Zapraszamy serdecznie na marcowe wydarzenia w teatrze!

 

5.03 / 19:00
Stand-up Tomek Kołecki "Monetyzacja porażki"

Bilety 40 zł


Tomek Kołecki - komik, niedoszły socjolog, niedoszły biznesmen, niedoszły kochanek. Oprócz tego fan Konopii oraz coraz starszy dzieciak. Przygodę ze Stand-upem zaczął w 2013 roku kiedy to miał 16 lat. Możecie go kojarzyć z tekstem najmłodszy komik w Polsce, kto by pomyślał, że ten tytuł nie jest na zawsze?

Ma za sobą mnóstwo występów scenicznych na małych i dużych scenach. Grał na wielkich obiektach jak Krakowska Tauron Arena, Stadion Legii Warszawa, Stadion Lecha Poznań, Spodek czy Opera Leśna w Sopocie, ale grał tam głównie dlatego, że zna ludzi sławniejszych od siebie. Nagrał już 3 dłuższe programy stand-upowe oraz wiele krótszych, które dostępne są na platformie youtube.

Program "Monetyzacja Porażki" jest swego rodzaju terapią. Terapią na której dowiecie się jak najlepiej radzić sobie z porażkami, swoimi oraz cudzymi. Porozmawiamy o kwarantannie, euro 2021, sklepie żabka, kredytach, goleniu okolic intymnych oraz zróżnicowaniu Polskich miast. Na koniec Tomek podzieli się pewną historią ze swojego życia, ale więcej szczegółów nie zdradzamy ;)

Przed wejściem do sali porzućcie wszelkie bariery, hamulce, konwenanse, na ogóły przyjęte taboo i przygotujcie się na intensywne śmianie. Będzie grubo i bezkompromisowo.

Do zobaczenia!


11.03 / 19:00
"Bóg Mordu" - Fundacja Teatru Scena Poczekalnia

Bilety 50 zł


Dwa małżeństwa spotykają się, aby omówić niesforne zachowanie swoich pociech. Co się wydarzy? Spokojna i racjonalna rozmowa między dorosłymi? Może jednak coś mniej cywilizowanego? To, co zaczyna się jako dialog pełen konwenansów, szybko przeradza się w prawdziwe pole bitwy na słowa i emocje. "Bóg mordu" Yasminy Rezy to błyskotliwie rozpisane dialogi, pełne ironii i czarnego humoru, które są doskonałym pretekstem do wirtuozerskiej gry aktorów. To czarna komedia z manierami bez manier! Na podstawie tego dramatu Roman Polański nakręcił film, nie przypadkowo nadając mu tytuł "Rzeź"! "Bóg mordu" w reżyserii Zbigniewa Rybki jest kolejną premierą Fundacji Teatru Scena Poczekalnia.

12.03 / 18:00
KINO MOCNE: "Eastern" - film w reż. Piotra Adamskiego

Bilety 15 zł


„Eastern” to szokująca wizja Polski, w której broń jest legalna, obowiązuje prawo krwawej zemsty, a pomiędzy zwaśnionymi rodami trwa wojna. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Szybko okazuje się jednak, że w takim świecie nikomu nie jest wygodnie. Strach, konieczność wykonania zadania za wszelką cenę i wszechobecna podejrzliwość stają się nie do zniesienie. Czy jest możliwe wystąpić przeciw tak ułożonemu systemowi?

13.03 / 19:00
"Odcinek" - monodram Grzegorza Cinkowskiego, Teatr Nowy w Zabrzu

Bilety 30 zł


Monodram inspirowany dramatem Jeana Pierre’a Dopange pt. „Belfer” w brawurowym wykonaniu Grzegorza Cinkowskiego. To ponad godzinne spotkanie z nauczycielem i aktorem, a może aktorem i nauczycielem… Zarówno w jednym i drugim wcieleniu Grzegorz Cinkowski zadaje sobie wiele podstawowych pytań.

Zastanawia się jakim jest nauczycielem i aktorem, jakimi środkami dysponuje, kim są autorytety w dzisiejszym świecie? Czy w ogóle jeszcze istnieją? Podejmuje z widzem/uczniem subtelną, a może jednak ryzykowną grę? Na ile pasja i poczucie misji mogą zwyciężyć nad potrzebą aprobaty, uwielbienia, chęcią bycia przydatnym? Kim jest w dzisiejszym świecie nauczyciel i aktor? Wspaniały popis aktorskich umiejętności Grzegorza Cinkowskiego wprowadzi Państwa w świat pełen dylematów, rozterek, czułości a jednocześnie rozbawi, poruszy i na pewno nie pozostawi obojętnymi!

20.03 / 19:00
"A planety szaleją... (Młodzi w Hołdzie Kory)" - koncert w wykonaniu studentów z Akademii Teatralnej A. Zelwerowicza w Warszawie

Bilety 80 zł

Na spektakl składają się piosenki z repertuaru zespołu MAANAM, w wykonaniu studentów Akademii Teatralnej. Dobrze znane utwory w nowych aranżacjach, wykonywane
z młodzieńczym entuzjazmem, przy akompaniamencie instrumentów w rzadko spotykanym składzie: harfa, kontrabas i pianino, nabierają nowych znaczeń.
Hołd młodych artystów dla charyzmatycznej piosenkarki Kory, to pokaz umiejętności wokalnych, wrażliwości i energii.

PRZEDSTAWIENIE TRWA 65 min. BEZ PRZERWY


27.03 / 19:00
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU: Lalkowe Show dla dzieci - Niccolo Marionette Theatre (Gruzja)

Bilety 20 zł


Bakhva Tserediani w 2003 roku ukończył Gruziński Instytut Teatralny im. Shoty Rustaveliego w specjalności aktor teatralny i kinowy. W 2004 roku odbył kurs reżyserii sztuk teatralnych. Od 2004 do 2006 pracował jako uznany aktor w różnych teatrach dramatycznych. W latach 2006 - 2009 - pracował jako aktor w Gruzińskim Teatrze Lalek pod dyrekcją Rezo Gabriadze. W 2009 roku zajmował się przygotowywaniem autorskich lalek i spektakli inscenizowanych.

2009 stworzył improwizowany teatr uliczny.

 

80-zl

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.