CZERWIEC-SIERPIEŃ 2021
24.07.2021r. godz. 21.00
plac przy teatrze

SŁOŃCE NA WSCHODZIE, NA ZACHODZIE KSIĘŻYC.
SEN O NOCY LETNIEJ.
PARADA LAMPIONÓW

Wieczorna parada – w miastach, wśród drzew i parków. Niesforna i przewrotna w akacji, porywa widzów do tańca, ujmuje śpiewem, wodzi na pokuszenie muzyką i korowodami, nie grzeszy prowokacją.
Rozświetla noc wielkimi lampionami-maskami, których światłem są tylko drgające świece, ukryte wewnątrz. W postaciach mitycznych stworów: jednorożca, byka, konia, ryby, smoka – ukryci są aktorzy, dzwony i dzwonki.
W spektaklu nie ma słów, jest siła muzyki granej na żywo, śpiew ludzkiego głosu.

Spektakl grany ciepłą letnią nocą lub jesienią, o zmierzchu i po zachodzie słońca – łączy dalekie brzmienia szekspirowskiego dramatu z pogańskim obrzędem Nocy Kupały. Jest fuzją zachodniej mitologii ze wschodnim mistycyzmem.

Wydarzenie odbędzie się na placu przy teatrze. Wstęp wolny.

bialystok-noc-4