CZERWIEC-SIERPIEŃ 2021

KINO MOCNE: Film "Książę i dubyk"

Seans odbędzie się 19.06.2021 o godz. 19:30

Wracamy do cyklu "KINO MOCNE" w teatrze. Tym razem wyświetlimy film "Książę i dybuk". To filmowa podróż śladami Michała Waszyńskiego, autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo, reżysera mistycznego, żydowskiego "Dybuka", a także producenta hollywoodzkich hitów z Sofią Loren i Claudią Cardinale.

Film Niewiery i Rosołowskiego stara się rozwikłać tajemnicę Waszyńskiego, który w życiu często zmieniał swoją tożsamość i pisał od nowa własną biografię. Ludzie, którzy mieli okazję się z nim zetknąć, zapamiętali go jako: dystyngowanego arystokratę, notorycznego kłamcę, Żyda - wiecznego tułacza oraz homoseksualistę i męża włoskiej hrabiny w jednej osobie.

Bilety 20 zł

Bilety w sprzedaży: