Kasa w Centrum Kultury 76 833 65 74 pn-pt 12.00 - 18.00
Kasa w Teatrze im. A. Gryphiusa 783 403 503 wt-pt 14.00 - 18.00

➡️ Gramy 1 października o 19:00.
➡️ Bilety dostępne w kasie oraz tutaj: kupbilecik.pl

Fantastyczny komediodramat autorstwa brytyjskiego dramaturga Willy'ego Russela, w reżyserii Roberta Czechowskiego, to sztuka o Kobietach i dla Kobiet… ale nie tylko… To spektakl, który rozbawi, wzruszy i zainspiruje. Zamiast mówić - "mam czterdzieści dwa lata", lepiej któregoś dnia krzyknąć - "mam dopiero czterdzieści dwa lata --- jakie to cudowne!!!". Shirley Valentine chciała zostać stewardessą, poznawać nowych ludzi, zwiedzać obce kraje... Jednak od lat wiedzie życie przykładnej żony - kury domowej. Wspomina młodość przygotowując obiad, popijając wino i przemawiając do… kuchennej ściany. Znudzona wyznaje: "Wiesz, co ja sobie całe życie mówiłam? Dzieci dorosną, to ja sobie stąd pójdę. Dzieci dorosły, a ja, co? Nie mam gdzie pójść! A poza tym to wiesz, co ludzie mówią? "Po czterdziestce to tak, jakby już wszystko było i nic już człowieka dobrego nie czeka. Tylko, że u mnie to poszło jakoś szybciej! Ja to się tak czułam jak miałam dwadzieścia pięć lat."

Shirley brakuje odwagi, by zacząć realizować swoje dawne marzenia. Aż pewnego dnia… decyduje się na szaleństwo. Mając powyżej uszu małżeńskich powinności, postanawia zacząć wszystko od nowa... "Shirley Valentine" to spektakl terapeutyczny zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Doskonały na poprawę nastroju. Mimo gorzkiej prawdy o życiu..., nie sposób przestać się wzruszać i śmiać równocześnie…

 

Willy Russell - urodzony w Liverpoolu w 1947 r. Ukończył szkołę fryzjerską. Był twórcą wielu piosenek i scenariuszy lokalnych programów radiowych. W wieku 20 lat wrócił na uczelnię i na poważnie zaczął interesować się pisaniem dramatów. Na stałe związał się na ze scenami muzycznymi. W 1986 roku napisał tekst do znanego musicalu " Blood Brothers". Największą popularność przyniosły mu sztuki teatralne" Edukacja Rity" i "Shirley Valentine", które posłużyły za źródło scenariuszy filmowych. Obie sztuki doczekały się przeniesienia na duży ekran i były nominowane do Oskara. W. Russell obecnie pracuje i mieszka w Liverpoolu.

Obsada:
Shirley Valentine - Izabela Noszczyk

Reżyseria - Robert Czechowski
Opracowanie muzyczne - Damian Neogenn - Lindner
Scenografia - Sebastian Nowicki
Producent - Fundacja Teatru Scena Poczekalnia

Czas trwania przedstawienia - 90 minut / bez przerwy
Spektakl dla Widzów od 16 lat

Centrum Kultury wydarzenia

Centrum Kultury

Teatr Wydarzenia

Teatr im. Andreasa Gryphiusa

Klub Mayday wydarzenia

KLUB MAYDAY

 

Głogowskie Spotkania Jazzowe

Co roku prezentujemy światowe sławy Jazzu

Głogów na stałe wpisany w mapę światowego Jazzu
Plakatowanie

Zobacz gdzie możesz być widoczny

Nagłośnienie & Oświetlenie

Sprawdź jakim sprzętem dysponujemy

Wynajem pomieszczeń

Skorzystaj z naszej oferty wynajmu

CENTRUM KULTURY

rondo Konstytucji 3-go Maja 2, 67-200 Głogów

KLUB MAYDAY

ul. Perseusza 11, 67-200 Głogów

TEATR IM. A. GRYPHIUSA

Rynek 8, 67-200 Głogów

Sekretariat

76 833 41 40