Ależ mamy wieści! Nasz spektakl "Jutro wrócimy do domu" został zakwalifikowany do 29. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej! To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów teatralnych w Polsce.

Cieszymy się niezmiernie, że jako najmłodszy teatr w kraju, dzięki naszej współpracy z Lubuskim Teatrem, już zostaliśmy zauważeni.

Radość jest podwójna, bo oprócz współprodukcji, mamy także swoich przedstawicieli wśród twórców tego spektaklu. Drugim reżyserem jest Michał Wnuk, kierownik Teatru im. Andreasa Gryphiusa, autorem scenariusza Tomasz Olczak, nasz pracownik, którego możecie również w "Jutro wrócimy do domu" oglądać na scenie, podobnie jak dyrektora MOK w Głogowie, Bartłomieja Adamczaka.

Zaczynamy kolejną wspaniałą przygodę!

Spektakl "Jutro wrócimy do domu" na pewno będzie okazja zobaczyć na naszych deskach w tym roku.
______

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Wiesław Kowalski, Magdalena Rewerenda, Agata Tomasiewicz.
---------
Spektakl ,,Jutro wrócimy do domu” powstał w ramach współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie, Teatru im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie, Fundacji Asocjacja 2006 oraz Lubuskiego Teatru. Jest realizowany w ramach projektu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program realizowany jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.