06.04.2024 / sobota - koncert: 18:00; otwarcie bram: 17:00

Klub Mayday, ul. Perseusza 11
FARBEN LEHRE + THE BILL + LENIWIEC + 4dziki

Cena biletów:
80 PLN (przedsprzedaż od 02.01.2024 do 31.01.2024)
90 PLN (przedsprzedaż od 01.02.2024)
100 PLN (dzień koncertu)

Sprzedaż biletów:

KUPBILECIK https://www.kupbilecik.pl/imprezy/117136/G%C5%82og%C3%B3w/Punky+Reggae+Live/

Kasa CK (MOK) rondo Konstytucji 3-go Maja 2

Kasa Teatr im. Andreasa Gryphiusa., ul. Rynek 8

Klub Mayday, ul. Perseusza 11 (dzień koncertu)

✯✯✯ farben lehre ✯✯✯

Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 14 płyt studyjnych, 6 DVD oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, Toy Dolls, U.K. Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej PUNKY REGGAE live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie, z sukcesem, powróciła na polską mapę koncertową.

FARBEN LEHRE (skład):
Wojtek Wojda – wokal, teksty
Konrad Wojda – gitara, wokal
Filip Grodzicki – gitara basowa
Gerard Klawe – perkusja

✯✯✯ the bill ✯✯✯

THE BILL powstał w 1986r w Pionkach z inicjatywy Kefira i Skóry. Pierwsze lata działalności, to głównie próby, koncerty na lokalnych scenach i...częste zmiany składu. Ostateczny skład zespołu z tego okresu, to : Skóra, Kefir, Soko, Mielony. W 1990 THE BILL'a opuszcza Skóra, a na wokalu jego miejsce zajmuje Soko. Zespół w składzie trzyosobowym zostaje zaproszony do Jarocina '92 i zdobywa tam nagrodę publiczności. Fakt ten, rozpoczyna kolejny etap działalności. Pojawia się pierwsza płyta "The Biut". Jej sprzedaż zaskakuje wszystkich. W ciągu kilku tygodni, sprzedaje się około 60000 egzemplarzy. Zespół koncertuje, zalicza kolejne festiwale jarocińskie, jednocześnie przygotowując kolejne płyty. Pojawiają się: "Początek Końca" i "Sex and Roll". Latem 1996 roku The Bill nagrywa czwartą płytę "Daję Wam Ogień" i... zawiesza działalność na 8 lat.

W 2004 roku THE BILL wraca na scenę i okazuje się, że o nim nie zapomniano. Miejsce Soka, grającego na basie zajmuje Maciek. Wokalistą zespołu zostaje Kefir, który gra również na gitarze. Za perkusją, bez zmian zasiada Mielony. W 2007 roku ukazuje się piąta płyta "Niech Tańczą Aniołowie". A zaraz po niej zespół wydaje archiwalny materiał z lat 1988-1990 zatytułowany "Lekcja Historii". THE BILL (skład):
Kefir – wokal, gitara
Jędrek – gitara
Zawad – gitara basowa, wokal
Artie – perkusja

✯✯✯ leniwiec ✯✯✯

LENIWIEC gra melodyjną, czadową mieszankę rocka, reggae, ska, folk i punk wzbogaconą dźwiękami, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor.

W maju 2001 ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana: „Z tarczą lub na tarczy”. Po wysłuchaniu tego materiału Jurek Owsiak zaprosił LENIWCA na Przystanek Woodstock.

W latach 2003 i 2004 pojawiły się kolejne płyty: „Uprzedzenia” oraz „Crazy Bros”. Ta ostatnia ukazała się także w Czechach. Dotychczas utwory LENIWCA znalazły się na ponad trzydziestu składankach (również zagranicznych). Rok 2008 i 2009 to, kultowa wśród miłośników alternatywnych brzmień, trasa Punky Reggae Live. Wraz z grupami Farben Lehre, Koniec Świata i Tabu zespół LENIWIEC gra prawie 50 koncertów w największych miastach w Polsce.

W marcu 2008 ukazała się płyta „Reklamy na niebie”, następnie „Droga” (2011), a kolejnym krążkiem okazał się wyjątkowy i unikalny album LENIWCA, zatytułowany: "Rozpaczliwie wolny – Piosenki Edwarda Stachury". Jak dotychczas, ostatnim wydawnictwem firmowanym przez jeleniogórską formację jest studyjny album „Raj”, który ukazał się jesienią 2016 roku i został świetnie przyjęty przez rodzimych krytyków muzycznych.

LENIWIEC (skład):
Karolina „Lola” Mielniczyn – wokal, sax
Zbigniew “Mucha” Muczyński – wokal, gitara
Paweł “Cyna” Nykiel – puzon, akordeon, chórki
Paweł „Rusek” Wrocławski – gitara
Wojciech „Winial” Wiktorski – bas, chórki
Dawid Leszczyk – perkusja

✯✯✯ 4dziki ✯✯✯

Żywiołowe koncerty, Czysta petarda, Żadnego zamulania, grane przez muzyków, którzy nade wszystko cenią sobie dobrą zabawę i kontakt z publiką!

Najbliżej nam do punkrocka, od samego początku koncertu dajemy publiczności pozytywne wibracje, a nasze dzikie show zawsze pozostawia widzów z uśmiechem na twarzy. Nie boimy się eksperymentować z różnymi formami artystycznymi co dodaje jeszcze więcej radości i uśmiechu na twarzach widzów. Ciekawy ? Wpadaj na koncert!