już dzień później będzie można go obejrzeć na deskach zielonogórskiego teatru (możecie już kupić bilety na 7 marca: https://abilet.pl/impreza/samolub-7082).
 
Obiecujemy także, że "Samolub" pojawi się na scenie w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa. Będziemy informować o dacie głogowskiej premiery. 🙂
 
    samolub_www
PIOTREK SZUMOWSKI - ENZYMY I PIORUNY
 
11 października o godzinie 19:00.
 
Piotrek Szumowski - Komik Dookoła Świata, Półczłowiek, Półgłówek, komik, autor, erudyta, tancerz, nie wojownik. Ma za sobą tysiące przemierzonych kilometrów, setki napisanych puent i uśmiech wart miliona słów (Jak to uśmiech ma za sobą? Na tyle głowy czy co?). Przed sobą i Wami: nowy program!
 
"Enzymy i pioruny" zaczęły się od pytania. Mniejsza jakiego, ważne że odpowiedź na to pytanie wywołało kolejne i tak dalej, i tak dalej. Tak powstał ten materiał- z pytań, nie odpowiedzi. Nie pytaj dlaczego.
Spodziewajcie się charakterystycznych dla Piotrka komediowych głębokich zanurzeń w tematy z pozoru błahe, zawsze opatrzonych trzeźwym spojrzeniem na własne możliwości i kiepską kondycję świata. Z pozoru mamy do czynienia z szerokim naiwniakiem, który potrzebuje mapy by wyjść z toalety. Tak naprawdę zawsze wychodzi oknem, by zmylić wrogów.
 
Piotrek, niczym żaba z kontuzją pośladków, będzie skakał po tematach bez przystanku, ale każdy sus będzie kwitowany wybuchem śmiechu. Szykujcie się na mocne wyładowanie stand-upu, które zmienią Waszą dalszą percepcję obcowania z tą formą sceniczną.
 
Lub nie, ale na pewno nie będzie to czas zmarnowany.
 
Wydarzenie dla dorosłych!

* Nagrywanie występu w formie audio i video jest zabronione
* Bilety 40 zł
 
Bilety dostępne:
- w Biurze Obsługi Klienta w Teatrze (od wtorku do piątku w godzinach 14:00 - 18:00)
- online na www.ekobilet.pl/mok-glogow
 
 
baner_fb-1

Szanowni Państwo,

z przyjemnością prezentujemy repertuar teatralny na październik. W programie między innymi powrót stand-up'u oraz wyjątkowy recital.


4.10 o godz. 19:00
„Fortepianowa podróż” Patryk Adamkiewicz, Izabela Rudnicka – koncert muzyki klasycznej w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki
Bilety: 25 zł


5.10 o godz. 19:00
„Imigrantka” – spektakl w reżyserii Piotra Mosonia
Darmowe wejściówki


11.10 o godz. 19:00
Stand-Up Piotr Szumowski „Enzymy i Pioruny”
Bilety: 40 zł


18.10 o godz. 12:00
„Mam Emocje!” - spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym, Teatr Lalki i Aktorki
Bilety: 15 zł


28.10 o godz. 19:00
Recital Zbigniewa Zamachowskiego
Bilety: 60 zł

 

Bilety na październikowe wydarzenia będzie można nabyć od wtorku (22.09), od godziny 14:00 w Biurze Obsługi Klienta oraz na www.ekobilet.pl/mok-glogow.

Zapraszamy do teatru!

 

mniejszy-kalendarz_teatr_pazdziernik20prim

Trupa wędrujących lalkarzy, tytułowych Wagantów, jeździ ze swoim wozem od wsi do wsi, z miasta do miasta, grając swoje opowieści dla dzieci i dorosłych.
 
Tym razem zobaczymy dwie historie. Pierwsza to bajka o dziecku szczęścia, chłopcu który wyrusza do piekła po trzy złote włosy z głowy diabła. Druga bajka opowiada o córce młynarza, która przez pychę swego ojca trafia do królewskiego lochu.
 
„Opowieści Wagantów” to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku takich jak kosze, drewniane łyżki, puchary, miotły itp.
 
Reżyseria: Bartosz Socha, Beata Zawiślak
Występują: Bartosz Socha, Beata Zawiślak, Aleksandra Zug/Alicja Dłubis
 
Czas trwania: około 40 minut
 
Bilety 20 zł, dostępne:
➡️ w Biurze Obsługi Klienta w teatrze
➡️ online na www.ekobilet.pl/mok-glogow
 
Zapraszamy na nową serię "Kino Mocne" w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa. To znakomita okazja, by obejrzeć film w wyjątkowym miejscu.
 
"Kobieta" to film w reżyserii Anastazji Mikovej i Yanna Arthusa-Bertranda to relacja z niezwykłej podróży po... "planecie", jaką jest kobieta.
Dokument zrealizowany został na podstawie 2000 rozmów, z kobietami z 50 krajów świata.
 
Emocjonalny, mocny, subtelny, a jednocześnie prawdziwy i szczery obraz, który pozostawia w zachwycie, wzruszeniu, wzburzeniu i wielu innych stanach.
"Kobieta" jest pierwszym filmem z nowego cyklu, jaki na stałe zagości w Teatrze im. A. Gryphiusa w Głogowie. Ten cykl to KINO MOCNE.
 
Kino Mocne to propozycja alternatywna, dla tych, którzy kochają film, kino a jednocześnie oczekują poruszania najgłębszych pokładów emocji, spotkania z postaciami nieszablonowymi, tematami, które intrygują, pobudzają wyobraźnie, inspirują. Problemami, które zdają się być nadal, zagadką bez odpowiedzi.
 
BILETY ONLINE:
⚪ www.ekobilet.pl/mok-glogow

BILETY STACJONARNIE
w Biurze Obsługi Klienta w Teatrze
⚪ 8.03.2021r. (poniedziałek) - nieczynne
⚪ 9.03.2021r. (wtorek) - 14:00 - 18:00
⚪ 10.03.2021r. (środa) - 14:00 - 18:00
⚪ 11.03.2021r. (czwartek) - 14:00 - 18:00
⚪ 12.03.2021r. (piątek) - 14:00 - 18:00
⚪ 13.03.2021r. (sobota) - 17:00 - 18:00
⚪ 14.03.2021r. (niedziela) - nieczynne
 
Do zobaczenia! 
 
 
kino-mocne-tlo-wydarzenie

Świat zatrzymał się na chwilę, być może na dłuższą chwilę. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby docierać do Państwa poprzez internet i media społecznościowe. Jednym z naszych pierwszych pomysłów była kontynuacja naszego cyklu "Aktorzy czytają dzieciom", który spodobał się głogowianom. 

Tym razem, bajkę czyta kierownik Teatru im. Andreasa Gryphiusa, a jednocześnie autor "Żyrafa Eryka" - Michał Wnuk.

 

Pierwsza część "Żyrafa Eryka"

 

Druga część "Żyrafa Eryka":

Za nami konkurs #teatrwdomu, w którym zaprosiliśmy całe rodziny do wspólnej zabawy. Z przyjemnością prezentujemy zwycięzców, nagrody oraz filmy, które otrzymaliśmy. Pierwsze miejsca zajęli ex aequo autorzy dwóch filmów.

1 miejsce - Agnieszka Nowak (karta prezentowa o wartości 300 zł do wykorzystania w Empiku)
1 miejsce - Magdalena Strzałkowska (karta prezentowa o wartości 300 zł do wykorzystania w Empiku)
2 miejsce - Hania Mituła (karta prezentowa o wartości 200 zł do wykorzystania w Empiku)
3 miejsce - Jakub Pilewski (karta prezentowa o wartości 100 zł do wykorzystania w Empiku)
Wyróżnienie - Paulina Zaremba (karta prezentowa o wartości 100 zł do wykorzystania w Empiku)

Wszyscy zwycięzcy otrzymują także zaproszenia na spektakle do Teatru im. Andreasa Gryphiusa. 

 

1 miejsce (Agnieszka Nowak):

 

1 miejsce (Magdalena Strzałkowska):

 

2 miejsce (Hania Mituła):

 

3 miejsce (Jakub Pilewski):

 

Szanowni Państwo, mamy dla Was niespodziankę. Nasz cykl "Aktorzy Czytają Dzieciom" ma się dobrze pomimo kwarantanny. Tym razem naszym gościem jest człowiek znany głogowskiej publiczności, przyjaciel Teatru im. Andreasa Gryphiusa, a na co dzień dyrektor Teatru Lubuskiego - Robert Czechowski.

Zapraszamy do wysłuchania wiersza "Pali się!" Jana Brzechwy.

Z przyjemnością prezentujemy najnowszą premierę Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. "Konstytucja" to autorski dramat, którego czytanie odbyło się w głogowskim teatrze. Z racji tego, co dzieje się w Polsce i na świecie, zostało zarejestrowane filmowo i opublikowane w internecie.

 

"Konstytucja"

Reżyseria: Michał Wnuk

Scenariusz: Tomasz Olczak

Obsada: Bartłomiej Adamczak, Żaneta Baczyńska, Dorota Drozd, Agnieszka Lewandowska, Tomasz Olczak, Michał Wnuk

Opracowanie dźwięku: Waldemar Drozd, Kacper Drozd

Światło: Jakub Wantuła

Realizacja wideo: Marcin Siwek / Siwek Studio

 

 

 

Szanowni najmłodsi widzowie, z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam wszystkiego dobrego, dużo uśmiechu i radości, a także tego, abyście byli otoczeni prawdziwą miłością i opieką ze wszystkich stron.

"Zoo" Jana Brzechwy czytają dla Was głogowianie. Każdy z naszych gości pochodzi z innej.. bajki. A przecież Wy lubicie bajki! :)

PS. Pamiętajcie, że w teatrze zawsze jest dla Was miejsce. Nie możemy się doczekać, aż znów będziemy mogli Was ugościć wyjątkowym spektaklem.

Szanowni Państwo, głogowski teatr ma szansę na prestiżowy tytuł. Właśnie rozpoczął się ostatni etap plebiscytu – głosowanie internautów. Ty także możesz oddać głos na ogólnopolskie „Wydarzenie Historyczne Roku 2019”.

➡️ Głos można oddać pod tym linkiem:
http://whr.muzhp.pl/#vote

Każdy ma prawo oddać głos w trzech kategoriach: Edukacja i multimedia, Wystawa oraz Wydarzenie. To właśnie w tej trzeciej kategorii znajduje się "Otwarcie historycznego gmachu Teatru Miejskiego im. Andreasa Gryphiusa".

Zachęcamy do głosowania! Pokażmy, że Głogów ma moc.

 

Szczegółowa instrukcja oddania głosu znajduje się tutaj: Jak oddać głos na Teatr w Głogowie?

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.