CZERWIEC-SIERPIEŃ 2021

4 lipca 2021 o godz. 19:00

Wstęp wolny, spektakl odbędzie się na placu przy teatru.

„Kraina ułudy” Teatru TAQ to widowisko plenerowe nawiązujące bezpośrednio do przygód błędnego rycerza z La Manczy. Przygody rycerza są powszechnie znane i wciąż aktualnie, bowiem nawiązują do różnych sytuacji życiowych. Jest więc w przedstawieniu kilka scen, których nie ma w pierwowzorze literackim ale klimatem i nastrojem doskonale wkomponowują się w myśl Cervantesa. Postać don Kichota wykreowana przez Cezarego Molendę jest barwna, a jednocześnie tragiczna i prześmiewcza, zawierająca w sobie wszystkie cechy człowieka, szlachetnie urodzonego, ale jednocześnie też wizjonera i niegroźnego szaleńca. Jego poczynania odbierane przez obserwatorów traktowane są z dystansem i przymrużeniem oka. Partneruje mu równie komiczna i prześmiewcza postać Sancho Pansy, która próbuje spełnić wszystkie zachcianki swego pana ale poprzez chaotyczną komiczność swoich poczynań, tworzy jeszcze jeden punkt nieopisanego harmideru. W roli tej doskonale wypada Konrad Gramont. Ten duet uzupełnia niewiarygodnie malownicza Dulcynea, w którą wciela się Monika Chojnacka.

Jednym słowem „Kraina ułudy” to dobra zabawa dla każdej grupy wiekowej.

Aktorzy

Obecny skład zespołu
Cezary Molenda – Don Quijote
Konrad Gramont – Sancho Pansa
Monika Chojnacka – Dulcynea

Eliasz Gramont, Adriana Boś, Katarzyna Peca, Małgorzata Peca, Magdalena Budzyniak, Marta Chorążyk, Agata Remfeld, Kinga Nowak, Natalia Baik, Karol Kolba.

kraina-uludy-765x400