CZERWIEC-SIERPIEŃ 2021
Zapraszamy serdecznie na monodram "O co biega kobietom" do Teatru im. Andreasa Gryphiusa.

To miał być spektakl o kobietach kochających bieganie. Ale jest też o tych, które go nienawidzą.

Panie i dziewczyny setkami, nawet tysiącami, dają sobie wycisk w parkach i na masowych zawodach. Pocą się tak dla zdrowia, głodu rywalizacji, ładnej sylwetki? Dla tych, które tego nie wiedzą – i dla tych wszystkowiedzących – powstał tekst „O co biega kobietom”. Oraz dla każdego, kto bez względu na płeć i kondycję, czuje przypływ endorfin płynących z kameralnej sceny. Na naszej – sześć postaci, których losy skrzyżują się podczas biegu ogarniającego pół miasta.

Reżyser spektaklu – Mateusz Olszewski ma na koncie ogromne doświadczenie w dziedzinie monodramu – jego „Novecento” jest jednym z najbardziej nagradzanych spektakli teatru jednego aktora w Polsce.

Wykonawczynią monodramu jest aktorka - Angelika Olszewska - absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, uczestniczyła m.in. w międzynarodowych warsztatach przy Teatrze Schaubuhne w Berlinie, odbyła staż w Ecole Nationale de Théâtre À Cannes et Marseille. Olszewska w grudniu 2015 r. zadebiutowała swoim autorskim monodramem "O matko z córką", za który została nagrodzona na V Koszalińskich Ogólnopolskich Dniach Monodramu - Debiuty (Nagroda "Uwaga: Nadzieja") oraz otrzymała Nagrodę na XIV Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem "O Złotą Podkowę Pegaza”.

BILETY STACJONARNIE
w Biurze Obsługi Klienta w Teatrze
⚪ 8.03.2021r. (poniedziałek) - nieczynne
⚪ 9.03.2021r. (wtorek) - 14:00 - 18:00
⚪ 10.03.2021r. (środa) - 14:00 - 18:00
⚪ 11.03.2021r. (czwartek) - 14:00 - 18:00
⚪ 12.03.2021r. (piątek) - 14:00 - 18:00
⚪ 13.03.2021r. (sobota) - 17:00 - 18:00

Wszystkie wydarzenia odbywają się w zgodzie z obowiązującymi obostrzeniami.

Do zobaczenia!

4_-o-co-biega-kobietom