2.10.2021 o godz. 18:00

„Laboratorium Dźwięku” opowiada o muzyce. Scena staje się swoistym laboratorium instrumentów oraz dźwięku jako takiego. Aktorzy odziani w stosowne do sytuacji, laboratoryjne kostiumy eksplorują to wyżej wskazane zjawisko, towarzyszące nam przecież od zarania dziejów.

Prowodyrem badań jest profesor muzyki klasycznej doskonale władający sztuką gry na fortepianie. Instrument ten ulegnie jednak procesowi dekonstrukcji. Rozebrany zostanie na poszczególne części w celu poszukiwania dźwięku pierwotnego – tego, który stanowił przyczynek do powstania fascynującej sztuki zwanej dziś „muzyką”.

Tak oto przed naszymi oczami (a przede wszystkim USZAMI) pojawią się obiekty grające, z którymi nikt, poza widzami naszego spektaklu, nigdy nie miał dotąd styczności. Ich kształty i brzmienia są niezwykłe! Niektóre przypominają przedmioty użytku codziennego, inne zaś jawią się jako twory abstrakcyjne. W ten sposób zaczynamy tworzyć nową muzyczną jakość.

Czeka nas zatem nieprawdopodobnie ciekawa podróż po świecie muzyki, który zdaje się być przecież nieskończony! Pytanie tylko, czy odnajdziemy ten wspomniany wcześniej „pierwszy” dźwięk; ten, od którego cała ta przygoda się zaczęła?

Co najistotniejsze w „Laboratorium Dźwięku” absolutnie nie dzielimy stylów muzycznych na „lepsze” czy „gorsze”. Każdy z nich jest po prostu INNY!

czas trwania: 50 min.
grupa wiekowa: wszyscy
scenografia: Dariusz Panas
choreografia: Marta Bury
muzyka: Wojciech Błażejczyk
dramaturgia: Ewa Piotrowska
data premiery: 4 lipca 2020
miejsce premiery: Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu

2.10.2021 o godz. 18:00
Bilety w cenie 25 zł

✅Bilety online: KUP TUTAJ

✅ Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

2_593