Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić Was na spektakl warsztatowy i panel dyskusyjny poświęcone Bitwie Warszawskiej.
 
W spektaklu, oprócz scen poświęconych żołnierzom i polu bitwy, znajdą się także wątki mniej znane – historia tych kobiet i dzieci, które musiały zostać w domach, kiedy mężczyźni walczyli. Całość okraszona zostanie pieśniami z czasów Bitwy Warszawskiej. Przygotowana zostanie tematyczna scenografia oraz kostiumy z czasów wojny polsko-bolszewickiej. Praca ze scenografią, kostiumami i muzyką na scenie najmłodszego teatru w Polsce.
Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w wydarzeniu, które łączy kulturę i sztukę z historią, o której warto Polakom opowiadać.
 
Po spektaklu odbędzie się panel dyskusyjny, podczas którego historycy dyskutować będą o przebiegu i znaczeniu Bitwy Warszawskiej. Panel poprowadzi Dariusz Czaja.
 
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.
 
Darmowe wejściówki do odebrania od godziny 14:00 w środę (2.09):
- w Biurze Obsługi Klienta w Teatrze
 
 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.