CZERWIEC-SIERPIEŃ 2021

„Hazard live”

Niedziela, 25.07.2021
Godz. 21:00

Plac przy teatrze, wstęp wolny

Ten spektakl czy raczej artystyczny hazard to alinearna metafora - obraz oglądany z jakiegoś ponad ludzkiego dystansu. To proces , poszukiwanie prawd uniwersalnych w prostych niezwykłościach i historiach. To krótki poemat, a raczej jazzowa kompozycja o stałym rytmie z bardzo gęstniejącym klimatem niepokoju. To namnażanie kolejnych wariacji zawsze i z uporem wokół jednego tematu. To dreszcz chodzący po plecach, którego nie jesteśmy wstanie zdiagnozować. To wreszcie obraz pamięci -szaleństwa naszych głów-kolejna interpretacja odwiecznej mantry. Tu nie ma miejsca na wesołkowatość -jako reakcje obronną.  Tak tu pusto i głucho że wzbierają chęci zrobienia czegoś z własnym życiem, własną miłością.Tu przekraczamy granicę, których na codzień nie przekraczamy. Robimy to wszystko, czego codzienność nie potrafi. Nie jako człowiek, ale jako aktor. A jednak człowiek. Dwoje ludzi. Dwoje w małej ciasnej przestrzeni z tym co ich określa jako ludzi -kochanków-wrogów-konkurentów, jako zwierzęta którym bóg dał szanse, a które rzadko potrafią to wykorzystać. Poczujcie się zafrapowani. Wystarczy otworzyć oczy i nie myśleć. Wystarczy nie myśleć. Wystarczy czuć.

Script, direction: Darek Skibiński
Performing by: Paulina Staniaszek, Bartłomiej Ostapczuk

A3TEATR i WARSZAWSKIE CENTRUM PANTOMIMY

Video projections: Przemysław Wojsław