PETROLPENCIL Grafiki Motoryzacyjne - WYSTAWA RYSUNKÓW WOJCIECHA KAROLCZAKA

2 - 26 lutego 2024 r.

Wystawa dostępna do zwiedzania w godzinach otwarcia Galerii Edukacji Twórczej CK MOK

Centrum Kultury MOK

PETROLPENCIL Grafiki Motoryzacyjne - WYSTAWA RYSUNKÓW WOJCIECHA KAROLCZAKA

Wiodącą tematyką wystawy są rysunki samochodów wyścigowych różnych epok oraz uchwycenie dynamiki formy. Moc i dynamizm podkreśla zderzenie plam koloru z czernią linii.

Impulsem do poszukiwań możliwości przedstawienia bryły samochodu za pomocą czerni jest tape drawing. Ta technika często wykorzystywana była w car designie do przygotowania rysunków samochodów w skali 1:1.

Podkreślone kolorem farb akrylowych rysunki wykonane są głównie tuszem kreślarskim za pomocą isographów i markerów kreślarskich.

WOJCIECH KAROLCZAK

Artysta plastyk, projektant wzornictwa; na co dzień pracujący jako grafik. W wolnym czasie rysujący pod pseudonimem petrolpencil. Wychowanek Telemaha Pilitsidisa, który jako pierwszy zaszczepił w nim potrzeby nad perfekcyjnym warsztatem.

W 2012 roku ukończył studia na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu ze specjalizacją projektowanie środków transportu; pod okiem profesora Wilhelma Semaniszyna.

Zapalony projektant, zafascynowany formą i dynamizmem, nie tylko samochodów. Od 4 lat swoje zamiłowanie i pasję do szeroko rozumianej motoryzacji oraz wyścigów realizuje rysując istniejące samochody.

Jest to swoista autoterapia poprzez formę, farbę i tusz.