Kasa w Centrum Kultury 76 833 65 74
Kasa w Teatrze im. A. Gryphiusa 783 403 503

07.09.2025 r.
GODZ. 18:00
BILETY: 60 zł
Bilety dostępne w kasie Teatru (tel. 783 403 503), kasie CK oraz na kupbilecik.pl
TEATR IM. ANDREASA GRYPHIUSA W GŁOGOWIE

Zapraszamy na koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej im. Ludomira Różyckiego, który odbędzie się 07.09.2025 r. o godzinie 18:00 w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej im. Ludomira Różyckiego jest jednym z najstarszych zespołów orkiestrowych w Polsce – ma za sobą 60 lat działalności. Założycielem i pierwszym dyrygentem formacji był Stefan Strahl, jeden z pionierów polskiego życia muzycznego na Dolnym Śląsku. Od września 2023 roku na czele Zespołu stoi Marek Wroniszewski.

Na przestrzeni sześćdziesięciu lat Orkiestra wystąpiła ponad 2500 razy, prezentując najrozmaitszy repertuar – od klasycznego kanonu symfonicznego, przez muzykę dawną, oratoryjną, współczesną, filmową, teatralną, jazzową, rozrywkową, kończąc na spektaklach operowych.

Orkiestra miała sposobność prezentować swój kunszt zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Podczas swoich licznychtournées odwiedziła sale koncertowe kilku krajów europejskich, a nawet występowała w Chinach.

Zespół w swej historii miał zaszczyt wystąpić z prawdziwą plejadą gwiazd. Rafał Blechacz, Vadim Brodski, Krzesimir Dębski, czy Krzysztof Penderecki, to tylko kilka najbardziej znanych postaci. Orkiestra współpracowała również z innymi dużymi formacjami, takimi jak Neue Lausitzer Philharmonie, Chór Filharmonii Śląskiej, Chór Teatru Wielkiego w Łodzi czy Chór Węgierskiej Filharmonii Narodowej, prezentując monumentalne dzieła oratoryjne i operowe.

Dorobek fonograficzny Zespołu stanowi siedem albumów, na których znalazły się m.in. IX Symfonia d-moll Ludwiga van Beethovena, oratorium Eliasz Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Pasja według św. Jana Johanna Sebastiana Bacha.

Koncerty Filharmonii stanowią prawdziwą ucztę dla wielbicieli muzyki. Kunszt wykonawców zapewnia doznania artystyczne na najwyższym możliwym poziomie.

 

CENTRUM KULTURY

rondo Konstytucji 3-go Maja 2, 67-200 Głogów

KLUB MAYDAY

ul. Perseusza 11, 67-200 Głogów

TEATR IM. A. GRYPHIUSA

Rynek 8, 67-200 Głogów

Deklaracja dostępności

Kasa CK MOK 

76 833 65 74

Sekretariat

76 833 41 40