CZERWIEC-SIERPIEŃ 2021
25.07.2021r. godz.19.00
plac przy teatrze

"ROZPRAWA O ŚREDNIOWIECZU" to autorski spektakl teatralny przygotowany przez Teatr MASKA w Jeleniej Górze.

Wydarzenie teatralne jest skierowane do szerokiego grona odbiorców, miłośników sztuki w każdym wieku.
Na spektakl składa się najbardziej wartościowa literatura świecka i kościelna wieku średniego w Polsce przygotowana przez zawodowych twórców z wieloletnim doświadczeniem z Teatru MASKA z Jeleniej Góry oraz Wrocławskiego Teatru Pantomimy .
Spektakl "Rozprawa o średniowieczu" to zwarte i zabawne kompendium wiedzy o epoce średniowiecza. Słynne fragmenty literatury średniowiecznej są zawarte w spektaklu i tworzą osobne sceny spektaklu (m.in. "Bogurodzica", "Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią", "Pieśń słoneczna Św. Franciszka"). W spektaklu nie brakuje zabawnych i wymownych scen "Nędza z bidą", "Diabły z Lucyferem" itp. Motorem spektaklu jest postać Błazna, który wprowadza widza w klimat epoki, prowokuje kolejne sceny spektaklu oraz komentuje w dowcipny sposób.

Dużym atutem spektaklu jest możliwość prezentacji w warunkach plenerowych - co w obecnej sytuacji pandemicznej jest walorem.

Scenariusz i reżyseria: Honorata Magdeczko-Capote
Scenografia: Teatr MASKA
Muzyka - aranżacje: Paweł Sikora

Występują:
Honorata Magdeczko-Capote
Jan Kochanowski
Krzysztof Rogacewicz

Wstęp wolny, wydarzenie na placu przy teatrze.

web-spektakl-sedniowiecze-1