25.09 o godz. 16:00
"ZŁODZIEJ CZASU" spektakl dla dzieci, Zdrojowy Teatr Animacji
Bilety 20 zł

„Złodziej Czasu” jest wciągającą historią , pełną czarów i magii, baśnią opowiadającą o walce dobra ze złem, ale przede wszystkim zagłębiającą się w Czas i wszystko co się z tym wiąże: przemijaniem, traceniem czasu czy walką z jego ucieczką. „Złodziej Czasu” zaczyna się niewinnie – mała dziewczynka spędza ferie u swoich dziadków, w ich starym, skrzypiącym i pachnącym dziwnymi zapachami domu. Stoi tam olbrzymi zegar i bardzo prędko okazuje się, że to nie jest normalny zegar, tak jak dziadek nie jest zwyczajnym dziadkiem a babcia zwyczajna babcią. Opowiedziana na dobranoc historia o złośliwym chłopcu, żyjącym w odległej Krainie Czasu, nazywanym przez dziadka złodziejem czasu wyzwala cała lawinę przygód. Mała dziewczynka dostaje się do tej krainy, ale to dopiero początek kłopotów, które niechcący uruchamia. Będzie musiała zmierzyć się ze Złodziejem Czasu, aby uratować dziadkowi czas, który ten chce mu ukraść. Przekonamy się, kim naprawdę jest babcia i co kryło się we wnętrzu starego zegara…..

Spektakl adresowany jest do dzieci 6+, ale zachęcamy do oglądania go całą rodziną, gdyż stanowi doskonały pretekst do rozmów z dziećmi na temat czasu i wszystkiego , co się z ty wiąże.

Scenariusz przedstawienia został wydrukowany w 29 numerze „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży” wydawanych przez poznańskie Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, a jego prapremiera odbyła się w Łodzi w 2010 r. w Teatrze lalek Arlekin. Został również opublikowany jako książka przez wydawnictwo „Literatura”


reżyseria: Waldemar Wolański
scenografia: Joanna Hrk
muzyka: Krzysztof Dzierma
multimedia: Aleksandra Chrapowicka
scenariusz: Waldemar Wolański
występują: Aga Ejsmont, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Sławomir Mozolewski

 

z__odziej_czasu_1jpg

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.