Kasa w Centrum Kultury 76 833 65 74
Kasa w Teatrze im. A. Gryphiusa 783 403 503

"ZESPÓŁ PIEŚNI, NIE TAŃCA" 25-lecie zespołu TRZY DNI PÓŹNIEJ

19 kwietnia

godz. 18:00

Centrum Kultury MOK w Głogowie

BILETY: 25 zł

 

"ZESPÓŁ PIEŚNI, NIE TAŃCA" 25-lecie zespołu TRZY DNI PÓŹNIEJ

TRZY DNI PÓŹNIEJ - grupa muzyczna założona w Głogowie przez Joannę Piwowar-Antosiewicz, Martę Grofik-Perchel i Martę Piwowar-Wierzbicką - trzy żeńskie głosy, które wyróżnia charakterystyczne współbrzmienie. Na swoim koncie zespół ma wiele prestiżowych nagród ogólnopolskich, setki koncertów oraz spektakle w kraju i za granicą. Trio nagrało cztery znakomicie przyjęte albumy: "Trzy dni później" (Dalmafon, 2005), "Gdybym" (Luna Music, 2009), "Pokój jej cieniom" (For Tune, 2014), "Gryphia" (Home Records, 2017).

Niemal 25-temu nastoletnie głogowianki ( z czego dwie „z jednego domu”) postanowiły zaśpiewać we trzy. Stało się podczas jednego z koncertów noworocznych organizowanych przez Studium Wokalne przy Klubie Garnizonowym. Po prostu tak wyszło i tak już zostało. Od początku robiły to po swojemu, intuicyjnie tworząc swoje „dziwne” współbrzmienie trzech głosów, sięgając z początku po wiersze znanych poetów i poetek, a z czasem po autorskie teksty Joanny. Od początku w swojej muzyce przemieszczają się między różnymi stylami. Jednak bez względu na to, przy jakim się aktualnie zatrzymują, zawsze na pierwszym planie pozostają ich głosy.

Po jednym z koncertów TDP, jeden ze słuchaczy powiedział „ śpiewacie tak, jakbyście miały jedno serce”.

Podczas 25 letniej podróży muzycznej dwóm Martom i Joannie towarzyszyło i towarzyszy mnóstwo uznanych muzyków instrumentalistów. Część z nich pojawi się podczas koncertu.

W pierwszej części koncertu pojawią się artystki i artyści młodego pokolenia związani z Głogowem, którzy wykonają piosenki zespołu Trzy Dni Później. W drugiej części usłyszymy najnowsze kompozycje zespołu, które powstały do wybranych ballad Adama Mickiewicza. W tej części pojawi się również chór mieszkańców i mieszkanek Głogowa.

CENTRUM KULTURY

rondo Konstytucji 3-go Maja 2, 67-200 Głogów

KLUB MAYDAY

ul. Perseusza 11, 67-200 Głogów

TEATR IM. A. GRYPHIUSA

Rynek 8, 67-200 Głogów

Deklaracja dostępności

Sekretariat

76 833 41 40