Przyszłość Ziemi została przesądzona. Jeśli nie powstrzymamy naszych przyzwyczajeń do nadmiernego dobrobytu oraz ekspansji na naturę, planeta Ziemia nie będzie zdatna do życia w przeciągu kilku tysięcy lat. Naukowcy już znaleźli możliwą drugą przystań dla człowieka - planetę „Kepler 22b”. To właśnie tam rozgrywa się akcja spektaklu, gdzie budowniczowie nowego ustroju próbują stworzyć nowy, lepszy świat. Czy stworzą tam utopię? Czy wystawieni na próbę i kierowani przez instynkt okażą się dobrymi ludźmi czy może wręcz przeciwnie - ominięcie warstwy uprzejmości wydobędzie z nich to co najgorsze i pozbawi ich empatii? Będą powielać błędy obecnego świata czy uda im się wyciągnąć z nich wnioski i zatrzymać powtarzające się w historii zapętlone koła zdarzeń? Jaka jest natura człowieka? Po stanfordzkim eksperymencie, Philip Zimbardo napisał: „Możemy przyjąć, że większość ludzi przez większość czasu pozostaje istotami moralnymi. Lecz wyobraźcie sobie, że owa moralność jest jak drążek skrzyni biegów, który od czasu do czasu zostaje przełączony na luz”. Który bieg zostanie wrzucony na planecie „Kepler 22b”?

grupa wiekowa: młodzież i dorośli
scenografia: Artur Wytrykus
choreografia: Bartek Woszczyński
muzyka: ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)
dramaturgia: Patryk Dariusz Gacki
data premiery: 29 grudnia 2020

16.10.2021 o godz. 18:00
Bilety w cenie 30 zł

✅Bilety online: KUP TUTAJ

✅ Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

kepler_22b_-_fot__michal_moryl_-_1