Zapraszamy na wydarzenie w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych im. Andreasa Gryphiusa.

Podobnie jak w zeszłym roku, ulicami starówki przejdzie przepiękna kolorowa parada w wykonaniu aktorów Teatru A3 Kolekcjonerzy Wzruszeń.

„Danse macabre” A3Teatru to wbrew pozorom nie strach, śmierć i makabryczne maski. To dźwięki, taniec i energia życia. Feeria barwnych masek, megamarionety oraz wielkie dłonie, które mogą zaskoczyć i niespodziewanie dotknąć każdego.
Choć zaskakujące i niecodzienne, jakby nie z tego świata – wciąż wcale nie przerażające. Korowód postaci z ciekawością przygląda się widzom, niespiesznie przechodzi przez ulice miasta, zagląda tu i tam, zatrzymuje się w kręgu, zaprasza do tańca. Nie mówi, ale patrzy uważnie i gestem zaprasza do orszaku i tańca w nieznane.

Nawet dzieci lgną do postaci, które zamiast groźne – bywają sympatyczne. Zaskakują ruchem, skromnie eleganckimi, kolorowymi kostiumami, wielkimi maskami oraz jeszcze większymi niecodziennymi kapeluszami – światami, kapeluszami – marzeniami. Nie uosabiają ani grzechów, ani koszmarów i demonów, ale wędrują przez światy znane i nieznane z bagażem własnych myśli na głowie.

Parada to czasami orszak, a czasami niemal fiesta, oczywiście z udziałem muzyków. Można ja oglądać z dystansem, można dać się i uwieść i wciągnąć do zabawy.

reżyseria, projekt masek i kostiumów:
DEBORAH HUNT/PR

Rozpoczniemy pod teatrem. Wstęp wolny!

parada-danse-macabre