Z powodu choroby aktora nie będziemy mogli świętować w tym roku Międzynarodowego Dnia Teatru tak, jak chcieliśmy. Spektakl "Sprzedawca Życzeń" musi zostać przeniesiony na inny termin, 8 czerwca.

Bilety zachowują ważność i zachęcamy do tego, żeby je zatrzymać. Spektaklu nie odwołujemy, a przenosimy na 8 czerwca. Jeśli jednak ktoś chciałby bilet zwrócić, kontakt w zależności od metody nabycia - albo przez platformę kupbilecik.pl, albo przez kasę teatralną.

Smutna to historia, ale i takie rzeczy w naszej pracy się zdarzają. Aktora przed graniem może powstrzymać tylko to. Życzymy zatem szybkiego powrotu do zdrowia i czekamy z niecierpliwością na ten monodram i wizytę w Głogowie Pana Adama Ferencego.

Każdy z nas stanął nie raz przed zadaniem złożenia osobie bliższej lub dalszej życzeń z okazji urodzin, ślubu czy powiedzenia paru słów z powodu dużo mniej radosnego, na przykład pogrzebu. Pamiętamy tę karuzelę myśli, ambicję, wysiłek, by życzenia były piękne i oryginalne. Zazwyczaj jednak kończy się na powieleniu schematu. Tymczasem bohaterem monodramu Jacka Cygana jest człowiek, który z układania życzeń uczynił sens swego życia, a przy tym zawód. Czy to poeta czy już szarlatan, osobnik twardo stąpający po ziemi czy jakiś kosmita, który żyje na granicy realności? Adam Ferency w sposób mistrzowski potrafi oddać wszystkie odcienie osobowości naszego bohatera, który w jego kreacji bywa śmieszny i tragiczny, mocny i bezbronny, zawsze jednak uczciwy i wierny swojej pasji, zawsze trzymający wysoko rangę człowieka.

Tekst: Jacek Cygan
Reżyseria: Adam Ferency