„Ożenek” – spektakl Lubuskiego Teatru w reżyserii Roberta Czechowskiego.

W inscenizacji wchodzimy w świat gogolowskiej, przewrotnej, mądrej komedii o ludziach, którzy związek małżeński traktują jako rodzaj handlowej transakcji. Matrymonialne perypetie Iwana Kuźmicza Podkolesina i Agafii Tichonownej to zaskakujący splot pragnień i zamiarów, „Niewiarygodne zdarzenie w dwóch aktach”, jak autor nazwał „Ożenek”.

To zjawiskowa teatralna uczta, tempo, wigor i intryga. W przedstawieniu twórcy pytają, czym dzisiaj może być Ożenek? To walka płci czy próba dopełnienia swojego istnienia drugą osobą? Czy człowiek rzeczywiście nie jest samowystarczalny? Czy obecnie ludzie świadomie nie wybierają samotności jako bardziej atrakcyjnej i umożliwiającej samorealizację? Balansując między światem klasycznym i współczesnym z ironią przyjrzymy się relacjom damsko-męskim.

W świecie szaf wypełnionych gadżetami związanymi ze ślubem – krawatami, welonami, butami – poczujemy się jak w magazynie, albo w podróży do najdalszych zakamarków wyobraźni.

Bilety stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta w teatrze.

ozenek-4