ZAPRASZAMY NA PREMIERĘ! "EMIGRANCI" SŁAWOMIRA MROŻKA W REŻ. TOMASZA MANA, A W OBSADZIE MAREK PRAŁAT I BARTŁOMIEJ ADAMCZAK.
 
Koprodukcja Miejskiego Ośrodka Kultury z Teatrem Miejskim w Lesznie. Spektakl na podstawie dzieła Sławomira Mrożka. Dwaj cudzoziemcy z bliżej nieokreślonego kraju zamieszkują wspólnie suterenę w nieznanym mieście Europy Zachodniej. Wyobcowany intelektualista, AA, wybrał emigrację z powodów politycznych, jego towarzysz zaś, chłoporobotnik XX, wyjechał wyłącznie dla zarobku.
 
Skazani są na własne towarzystwo, a ich symbioza polega na wzajemnym uzależnieniu: XX wykorzystuje AA materialnie, ten natomiast twierdzi, że wykorzystuje towarzysza pod kątem studiów nad niewolniczą mentalnością swych rodaków. W szerszym ujęciu konfrontacja pomiędzy AA i XX dotyka jednego z ważniejszych problemów w Polsce powojennej - rozdźwięku między inteligencją i robotnikami. W finale dokonuje się synteza wartości obu grup społecznych, zwiastująca przełamanie powstałych barier.
 
Reżyseria: Tomasz Man
Obsada: Marek Prałat i Bartłomiej Adamczak
 
Gramy 19 listopada o 19:00.
 
BILETY W CENIE 50 ZŁ DOSTĘPNE NA WWW.EKOBILET.PL/MOK-GLOGOW ORAZ W BIURZE OBSŁUGI KLIENTA. 
 
 
314643290_803724197365378_5630977171648682542_n

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.