Superprodukcja - o filmie w teatrze

14.04 2024

CK MOK

Superprodukcja - o filmie w teatrze

Pewien potentat w branży przetwórstwa mięsnego ma pieniądze, jego znajomy reżyser ma ambicje, kilku znanych aktorów akurat nie ma pracy… Co może powstać z tej mieszanki? Superprodukcja!

Zanim na planie superprodukcji reżyser krzyknie „akcja!” sporo się dzieje. Najnowszy spektakl Michała Paszczyka z kabaretu Paranienormalni to ironiczne spojrzenie na polski przemysł filmowy, pozwalające zobaczyć od zaplecza drogę rodzimych superprodukcji filmowych. Od nietrafionego pomysłu na film, poprzez nieudane castingi, fatalne próby i żałosną reżyserię aż po festiwal filmowy w Gdyni.

Widzowie spektaklu „Superprodukcja” zobaczą to co dzieje się gdy kamery są wyłączone. I dowiedzą się do czego zdolny jest reżyser, który nie ma żadnych zdolności, jak bardzo aktor da się zaorać żeby dostać rolę, w jaki sposób ustawić kamery by na bogato pokazać biedne dekoracje i wreszcie czy na źle nakręconym filmie można dobrze zarobić.

Żaden kinowy hit nie ma racji bytu bez rzeszy statystów. W tej roli, nie opuszczając teatralnych foteli, wystąpią widzowie „Superprodukcji”.

Nieustanny śmiech ale i refleksję nad kondycją polskiego przemysłu filmowegogwarantują występujący w ”Superprodukcji”:

Barbara Kurdej-Szatan / Urszula Dębska / Olga Łasak
Bogdan Kalus / Jacek Lenartowicz