DKF Szpula – Skąd Dokąd

22.02.2024 r.

Centrum Kultury MOK

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Z DKF Szpula zapraszamy na wspólne działanie Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA i Miejskiego Ośrodka Kultury.
22.02.2024 roku o godzinie 19.00 zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie filmowe, czyli projekcję filmu „Skąd dokąd” w reżyserii Maćka Hameli.
Film opowiada o początkach inwazji Rosji na Ukrainę. Opowiada o losach ludzi, którzy szukają bezpiecznego schronienia. Dzieci w tych opowieściach zajmują ważne miejsce.

Obraz w reżyserii Maćka Hameli ma już w dorobku 10 nagród i 1 wyróżnienie, zdobyte m.in. na festiwalach w Zurychu, Hamburgu, Chicago, Sheffield, Odesie czy Millennium Docs Against Gravity.
Był także prezentowany w Cannes w ramach sekcji ACID. Dokument znalazł się także w gronie czternastu tytułów na tzw. shortliście opublikowanej przez Europejską Akademię Filmową
Po seansie filmowym, zapraszamy na spotkanie z gościem specjalnym.
Pokaz filmu jest pierwszym wydarzeniem, które rozpoczyna cykl działań jubileuszowych związanych z 25 leciem istnienia Stowarzyszenia SZANSA.
Od dwóch lat SZANSA jest aktywnie zaangażowana w pomoc dzieciom i rodzinom ukraińskim, które po wybuchu wojny znalazły schronienie na terenie Głogowa i okolic. Między innymi oferuje pomoc psychologiczną, pomoc w nauce, zajęcia integracyjne.

Miejski Ośrodek Kultury ma również bardzo duży wkład w pomoc uchodźcom. W naszych jednostkach znajdowały się m. in. noclegi. a w Wentlatornii MOK Głogów przez długi czas znajdował się magazyn towarów dla potrzebujących.

Te wspólne doświadczenia MOKu i Szansy pozwoliły nam zjednoczyć się w II rocznicę wybuchu wojny i zaprezentować Państwu ten wyjątkowy obraz filmowy.

Serdecznie zapraszamy!

Po seansie filmowym, zapraszamy na spotkanie z gościem specjalnym.

Serdecznie zapraszamy!