Kasa w Centrum Kultury 76 833 65 74
Kasa w Teatrze im. A. Gryphiusa 783 403 503

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz Głogowska Rada Seniorów zapraszają wszystkich seniorów na spektakl "Kolacja na cztery ręce" w reż. Tadeusza Wnuka, w ramach projektu Scena Seniora.

Spektakl odbędzie się 29 maja o 17:00 w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa.
Wejściówki są do odebrania w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa.

Liczba miejsc ograniczona.

O spektaklu:
Johann Sebastian Bach i George Friedrich Händel to dwaj najznakomitsi kompozytorzy epoki baroku, żyjący w tym samym czasie. Ich twórczość miała różne style i charaktery, nie przeszkodziło to jednak, aby podziwiali się nawzajem, choć podziw ten nierzadko niósł za sobą głęboką zazdrość. Warto zaznaczyć, że pomimo podziwu, jakim Bach darzył Händla i na odwrót - ich muzyka podążała własną drogą, różniąc się znacząco pod wieloma względami. Bach był znany z rozbudowanych fug i skomplikowanych struktur muzycznych, podczas gdy Händel tworzył przede wszystkim opery, oratoria i muzykę orkiestrową. Niemniej te dwie wielkie indywidualności pozostawiły niezatarte ślady w historii muzyki i pozostają inspiracją dla wielu kompozytorów i muzyków do dziś. Czy zatem " Kolacja na cztery ręce" Paula Barza, realizowana przy współudziale trzech instytucji kultury i sztuki, tj. Teatru Miejskiego w Lesznie, Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie oraz Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, jest spektaklem li tylko o muzyce? Nie.

Przede wszystkim jest to spektakl o ludziach, którzy zostali " dotknięci" geniuszem muzycznym przynoszącym z jednej strony sławę i uznanie rzeszy wielbicieli, z drugiej rozterki i wewnętrzne konflikty. Podczas wspólnej kolacji w Lipsku w zaciszu hotelowego pokoju dochodzi do konfrontacji myśli twórczej obu kompozytorów, następuje swoistego rodzaju "wyłożenie kart na stół", czyniących owo spotkanie grą - czyja muzyka jest lepsza i bardziej wartościowa. Ale tak naprawdę, to dowiadujemy się jakimi są ludźmi. Z jakich emocji złożone jest ich życie i dlaczego tworzeniu towarzyszy ból istnienia, rozgoryczenie, smutek, żal i poczucie niespełnienia.

Realizując "Kolację na cztery ręce" wspólnie chcemy wejść w głąb natury ludzkiej, ukazując jej zalety, ale również ciemne strony charakteru głównych bohaterów sztuki. Spróbujmy prześledzić, jaką metamorfozę muszą przejść aktorzy, aby uwiarygodnić grane przez siebie postaci.

W roli Bacha zobaczymy Roberta Manię, w postać Händla wcieli się Bartłomiej Adamczak, a towarzyszy im Marek Prałat jako Schmidt.

Centrum Kultury wydarzenia

Centrum Kultury

Teatr Wydarzenia

Teatr im. Andreasa Gryphiusa