Zapraszamy na kolejny film w ramach syklu "Kino Mocne".
 
Tym razem będzie to "Zwariować ze szczęścia". Pełna ciepła opowieść o dwóch kobietach, które uciekają z ośrodka psychiatrycznego.
Beatrice (Valeria Bruni Tedeschi) jest gadatliwą mitomanką, która śni o potędze. Wierzy, że do jej najlepszych przyjaciół należą światowi liderzy. Donatella (Micaela Ramazzotti) natomiast to wrażliwa introwertyczka, która średnio radzi sobie z rzeczywistością. Wychudzona i wytatuowana dziewczyna pełna jest tajemnic i lęków. Kobiety przebywają w położonym w Toskanii ośrodku psychiatrycznym o nazwie Villa Biondi, z którego pewnego dnia postanawiają uciec. Słodko-gorzka komedia o niezwykłej przyjaźni, która połączyła dwie całkowicie różne od siebie kobiety.

Trzykrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej, znany dzięki obrazowi Kapitał ludzki reżyser Paolo Virzì (także: Ból dorastania, Coś pięknego) tworzy pełną ciepła opowieść, która zachwyca błyskotliwym scenariuszem i wyraziście nakreślonymi postaciami. W role uciekających z ośrodka psychiatrycznego bohaterek wcieliły się brawurowo dwukrotna laureatka Nagrody im. Francesco Pasinettiego na MFF w Wenecji Valeria Bruni Tedeschi (Czas, który pozostał, Kapitał ludzki) oraz żona reżysera Micaela Ramazzotti (Sercowa sprawa, Coś pięknego. Produkcja otrzymała liczne wyróżnienia na międzynarodowych festiwalach filmowych. We Włoszech zdobyła trzy statuetki Davida di Donatello – w tym dla najlepszego filmu i dla najlepszej aktorki (Valeria Bruni Tedeschi) – oraz pięć nagród przyznawanych przez włoskich krytyków filmowych.
 
 
Bilety w cenie 15 zł.
Stacjonarnie w kasie biletowej.
Online: https://ekobilet.pl/.../kino-mocne.../471220-bilety-na-film 
 
 
kino-mocne-tlo-wydarzenie-3

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.